PDA

Pokaži Full Verziju : Pikuje mixeta! ! !


Milan$
26.01.2011, 02:11
pozz svima...menjam uskoro mixer,ali dok ga ne zamenim da upitam nesto..Radi se o PMP 2000 iliti kockica...Uglavnom kacim na njega 2 kutije od 400 wati,trosistemke..E sad..kad svaku od njih zakacim na zaseban izlaz na mixer,znaci jednu na left i drugu na right,i pojacam mixer do pola,on vec tad pocne da pikuje i ide u "crveno",i ne smem vise da ga pojacim,strah me da ga ne izgorim..E a kada te iste kutije vezem na jedan izlaz,znaci recimo na right vezem jednu,pa idem onda iz kutije u kutiju,mixer mogu da pojacam i preko polovine,a ne pikuje..Slicno se desava i kada povezem pored te 2 kutije na drugi izlaz jos 2,svaka od 250 wati..tada mixer mogu jos vise da pojacam skoro do kraja,pre nego li pocne da pikuje...ne razumem se mnogo u ozvucenja,ali zar ne treba da bude obrnuto,kad nakacim vise kutija,vise je opterecen,i ranije treba da pikuje na manjoj jacini,a ne da pikuje vise na 2 kutije:confused:?I kao sto vec pitah,zasto pikuje kada su dve kutije svaka na zasebni izlaz,a ne pikuje kada su obe na jedan izlaz,vezane iz kutije u kutiju:confused:?hvala i pozdrav

pedjajazz
26.01.2011, 02:25
Dobrodosao u svet behringera!!!
Ja sam imao sve vrste Behringer miksera, i ovo sto ti se desava, doduse nije nikad bilo kod mene, ali moguce je moguce, behringer mi se nikada nije kvario, sto se tice miksera, ali su za pikovanje No1,... meni su nenormalno pikovali po kanalu, na vokalima, instrument ok, iako mu dam slabiji ulazni signal, tj. gain a na siberu pojacam, to pikuje non stop cim malo jace pevam,.... pogresio si kada si uzeo behringer mikser sa snagom,,.... Mnogo su bolji pasivni behringer mikseri,....tj. sasvim su dobri za te pare koje kostaju, dok su im aktivne kutije bolje od pasivnih, znaci obrnuto si trebao da kupis,...

Milan$
26.01.2011, 02:35
kasno za kajanje :(

pedjajazz
26.01.2011, 02:47
Ma nema kajanja jer ko nema para za bacanje ili jos nema dovoljno za ono sto hoce, mora da pogresi,... ako ti odgovara taj behringer sound,..... prodaj to i kupi kao sto sam ti rekao,... bice bolje 20%, ako hoces vise da bude bolje,... nemoj nista od behringera uzeti,.....

cvrca
26.01.2011, 12:50
Zemljace kad zakacis svaku kutiju u po jedan ulaz mixer ti radi na 8 oma,a kad ides kutiju u kutiju radi na 4 oma,znaci da salje vecu snagu(to imas i u uputstvu) tako da se ne pali crvena lampa.Jos jedna stvar nije ti dobro da ti jedan kanal bude prazan u toku svirke,znaju da riknu tranzistori .Pozdrav.

pedjajazz
26.01.2011, 15:56
Kolega mozda bi trebao sledece da pokusas:
Namesti master siber LR na nulu, pa tek onda po kanalima daj gain i podizi sibere i namesti da daje takodje signale na indikatoru do nule. Probaj obavezno!
verovatno si preforsirao po kanalima.

Milan$
26.01.2011, 16:03
Hvala kolega to je pomoglo u neku ruku,probao sam...Nema sada toliko pikovanja,cistiji je zvuk,a relativno ista snaga kao ranije..pozdrav

nesaband
26.01.2011, 16:07
obicno je tako.
mikser trebana masteru da bude na nuli,masteri po kanalima takodje treba da budu skoro na nuli a onda gain pojacavati postepeno i sto manje.
U toj situaciji ti nece pikovati master,budi siguran da je tako.

Milan$
26.01.2011, 16:29
ja na ovom begringeru nemam gain...imam volume po svakom kanalu,i master volume za ceo mixer i to je to..ali u svakom slucaju sam preterao po kanalima sa jacinom...Sad sam uradio obrnuto..Smanjio sam volume po kanalu na nulu,klavijaturu sam pojacao tek na cetvrtinu,a master na mixeti do kraja odvrnuo,i onda sam polako dodavao jacinu na kanalu..u dobio sam istu jacinu,sa cistijim zvukom,i skoro bez pikovanja uopste,a master na mixeru je do kraja pojacan,ako sto rekoh..jel nece nesto da mu fali,posto je do kraja pojacan?ali nema pikovanja... pozz i hvala

aleksandar72
26.01.2011, 17:05
Milan$:
Tesko je na ovakvom mikseru podesiti optimalni signal!
Mikser bez GAINa je DOWN!...ali sta je tu je, za te pare je OK.
Ne preteruj sa grafickim EQ, maksimalne devijacije od +/-3B.Ako ti je ulazni klipuje,probaj ga reducirati sa PAD tasterom,koji ti redukuje signal za odredjenu decibelazu(nesto kao fiksni GAIN).
Pojacaj MAIN Level vise od pola i onda pojacas po kanalu,onoliko koliko ti je potrebno.Neka ti master Level bude uvek vise nego Level po kanalu!
Pokusaj da ti parametarski EQ na kanalu gde kopcas Keyboard bude sto vise FLAT a EQ podesi na GLOBALu direktno na klavijaturi.

