PDA

Pokaži Full Verziju : Zvucnici za Dynacord PowerMate 1000


Jovance
02.02.2011, 14:43
Drugari,
Zelim kupiti mixer Dinacord PowerMate 1000 od nove trece generacije (III), da bi ozvucio veliku salu sa 600-700 ljudi. Sta mislite koje su zvucnike najkompatibilne za ovaj mixer.
Da li da uzmem samo 2 zvucnika sa bas binova ili da uzmem 4 zvucnika tako sto bi serijski povezao da bi bile postavljene na svaki ugao sale.
Pozdrav

savo puric
02.02.2011, 17:38
Uz tu mixetu preporucio bih ti Dynacord D 15-3, ili D12-3 ali sa bas binovima. Za ozvucenje prostora od 600-700 ljudi bice ti potrebna malo veca oprema, recimo 6 kutija, ali tada bi bilo pozeljno imati snagas jer na powermate 1000 nije preporucljivo kaciti 6 kutija. Mislim da ti je bolje prvo uzeti 4 kutije pa kasnije kada skupis jos para mozes uzeti ineke binove. Pozzz

aleksandar72
02.02.2011, 17:59
Ne postoji Powermikser koji ce zadovoliti prostoriju od 700 ljudi!...to vazi i za Dynacorda!
Da me ne shvatis pogresno...da ces da napravis galamu,nema sumnje ali daleko je to od zdravog sounda.
Bez razlike koliko kutija ces na njemu da kacis!
Mozes 6...Pojacalo PMa je "2ohm ready",tj mozes da kacis 3 kutije na stranu od 8 ohma.
Sta se sa soundom dogadja na 2ohm modu, to je druga(i duga) prica...

Ne znam sad koliki je budzet, optimalno bi bilo CMS+PM(XA)2600+Forum Line,bas za takvu namenu....ako mora Dynacord.
Solucija sa Powermateom bi bila dva aktivna basa 18" i cetiri Fullrange kutije.
(Brendove ne pominjem) ;)

neshatomic
03.02.2011, 13:04
Taj dynacord je 2x450w rms 8 ohm ,2x900w rms na 4 ohma
Predpostavljam da vas intereasuju kutije ili EV ili Dynacord...
Iz te familije znaci :
4 ZX4 su slabe za taj mix,zx3 i zx5 nece lepo raditi jer je njima to malo snage,zx3,zx5 moraju da se napoje sa oko 1200w rms na 4 ohma...

Dakle iz EVa od Zx serije nista!
Mozda od EV jedino RX 115,za 4 rxa je to taman snage, kasnije neka dva 18" suba i to je to

Od dynacorda ja bih isao na Forum line f150 4 kom,D 15-3 ili najbolji od svih Vari line VL 152...

Od JBLa MRX 515 -4 kom ili Mpro 415

Od FBTa Verve 152,himaxx60,maxx6

OD RCFa art 325 -4 kom,ali one slabo rade na basu,obavezni bi bili subovi...4pro 8001a npr

itd

ella 85
04.02.2011, 01:35
4 d lite d 15 uz taj mixer probao,i radi super,a 4 te kutije nove oko 3000 eura,mada toliko ljudi,suvisno pricat o tome

nesaband
04.02.2011, 01:46
zdrav i dobar sound ces dobiti samo sa kvalitetnim snagasima bas binovima i satelitima.
Ni jedan dinacord powermate ti takav ton nece dati.

Ako imas para i ako cesto radis tako velike svirke za 600,700 ljudi poslsaj kolegu @aleksandra 72 i tu nema greske prijatelju.

Radices sa velikim zadovoljstvom jer ja znam sta znaci mocno ozvucenje posto sam radio neke koncerte gde je bilo oko 5,6 hiljada ljudi.

Glorious
05.02.2011, 16:13
...da ne pametujem mnogo ali za pocetak ako si ogranicen budzetom preporucujem Ev ZX5 kutije, a opet ako ti budzet dozvoli da priustis kvalitet opreme i zvuka onda ti je kolega aleksandar72 dao idealnu formulu.... ;) poZz

Jovance
07.02.2011, 17:57
Ne postoji Powermikser koji ce zadovoliti prostoriju od 700 ljudi!...to vazi i za Dynacorda!
Da me ne shvatis pogresno...da ces da napravis galamu,nema sumnje ali daleko je to od zdravog sounda.
Bez razlike koliko kutija ces na njemu da kacis!
Mozes 6...Pojacalo PMa je "2ohm ready",tj mozes da kacis 3 kutije na stranu od 8 ohma.
Sta se sa soundom dogadja na 2ohm modu, to je druga(i duga) prica...

