PDA

Pokaži Full Verziju : Bugari Armando harmonika


pempa
01.02.2011, 11:18
Veliki pozdrav,

Da li je neko probao ovaj instrument, i kakvo mišljenje imate o ovoj harmonici?
U pitanju je Bugari Armando harmonika, model 260/CHC originalka,
ja sam je probao i meni je vrh kako zvuči, a skoro je nova!

Šta kažete za stroj?

http://img412.imageshack.us/img412/2916/pianoaccordion.jpg

nesaband
01.02.2011, 13:29
Bugari harmonike vaze za jedne od najboljih harmonika iz bogatog Italijanskog programa.
Ne znam sta si hteo da kazes time da je skoro nova ali ako mislis da je zato i bolja od nekih starijih onda gresis.
Svi noviji modeli imaju losiju izradu tonova nego starije harmonike.

Ako zelis da je kupis onda moras da je probas i da vidis da li ti odgovara klavijatura,da li lepo vraca dirka,kolika je dubina i jos mnogo mnogo toga pa tek onda se odluci da li ces je kupiti ili ne.

pempa
01.02.2011, 14:01
On mi reče da je skoro nova, tako da još nije ni pravo razrađena, probao sam je i stvarno je extra ton, mehanika mi djeluje čvrsto, ali je i cijena pomasna! Traži 4500e za nju, pitanje koliko se isplati dati toliko para?
Mada je odličan instrument onako na prvu!

nesaband
01.02.2011, 14:19
zavisi koliko si spreman da platis,to je tvoja stvar.
Ako imas te pare onda ne zuri,veliki je to novac.

moj ti je savet da probas da pronadjes neku harmoniku guerrini superiror2
koja je jeftinija.Ili potrazi guerrini PREZIDENT.

u svakom slucaju ti preporucujem da kupis neki instrument koji je stariji.nesto izmedju 1975 i 1979 godine.
od 1980 godine pocinju da se prave losijeg kvaliteta harmonike.

VUNIMRAV
01.02.2011, 14:42
Kao sto ti rece dr Nesabend,ako vec nisi kupio, onda kupi Guerinija,ako nista drugo,onda ces je sigurno lakse prodati,a o samom kvalitetu je tesko govoriti jer su obe ,sto kazu vrh!
Eee,sad,ako ce ti biti u ormaru ili vise u koferu nego na tebi,onda ti se sigurno nece isplatiti,osim ako nisi pri dobroj lovi,ali ako zaradjujes "lebac" sa harmonikom,e onda ce ti se isplatiti,bilo kaja da je,inace,ta harmonika je po meni prelepa.Uh!

pempa
01.02.2011, 15:29
Hvala na odgovorima,

ma da, vjerovatno je bolje uzeti Dallapu ili Guerrinija za manje para, a može se uvijek prodati,
ovo jeste stroj, ima duple registre, tj, open i closed neke kao kabine (vidi se kad se skine dekl), što joj daje šmek (aj zdravo) ;)