PDA

Pokaži Full Verziju : Improvizacija!!


nemanja 1982
06.02.2011, 17:36
Zdravo svima!Interesuje me ova improvizacija na klarinetu i koji su trileri u njoj?da li ovo neko skidao?da li ima midi zapis!Znam da je mnogo teska,zato i pitam.hvala unaprijed!!

neconix
06.02.2011, 17:48
Koja improvizacija...?

nemanja 1982
06.02.2011, 18:01
Ja se izvinjavam,zaboravio sam link!!

http://www.youtube.com/watch?v=DqOru0247CU&feature=related

svrakan
06.02.2011, 18:29
Pa pitaj Kosmajca.Ako ne cujes sta je odsvirao,tesko da ces onda i nauciti,a inace ova mu jedna od losijih,ima momenata gde udara pravo u celo,pogotovo u u spustnju kroz nekoliko oktava,ali to je na dugmicima sve blizu,a ima dosta brlji,tako da...Po meni mu je najbolja improvizacija u pesmi Pitaju me Pitaju,ali i to nije improvizacija vec navezbano,jer uvek skor isto odsvira.

x3meSRB
06.02.2011, 18:48
Kolega, mislim da je improvizacija nesto kao licni potpis, i volim da cujem kako drugi odsviraju, a Kosmajac je vec poceo da se ponavlja, napamet mozes da naucis te improvizacije, ima nekih fora koje mogu da se iskoriste iz njegovih svirki, al mnogo kenja za moj ukus, a drugo njemu je i lakse na "pasuljari" jer sve je tu zbijeno i da provuce ruku preko klavijature uvek nekako zvuci za razliku od nas klaviraca sto prste polomimo na klavijaturi za takve stvari....
a pametnije ti je da slusas vise puta pa onda da probas da skidas, nego da prebacujes u midi fajl pa da usporavas, ovako kao sto sam ti rekao razvijas sluh i kefalo za te stvari pa ti je posle sve lakse da skidas takve stvari, a jos nesto, i ako probas da konvertujes ovako nesto u midifajl nije to to, jer neke stvari ne mozes da konvertujes...

gagan
06.02.2011, 18:49
Hehehehe ja te inprovizacije zovem glupiranje , kad hocu da odsviram ja kazem kolegi ej sace se glupiram malo hahahaha
Dodato:
Lako je to odsvirati neke ali cortanove ..... mnogo tesko , ne kazem nekad i treba al kad krene lova zaboravi na to . Obicno se ljudi na tim improvizacijama isticu koliko su mesti sa tehnikom prstiju .. to je to
Dodato:
Lako je to odsvirati neke ali cortanove ..... mnogo tesko , ne kazem nekad i treba al kad krene lova zaboravi na to . Obicno se ljudi na tim improvizacijama isticu koliko su mesti sa tehnikom prstiju .. to je to

banezr
07.02.2011, 00:32
ovo nije tehnicki tesko, al i je malo bzvz odsvirano..... msm da improvizacije treba sam smisljati.... nemoj to da skidas

nemanja 1982
07.02.2011, 00:37
Hvala svima na odgovorima,mozda je tehnicki malo zahtevno ali nekako ce se skinuti!Slusao sam par njegovih improvizacija,ova mi se jedino svidja!Slazem se sa kolegom,da je improvizacija kao neki licni potpis.