Ne znam sad koliki je budzet, optimalno bi bilo CMS+PM(XA)2600+Forum Line,bas za takvu namenu....ako mora Dynacord.
Solucija sa Powermateom bi bila dva aktivna basa 18" i cetiri Fullrange kutije.
(Brendove ne pominjem) ;)

Puno ti hvala za prijateljski savet! Ja se mnogo ne razumem u rad sa razglase, pa molim te da mi objasnis sta smatras da bi bilo najbolje resenje. Ustvari zelim da mi kazes sa prostim recima sta sve treba da uzmem. Kazi mi koj brend i koji model bi bio perfektna solucija.
Koliko sam ja od ovo razumeo, trebalo bi da uzmem samo dva aktivna basa 18" i cetiri Fullrange kutije (ali reci mi tacno koje), a da ne trebam uzimati dodatno pojacalo PM2600 (kao sto si rekao)
Sta znaci ovo CMS???
Molim te za jos pomoci!!
Puno pozdrava
Unapred HVALA
Dodato:
Jedan prijatelj koji radi sa razglase mi je rekao da bi bilo bolje da uzmem Dynacord PowerMate 1000 sa druge generacije, a ne ovaj novi sa trece generacije zato sto kaze da ovaj novi model je digitalni i ako se pokvari veoma je tesko popraviti ga.

aleksandar72
07.02.2011, 18:18
Reci mi samo za pocetak,koja je cifra,tj koliki ti je budzet,da znam gde se krecemo..pa polako ce mo sredjivati "situaciju" :-)

Pozz

Jovance
07.02.2011, 18:25
4000 Eura
Dodato:
Mislim da je ovo ipak malo novaca za takvu opremu.
Sta bi mi preporucili za pocetak da uzmem kao osnovna oprema???
Ja mislim da kupim mikstu Powermate 1000 (3) + 2 zvucnika 2X500W (ali recite mi koji)
pa cu nakon toga dokupiti jos 2 Fullrange kutije i 2 bas binova.
Sa ovu miksetu i 2 zvucnika mislim da cu moci da ozvucim manje sale za 200-250 ljudi.

aleksandar72
09.02.2011, 16:53
Vidim da ti je izbor brendova ogranicen na EV/DYNACORD, pa zato cu se zadrzati na njihove proizvode.
Veruj da za 600-700ljudi treba ozbiljan PA sistem!
Tako da zaobidji POWERMATEa i uzmi sebi CMS mikser.
CMS(Compact Mixing System) ti je u stvari POWERMATE bez pojacalo...
Za 4000EUR mozes da uzmes dobro ocuvan Dynacord Powermax3/5 sistem.
Powermax 3: XA ili PM2600 snagas+F120 sateliti+ F5 basovi
Powermax 5: XA ili PM2600 snagas+F150 sateliti+F8 basovi
dobra solucija ti je isto gorepomenuti snagas, uz F12 satelite i F17 u bas sekciji!Puno ozbiljniji sistem nego Powermax!
Treba ti sistem koji je "upgrade", u stvari sitem koji mozes kasnije na nadogradis.
Znaci za 4000EUR mozes naci dobro ocuvan PM ili ForumLine sistem!
Ako se odlucis za PM3, prvi i osnovni problem ti je da nadjes kutije koji imaju takav pritisak,da pokriju prostorije od 700 ljudi!
Bilo sta iz kompaktne klase, je neupotrebljivo na vece razdaljine!
Zvuk se totalno promeni posle 10-15m!
Odvrnes PM da bi zadovoljio kutije, javljaju ti se distorzije, reguje ti "imunitet" PMa,znaci ukljuci se termal/protect,nepotrebna amortizacija sistema a o soundu ne smem ni da govorim!!
Znaci problem nije kod Dynacorda...problem je kao i uvek ljudski faktor!
Ako se ipak odlucis za PM, racunaj obavezno na aktivne woofere.
Od fullrange kutija mislim da ZX4 najbolje radi uz PM!..ali daleko od tvojih zahteva za velike prostorije!
Za manje prostorije je kombinacija ZX4 + F8 solidna kombinacija.
Licno od pasivnih "trosistemca" mi se nista ne dopada...najbolji primer,uporedi sound D-Lite 12-3 i 12-3A, pa se sam uveri! ;)

Pozdrav

P.S. ja bih sa 4 hiljadarke u dzepu, "razmisljao" u pravac HK Audio ACTOR, ali to je druga prica B-)

domino
09.02.2011, 22:27
@Jovance
Mislim da se u 4000e ne moze uklopiti PM2600+F120+F5 i jos da ostane za mikser.
-Power mikser (PM1600/2 ili 3) + snagasi je bolja opcija iz vise razloga:
1.Imas isti CMS mikser + snagas u H klasi, za minimalnu razliku u ceni
2.za manje potrebe, ne nosis snagas posebno (do 200 ljudi- samo power mikser).
3.Za slucaj kvara na snagasu, spasice te power mikser, bar za kratko
4.Mozes da ga koristis za kontrolne (ili Side fill) kutije...

