PDA

Pokaži Full Verziju : Otezavanje dirki na Rolandu E-50!


hadzidinic
29.01.2011, 18:22
E pa ovako, moram da se pohvalim da sam pre sat-dva otezao dirke na svom Rolandu koji ima izuzetno lake dirke, u koje sam se razocarao kad sam presao na njega posle G-800. Uradio sam to kao sto su kolege ovde objasnile... tegici od 5 i 10 grama, naravno 5 na crne, 10 na bele... I prezadovoljan sam, odusevljen ishodom. Dirke mi sada najvise lice na dodir kao kod PA80, sto sam do nekle i hteo da postignem. Preporucio bih svim vlasnicima ovog modela da urade to sto pre, mnogo je lakse za sviranje svega, sto skala sto trilera. sigurno necete pogresiti! Komplikovano je malo oko crnih dirki jer moraju da se skinu bele, da bi se crne skinule, ali to je sve ukupno sat i po vremena od otvaranja do zatvaranje klavijature. Eto tako, morao sam da podelim svoje zadovoljstvo sa vama! :) :)
pozdrav!

energy
29.01.2011, 18:30
a koji je roland u pitanju i da li mozes da mi uporedis sadasnje dirke sa tritonom le recimo ili malo tvrdja varijanta pa1x,pa2x i sl.

hadzidinic
29.01.2011, 18:43
na tritonu le su lakse fabricki... u pitanju je roland e50, napisao sam gore..
svirao sam korg pa80 isto sa otezanim, i sad su i meni takve, mozda za nijansu lakse ali to je to... Pa1x ima drugacije dirke, i duze dosta... to migu kolege koje imaju ove korgove da ti kazu..

energy
29.01.2011, 18:47
Interesovalo me samo da moze da se dobije "osecaj klavirskih dirki",tacnije voleo bi ako ima neko u bg-u da ima otezane dirke da mi kaze gde svira samo da probam to da vidim kako izgleda.

Minicevac
29.01.2011, 18:48
Hvala na objasnjenju kolega ali reci mi gde si nabavio te tegove od 5gr i 10gr?Imam pa 80 pa bih hteo da mu otezam dirke malo...

hadzidinic
29.01.2011, 19:57
imas te tegice kod svakog vulkanizera... koriste se za balansiranje aluminijumskih felni. Samo moras da nadjes nekog ko je voljan da ti da ili da ti proda po razumnoj ceni..

mkorgpa500
29.01.2011, 21:00
da li je moguce otezati dirke na korgu pa500?

hadzidinic
29.01.2011, 21:09
moguce je... bitno je da imas supljine ispod dirke, da nije ravno... nije nista komplikovano....mislim da je cak i lakse nego kod mene, morao sam svaku dirku da skinem, a kod pa 500 mislim da mora samo da se skine klavijatura i da moze sve odjednom...
ali ako nikad nisi otvarao klavijaturu, i ako ti je jos pod garancijom, da sacekas da istekne... ako se nesto desi ne daj Boze, ne bi ti prihvatili garanciju..

mkorgpa500
30.01.2011, 00:23
nije vise pod garanciom,nije ravna dirka,suplja je,ma ne bojim se ja nista za klavijaturu,mozes li da mi objasnis kako se to radi,i gde imaju da se kupe ti tegici??? :)

hadzidinic
30.01.2011, 01:07
pa napisao sam vec gore... imas kod svakog vulkanizera... meni je dao i pitao sam ga koliko je sve to, on je rekao kolko das, ja sam mu platio 1000 dinara za to... i kupis jedan super lepak kvalitetniji. Stavljas od 5 grama na crne, i od 10 na bele dirke ispod... Oni imaju vec imaju ispod samolepljivu traku, ali zbog sigurnosti stavi i super lepak. nikakva tehnologija, a vec ima pisano o tome ovde, cudo da me moderatori nisu opomenuli, mada nisam znao video sam temu malopre.
evo ti imas i slike, kolege su slikale