Kod miksera sa manuelnim GAINom: podesavanje GAINa, Master Fader oko "0", pa po potrebi pojacavti signal po kanalu.

nesaband
26.01.2011, 17:15
nisam znao da ta mikseta nema gain,ali nije ni bitno.
@aleksandar72 ti je dao iscrpan odgovor i sve ti objasnio u par recenica i potpuno se slazem sa njim.

poslusaj ga i neces imati problema sem ako ne budes preterivao sa izlaznim signalima na mikseti.

pedjajazz
26.01.2011, 17:31
Upravo tako, aleksandar je dao best odgovor kao i uvek, mene sad zanima usput da pitam, da li i pasivnu miksetu treba isto podesavati, tj. da master siber bude na nuli.

nesaband
26.01.2011, 17:33
kolega,ja mislim da je isti princip i za suve miksete.bitno je da sve izbalansiras tako da ti cist signal izlazi iz miksete ka zvucnicima.
ako udje u neki pik onda to nece ni napolje cisto da izadje.

Milan$
26.01.2011, 18:18
Hvala na odgovoru..u sustini graficki EQ mi i jeste tako nastelovan,nije previse nidge nabuzen,nisam presao 4 db,mada sad sam vratio i na 3 po savetu..Probacu i ovo sa parametarskim Eq,i da podesim sve to iz klavijature..hvala i pozdrav

cvrca
27.01.2011, 00:01
Drugari kod pmp2000 kad je master potenciometar na nuli skroz je utisan ne postoji siber.Druga stvar ovi mikseri ne poseduju gain.Treca stvar ako ti pikuje na ulazu gde ti je klavijatura to je zbog toga sto ulaz nisi prebacio na lin. a za to ti sluzi ono dugme iznad ulaza kojim seces frekvenciju.Probaj obavezno videces da sam u pravu.Nemoj da te cudi sto moras da pojacas onda instrument do kraja.Znam sta pricam jer sam imao pmh2000 deset godina.Pozdrav.
Dodato:
Ispravka evo sad sam vido da na ovom modelu postoji nula na masteru.

Milan$
27.01.2011, 00:08
cekaj koje dugme iznad ulaza?kako se zove?PAD?

pa na nuli na masteru on je skroz utisan

cvrca
27.01.2011, 00:18
Da dugme iznad ulaza pad.Probaj videces da se razlikuje jacina signala.Prodao sam moj mikser tako da ne mogu napamet da ti kazem u kojoj poziciji dugmeta seces frekvenciju ali probaj pa ces da provalis.A za master(main) je ipak kao sto sam i rekao i prvi put na nuli je utisan.

Milan$
27.01.2011, 00:26
da to dugme sece signal na pola....S tim sto sam ja do sad koristio ove stereo ulaze sa desne strane za klavijature,zato sto mi tako pise u uputstvu,da treba klavijature u stereo ulaze ukopcati,tako da nikad klavijature nisam probao na mono ulaze,tu sam samo mikrofone stavljao..A stereo ulazi nemaju to dugme za secenje signala...pozzz

acai
07.04.2011, 08:57
Dobrodosao u svet behringera!!!
Ja sam imao sve vrste Behringer miksera, i ovo sto ti se desava, doduse nije nikad bilo kod mene, ali moguce je moguce, behringer mi se nikada nije kvario, sto se tice miksera, ali su za pikovanje No1,... meni su nenormalno pikovali po kanalu, na vokalima, instrument ok, iako mu dam slabiji ulazni signal, tj. gain a na siberu pojacam, to pikuje non stop cim malo jace pevam,.... pogresio si kada si uzeo behringer mikser sa snagom,,.... Mnogo su bolji pasivni behringer mikseri,....tj. sasvim su dobri za te pare koje kostaju, dok su im aktivne kutije bolje od pasivnih, znaci obrnuto si trebao da kupis,...
samo da vas obavjestim ja sam sinoc resio problem pikovanja tako sto sam otvorio mix i u predpojacalo promjenio sve elektrolite jer su svi bili oslabili i sad ponovo radi kao nova to su dobre mixete za malo para,eto valjda ce nekom da pomogne ovo!

Milan$
07.04.2011, 09:45
kolega sad vise nemam taj mixer,ali dok sam ga imao bio je tek par meseci star,kupljen nov u prodavnici tako da sumnjam da su njemu oslabili elektroliti...pozdrav:D

domino
08.04.2011, 19:00
@acai - Na kojoj si mikseti menjao elektrolite u predpojacalu ?

bucos145
10.04.2011, 20:57
Beringer... i kod mene se to desavalo. sad kacim 2 bina i dvije kutije pa se ne desava vide, valjda se spusti omaza na 4 oma pa radi kako treba.:)

Milan$
10.04.2011, 23:17
dobro ganjas "kockicu" s binovima:D..jel satelite teras u full range ili ? pozz