Izbor zvucnih kutija je veci problem. Kombinacija 4 bina i 4 satelita je minimum, a konfiguracija moze biti vrlo siroka i zavisi od tvog budzeta.
Sigurno je jedno-za te pare tesko ces naci i polovan a kamoli nov komplet da pokrije prostor sa 600-700 ljudi.
Moja preporuka ti je da sebi napravis komplet od nekoliko binova i HF ili Full range satelita. Ako nemas iskustva, pitaj kolege iskusne u samogradnji i napravi matematiku - videces da je najisplativija samogradnja. Mozda se i uklopis u 4000e :)

Pozdrav.

Jovance
10.02.2011, 17:53
Druze Akeksandar,
Kad sam video ovaj HK AUDIO ACTOR DX 3200W ACTIVE PA SYSTEM potpuno si me predomislio. To je strava.
Koliko sam razumeo ovo je aktivni sitem sa ugradjeno pojacalo i samo treba mi jedna jeftinija pasivna mikseta i mogu da ozvucim velike sale.
Ovo je odlicna oprema ali je vrlo skupa i mislim da ne mogu je kupiti nova za 4000Eura, moram da je trazim polovna.
Jedno pitanje: Dali mogu da koristim samo Actor Top ADX 112 A, za sale od 200 ljudi ili uvek
moram nositi celi sistem na svaki nastup.

aleksandar72
10.02.2011, 18:31
Kontroler ADXa podrzava sledeci SETUP:

-Top Only---znaci samo ADX112 Fullrange
-Half Stack---2 basa 2 satelita
-Full Stack---4 basa 2 satelita
-2xStack---8 basa 4 satelita

Svakako da je moguce koristiti ih kao Fullrange,ali bih ipak i za manje nastupe,koristio najmanje jedan par Basova..naravno onaj aktivni par, posto drugi ti je pasivni a pojacala se nalaze u aktivnom basu.Ipak je koncepcija ADX112 Hi-Mid...ali za svirke tipa "kafic",fina muzika,slobodno.
Ja sam nedavno za svoj ACTOR DX dobio 3300EUR...znaci uklapa se u tvoj budzet...i je u svaki slucaj "best buy".
Ako bilo sta interesira u vezi ACTORa,slobodno pitaj...

Pozz

P.S.ako si u blizini Skoplja, nazovi firmu KLS(Pero Kamikaza) imaju 4-5 kompleta ACTOR,pa mozes u zivo cuti kako radi sistem ;)..neces se pokajati

Jovance
11.02.2011, 10:30
Druze,
Ja sam iz Skoplja, tako da cu se konsultirati sa Pero.
Hocu nesto da te pitam.
Posto ja stalno premestam opremu od kafica u kafane, dali je moguce da od potresa pri transportu da se pokvari pojacalo u zvucnike i dali to pojacalo ima sistem za ladjenje. Mislim da ako ga pustim mnogo jace da svira moglo bi da se ugreje.
Dodato:
Druze Aleksandar,
Cuo sam kako radi ovaj sistem i definitivno sam odlucio da kupim HK AUDIO ACTOR DX 3200W ACTIVE PA SYSTEM. Stvarno je fenomenalan.
Sad ne znam kakav pasivni mixer je najkompatibilni sa ovaj sistem.
Treba mi mixer sa 12 ili 16 kanala i efekti (hall, echo,..).
Sta bi mi preporucili?????
Cekam vas odgovor!!!

Puno hvala i puno pozdrava iz Makedonije
Dodato:
Cekam vas odgovor!!!!!
Druze Aleksandar, molim te pomozi!!!!!
Unapred hvala

saki
01.05.2011, 10:48
Pozz,imam dynacord powermate,e sad koje kutije najbolje radu sa powermate inace radim sa korgpa800 i sa pevaca ili pevacicu hocu sve da lepo zvuci.Hvala svima

panovicdragan
01.05.2011, 12:19
imas veliki izbor!moj predlog EV ZX4!

milanmix
03.05.2011, 12:17
moj predlog je jedan par ev zx5 i jedan par ev zx4

nesaband
03.05.2011, 12:43
@saki
sve zavisi za koliko veliki prostor ti trebaju kutije.Ako je za manje prostore onda bih ti preporucio FBT max4 koje jako lepo rade i mogu se nabaviti polovne jako povoljno a ako je veci prostor onda ti trebaju jos i neki aktivni ili pasivni binovi.

aleksandar72
04.05.2011, 01:57
@saki
o kojem powermateu se radi? I, II ili III?

@milanmix
mozes li da nam obrazlozis, zasto 2 para razlicite kutije koje imaju sasvim drugacije specifikacije, na jedan sistem??

Pozz

saki
15.07.2011, 13:36
@Aleksandar72

Imam prvu generacije powermate sa 2 puta 500wati.