http://yu-midi.com/forum/showthread.php?p=71297

mkorgpa500
30.01.2011, 14:08
hvala ti druze... :) jel tegice da stavim na sredinu dirke? ili na kraj dirke,ali ne prema meni,tj na suprotnu stranu,kakv li je onda efekat? :)

hadzidinic
30.01.2011, 16:46
ja sam meni stavio na sredinu, bilo mi najsigurnije tako, i odgovara mi... A ti prvo zalepina 4-5 dirke samo samolepljivom trakom koju imaju tegici, pa prem,estav, vidi gde ti najvise odgovara, kad ustanovis cepas super lepkom i to je to...
Pozdrav.

Va-7
30.01.2011, 17:29
Ja sam nedavno otežavao kolegi E-50 a sebi onaj trash od tritona Le-a (kakvo smeće je tipka, pa to tragično)... Na Le-a sam stavljao 25g na bijele i 15g na crne tipke a rolandu sam stavljao 20 na bijele i 10 na crne i super se ponaša. Utege sam uzeo kod vulkanizera, ne treba ispod njih nikakvo ljepilo, ako drže na kotaču na par tisuća okretaja u svakakvim uvjetima držat će i na tipkama a ako pak slomiš tipku a zaljepljen je dodatnim ljepilom nećeš moći skinuti utege i preslit ih an novu tipku

hadzidinic
30.01.2011, 19:01
meni ova tezina sasvim odgovara.. bilo bim i previse 20 grama na dirku..
Ja sam ipak zalepio posto se kolegama desavalo da im u toku svirke poispadaju tegovi..ajde za bele nije strasno, al kad ti ispadnu sa crnih mogu da odu i gumice i ploca, i sve u pm...
Ja ipak preporucujem da se zalepe bas iz tog razloga...
a ako polomis dirku lako ces da nadjes jedan teg za tu dirku, to je mnogo manji problem nego da ti ispadnu u toku svirke...

savo puric
02.02.2011, 12:15
Ima jedna stvar vrlo bitna kod otezavanja dirki. Kada sam kupio raoland xp80 on nije imao tegice na dirkama, mada je trebao da ima fabricki, pa s tim jedan moj kolega je imao te tegice i ja sam u odneo klavijaturu da mi to uradi, posle odredjenog vremena lepak je poceo da curi i izlivao se u mehanizam klavijature. Potrebno je pitati nekoga strucnog za savet kojim lepkom se lepe tegici, ja sam imao to lose iskustvo sa lepkom pa reko da napisem mozda nekom bude koristilo.

namrgodjen
22.02.2011, 04:41
Po meni je najbolji Super Bond, ja sam lepio bas tim lepkom jednom kolegi na Tr-u, i posle pola godine njemu i dalje drzi i nema nikakvih problema. Dirku obavezno ocistiti pre lepljenja.

gagan
22.02.2011, 05:44
Ja sam imo nekad sitesajzar kawni k 1 , on je imo fabricke tegove od olovo , posto su mi dirke bile jos tu a mssina u rashod , mi smo ja i kolega na ronald e 16 metili isto tegove ali od cel lima .Lepili smo ih a trokomponentnim lepak iz austije mu dono njegov stric .Al se lakse svira ... nisam mogno da verujem ......

mkorgpa500
06.03.2011, 20:53
ja sam otezao dirke na pa 500 i sad ima dirku kao fantom,znaci ne mogu da verujem.... :D :D :D

hadzidinic
07.03.2011, 23:15
@savo puric
nema nikakve filozofije oko lepljenja! koristi se najobicniji super lepak, bond ili bilo koji kvalitetniji. nema potrebe za specijalnim lepkovima, jer se super lepak stvrdne kao plastika kad se osusi i zalazi u svaku supljinu dirke tako da je nemoguce da se sam odlepi. Ima par tema u kojim je pisano o tome pretrazite forum, jedan od kolega je strucno objasnio zasto je najbolje super lepak i postupak njegovog lepljenja,tako da je potpuna zabluda da treba potraziti nekog strucnog da odabere lepak.