PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko izbora jeftinijih zvucnika


Nemanjam
02.02.2011, 01:39
Posto je kriza i nema se para dvoumim se izmedju tri razlicite marke i modela zvucnika.Znam da za te pare ne moze da bude nista spektakularno,ali ako neko zna nesto konkretno oko ovih zvucnika da pomogne.Trebaju mi zvucnici za aranzersku svirku.

1.Behringer B215 XL
2.Martin Wisman ART-500
3.Audio Lab AL15

Koji je po vama od ova 3 modela najbolji i zbog cega.
Hvala

nesaband
02.02.2011, 01:46
ne valja brate nista od toga.
Za dobar zvuk ti ne treba jeftin zvucnik,vec dobar zvucnik kao sto je JBL, EV,RCF i slicne marke.

sama cena ti govori kolko ti zvucnici vrede.

Simke
02.02.2011, 02:25
@nesaband
pa brate covek verovatno zna sta je jbl,ev,mackie rcf,ali lepo je napisao da se nema para i verovatno mu samo ovakvi zvucnici ulaze u budzet i trazi nase misljenje.

@Nemanjam
kolega od ovih zvucnika ali stvarno nemoj da ocekujes neki sound i kvalitet,ali eto imao sam prilike da radim na "audio lab"nisu "bas toliko lose"za te pare su ok,a kostaju oko 150-160e, i moj glas ide za AUDIO LAB,a za ostale ne znam.

x3meSRB
02.02.2011, 02:28
Danas vise nije pravilo da cena govori sve, pogotovo kad znamo da se sve pravi maltene u istim fabrikama, samo se druge nalepnice lepe... merodavno je da sam proba neke od tih modela i da zakljuci dal mu "zavrshavaju posao" ili ne, a generalno u Srbiji ljudi boluju od pogreshnih bolesti, bitnija im je marka nego zvuk. Ako je neko bio u Grckoj mogao je da primeti da tamo uopshte nema onih imena koji ovde pale i zare cenama...

a ja cu da ti dam jedan savet a ti ako hocesh poslushaj me... uvek kupuj ili najbolje ili najgore, jer se to najbolje prodaje, a bez probe ne uzimaj ni macku, jer dzaba sad pise 400 ili 500w kad vise to nije to... nego lepo probas ako neko ima ili trazis u radnji da sve isprobas pa onda uzimaj, mada bolje ipak razmisli o kvalitetnijoj polovnoj kutiji nego da uzmes nesto bezveze...

Milan$
02.02.2011, 02:47
drugare nisu to neke marke al ce zavrse poso,i to solidno...evo recimo behronger..ja imao njihovu aktivnu mixetu..lepo je radila,nista se nije kvarilo,otplatila se,zaradila novu mixetu,i jos sljaka super,tako da za te pare je ok..ako vec oces nesto od ovih slabijih marki,probaj neke behringerove aktovne kutije,nisu lose,mogu dobro da rade,i jedan malo bolji pasivni mixer i na konju si..imas i polovne dosta povoljno..par aktivnih imas za 350-400 evra..to je za malo skuplje nego par ovih koje ti gledas nove..a ipak ce raditi mnogo bolje i imaju vecu snagu...pozz

pedjajazz
02.02.2011, 02:51
Moram te prvo upitati koji mikser koristis, da li je sa snagom,.... Zelis li novo ili polovno,..... U svakom slucaju koristio sam i mikser i kutije behringer do skoro, nikad nista nije crklo, a zaradio sam para i para, pa prodao pa kupio bolje,...... Behringer je ipak najozbiljnija firma od tih slabijih, ima siroku paletu proizvoda, mozda cak kao jamaha,.... Kazi jos jednom do koliko para, novo ili polovno i uz koji mikser planiras koristiti.

Minicevac
02.02.2011, 02:55
Preporucujem ti kolega da pogledas zvucnije Aster lux 152-15".Cena jednog zvucnika je 220eura i rade super,provereno...

Nemanjam
02.02.2011, 03:12
Znam ja da ove marke ne mogu da se porede sa RCF,EV.....
Stvarno nemam para za neke bolje kutije.Moraju prvo neke losije da zarade malo bolje.Sada trenutno gledam kao sto rece Milan neke koje ce da zavrse posao.Od ovih navedenih nisam cuo samo Audio Lab kako rade.Ove ostale sam cuo u radnjama.I zvuce mi solidno i Martin i Behringer.Koliko to moze da se proceni u radnji sa muzikom sa CD-a.Mene interesuje kakve su za svirku i koliko to stvarno ima snage.
A sto se tice polovnih,trenutno imam neke pravljene EV koje sam uzeo polovne preko oglasa.Dosta su stare i vec su odsvirale svoje.Zrele su za reparaciju a vec su ko zna koliko puta popravljane.A da bi servisirao jedan bas zvucnik treba mi 85e.To je neki stari EVM 15L.Kada sam ih uzeo nisam ih otvarao i zagledao.Membrane su im nesto lepljene,menjane...ko zna sta radjeno.Tako da polovno bih uzeo jedino od nekog koga znam.
A ipak novo je novo.
Dodato:
E ovako stoje stvari.Behringer je otpao.Ostala su samo ova dva modela.

Martin Wisman ART 500 koji je 21890din.
Audio Lab 15P koji je 159eur.
Interesuje me da li se isplati dati vise 100e za par ART 500.
Slusao sam i jedne i druge i nekako mi se cini da su bolji, a i po speciikaciji su malo jaci.
Dajte vase misljenje pa da idem u ponedeljak da pazarim.Nestrpljiv sam :-)

Milan$
01.04.2011, 13:50
Kolega koje kutije si na kraju uzeo?i kako si zadovoljan njima?pozdrav

banezr
04.04.2011, 21:30
i ja ti savetujem Aster lux 152-15", mislim da je cena oko 170 eura po komadu. po mom misljenju fali im malo srednjih tonova, ali to su dvosistemske kutije. ali cena im je stvarno niska, tako mozes da kupis 4 komada za pare koje bi inace dao za 2 komada :)

I v a n
13.06.2011, 17:36
Ako ces da poslusas savet coveka koji je imao istu dilemu kao ti.
Zvucnik ti je najvazniji deo razglasa,mozes da imas najbolju digitalnu miksetu ali ako imas los zvucnik dzaba ti sve,a obrnuta varijanta ipak mnogo bolje prolazi pa i ako imas starog montarba ali dobru kutiju to mnogo bolje zvuci.
Ne znam zasto bezis od Behringera B215XL,video sam je,radio sam sa njom i mislim da je od ove tri varijante najbolje uzeti nju,kutija lepo radi,bas je solidan.Ja koristim fbt maxx 4 imam 4kom i prezadovoljan sam njima,ali b215xl me je prijatno iznenadio sobzirom da nova kosta oko 150eura.
Najbolje da probas pre uzimanja,i po moguctvu da se ispruzis sto vise mozes kad su zvucnici u pitanju...
Pozdrav