PDA

Pokaži Full Verziju : korg pa 50 problem sa zvucnicima


Milovann
30.01.2011, 21:05
Narode jel zna neko zasto kada pojacam do kraja MASTER VOLUME jedan zvucnik mi ne radi, a cim malo smanjim on proradi???
U pitanju je pa 50!

harepa50
30.01.2011, 21:17
Moze biti da je do potenciometra...koliko je star pa50? Moguce je da se skupilo prasine iznutra.

Milovann
30.01.2011, 21:32
star je nekih 4 godine, a ne znam bil ga smjeo rastavljati posto nisam najstrucniji oko elektronike :)

harepa50
30.01.2011, 22:58
Ako nisi strucan i nemoj rastavljati :)
Najvjerovatnije je da je do nekog konektora-zice iznutra...najbolje da sacekamo jos nekog da odgovori ;)

pozz

Milovann
30.01.2011, 23:07
jednom sam je otvarao posto mi slabo radi jedno od dogmadi za odabir boja ili ritmova, ono sa desne strane displeja, pa nista nisam stvorio, mislio sam da radi pomocu gumica pa ako neko i o tome zna nesto neka mi javi...

DaRkNeSs146
04.02.2011, 11:11
Ja sam imao takav slican problem ,ustvari isti problem ,i svasta sam pokusavao ,nosio sam i elektricaru i nista ,onda sam samo promjenuo set,tj. ubacio novi set i zvucnik je radio ,ne znam mozda imas virus u tom setu ,ili ?

driftkiller
04.02.2011, 11:27
Ja imam to isto, i moj prijatelj odavde, i msm da je to ili do prasine, ili do zvucnika, ne znam tacno. pozz

Milovann
04.02.2011, 11:41
Isti set koristim vec duze vrijeme tako da ne vjerujem da je do seta, samo sto nove ritmove ubacujem preko fabrickih, a moguce je da sam pokupio virus preko tih novih ritmova. Mada i ja mislim da je to do prasine posto mi se to ne desva svaki put vec samo ponekad...

skoricnik
04.02.2011, 13:49
Ljudi, NE POSTOJI VIRUS ZA KLAVIJATURE.
To, kad ucitas ritam i klavijatura ti poblenavi, to je prouzrokovano time sto ritam sadrzi neke midi informacije koje klavijatura ili ne cita, ili ne znam sta drugo.
Niko nije nikad napravio virus za klavijaturu, a i ako imas virus na PC-u, ne mozes ga preneti na klavijaturu zato sto to nisu isti operativni sistemi. Znaci, virusi za klavijature (konkretno PA serija) su PRAZNE PRICE.

Sto se tice tvog prekidanja zvucnika...

Klavijatura, i pravac obliznji elektricar.
Mozda ti se istrosio potenciometar, a mozda je samo i prljav.
Ne mozes znati dok ne otvoris.

Pozdrav

Ace
04.02.2011, 23:04
Hehe, vise i neznam dal ce nekada ljudi prestati s tim pricama o virusima.
Bravo Skoricniku za post. Sve je tako kako si rekao.
Mada mislim da opet ce se neko javi s tim virusima u sledeca tema. :S

GOKOARSOV33
04.02.2011, 23:20
Ovako posto se bavim i elektronikom mogu da vam odgovorim :
Kao prvo sta se tice Potenciometara onja simptom koji si opisao da kad ga pojacas prekine zvucnik a kad malo smanjis onda radi , znaci idi kod majstora i zameni potenciometar on ti je garan otisao jer se u njemu nalazi (dvo liniska)grafitna tako zvana traka i onaje bas u taj deo gde ti zvucnik ne radi potrosena t.e u prekidu.Asta se tice rasklopavanja mozes ga rasklopiti ama neces bas nista da pomognes sebi.
-----------------------------------------------------
Kolega koji je postavio pitanje za Dugmic na displeja::Znaci ti dugmici ne rade pomoc gumicama nego to je micro taster i takodje nema tu povratka nego samo novi ,veoma je jeftin ne kosta ni 1e e sad kolko ce majstor da ti uzme to ti nemogu reci.....
---------------------------------------------------------
VIRUS.. za klavijature jos uvjek nema a to sto se desava sa Klavijature Pa serijom to je ustvari problem u program modu.Jednostavno kad snimite neke boje u programu na mjesta gde se nalaze oni DIGITAL DRWBARS tad se desavaju te gluposti ili anomalije klavijature.Isto se desava i sa Performance modu kad i tamo isto uradite ista prica.Tad kad snimite set na diskete ili na Hard disku tad klavijatura (osim ( user1,user2. i userdk)
generira jos 5 usera poredani tako sve do user8.Resenje je da obrises jednostavno sve usrere u program folderu osim user1 user2 i userdk i ponovo da ga ucitas .

Struja014
08.02.2011, 19:36
ja sam skoro uzeo pa 50 i isto nije radio zvucnik, ja i kolega smo otvorili i spala je samo gumica od potencijometra, mi je namestili i sad radi sve kako treba.

casi
12.02.2011, 22:54
Proveri sve pozicije na potenciometru.Ako ti rade oba zvucnika na pocetku a kasnije prekida jedan.Onda je sigurno problem u potenciometru.

Sokannp
12.02.2011, 23:24
Otisao ti je siber potenciometar Milovanne, spremi 25Eur posto ga je jako tesko naci, to ti je ako se ne varam stereo siber 100kilo oma 45 mm.Imaju ga ovi iz Sky Music ali po toj ceni,iako verovatno stvarna cena nije vise od mozda 5 Eur ali moze im se,a onaj mikro taster imas naci u skoro svakoj prodavnici elektronickog materijala , kosta nekih 50-tak dinara cini mi se.Pozdrav

Milos_91
18.02.2011, 15:21
potenciometar nov je sa ugradnjom 20 eura, nemoj da se sekiras, imas majstora koliko hoces 20 eura je maksimum za to da ti zameni, al nikad nece biti kao tvoj fabricki da znas samo.

acandd
22.03.2011, 18:24
ne znam da li sam na ovom forumu cuo za majstora iz KG, nick mu je "mikikg".. Coveka dosta hvale kao majstora, a i takodje sam citao da nije skup kao sky music :)

Pure Evil
22.03.2011, 18:47
Ja sam to rijesio tako sto sam rasklopio klavijaturu i ocistio prasinu koja se nakupila oko onog otvora gdje se pojacava..Nakon toga nisam imao vise takvih problema..pozz