PDA

Pokaži Full Verziju : Nove 4x B1520 Pro ili polovne 2x ZX4?


Milan$
24.01.2011, 04:03
Pozz drugari...Recite mi ovako,savet za kupovinu kutija...Da li uzeti nove pasivne behringer B1520,4 komada, ili uzeti polovne ZX 4,dva komada?Cena je otprilike tu negde,4 komada gore pomenutog modela behringer kosta oko 900 eura,a isto i 2 polovne ZX 4...Sta biste vi? ZX 4 sam cuo,i u sustini kao sto svi znaju,to radi kako treba,za moj pojam i vise nego dobro,znaci kutije na mestu...E sad,ove nove beringerove nikad nisam cuo..Zaboravih da dodam da su behringer trosistemke...jel cuo neko ove beringerove kako rade?stvarno nisam imao prilike da ih cujem,da jesam ne bih otvarao temu,i znao bih sta mi je ciniti..ali nisam..pa bih molio ako neko ima iskustva s njima da kaze..u svakom slucaju pretpostavljam da su dosta ispod kvaliteta ZX 4..S druge strane,bar po specifikacijama,B1520 imaju isto snage koliko i ZX 4,tropojasne su(meni to vrlo bitno),i NOVE su:D...Kutije mi trebaju za ozvucavanje najvise 200 ljudi,mada nece uvek biti toliko...Sta biste vi uradili?Hvala
Dodato:
moja greska...mislim da su i begingeri dvopojasni..ili se varam?

harepa50
24.01.2011, 07:26
Pozdrav,

Behringer je dvopojasni/dvosistemac. 15" u bassu i 1" visokotonac. Ja sam jednu svirku radio na te ili slične kutije (nisu bile moje), ne sjećam se da li je bila B serija ili E...Mikseta je bila (mislim) yamahina, i neki snagasi, nisam mogao vidjeti u mraku. Tad su bila dva bass bina i 4 15". Snage je bilo ali sve nekako muljavo i nerazumljivo.

Ako ti nije bitan toliko kvalitet zvuka a treba ti snage uzmi behringera, ali ja bih ti preporučio zx4 mada samo sa te dvije ne vjerujem da ćeš moći izgurati 200 ljudi.
Dodato:
Pozdrav,

Behringer je dvopojasni/dvosistemac. 15" u bassu i 1" visokotonac. Ja sam jednu svirku radio na te ili slične kutije (nisu bile moje), ne sjećam se da li je bila B serija ili E...Mikseta je bila (mislim) yamahina, i neki snagasi, nisam mogao vidjeti u mraku. Tad su bila dva bass bina i 4 15". Snage je bilo ali sve nekako muljavo i nerazumljivo.

Ako ti nije bitan toliko kvalitet zvuka a treba ti snage uzmi behringera, ali ja bih ti preporučio zx4 mada samo sa te dvije ne vjerujem da ćeš moći izgurati 200 ljudi.

alenmo
24.01.2011, 11:46
druze moj uzmi ti Ev obavezno jer ces imati dobre kutije duze vrijeme pa nekad akobogda dodas jos dvije..ako kupis behringer nikad neces biti zadovoljan sto bi rekao jedan moj kolega " necu ni dzezvu behringer " :))))

zlajakorisnik
24.01.2011, 16:33
Moj savjet prijatelju ti je Ev,provjerena kutija,
Drugo za gore pomenutu cjenu ovdje kod nas mozes da kupis nove dvije EV zx4
Sto se tice svirke Ev dva komada mogu one da odrade takve svirke pogotovo ako je zatvoren prostor,al pazi nema prevelike jakare,ali ces biti zadovoljan zvukom :)

Inace ev ti je 15"bas
1" visoki
400w rms,132dBmax SPL
Al eto uzmi probaj obe varijante pa ces vidieti razlike i sam
pozdrav ;)

DinO74
24.01.2011, 16:56
Imao sam i neka se ne ljute kolege koji posjeduju ove kutije zbog ovoga sto cu reci....Ne uzimaj Behringer .. uzmi EV pa ako mozes kasnije uzmi jos dva komada. Necu reci da su B1520 krs...slusao sam prepravljene i solidno zvuce ali fabricke su tupe i gluhe ko barut kada odes od njih 5-6 metara...nema ih na mapi! To sto na njima pise 400W to je prica za malu djecu. Pozdrav!

Milan$
24.01.2011, 17:58
Dobro drugari hvala na savetu...odustao sam od behringera...ostao je zx4,ali za te pare samo 2 komada...Evo jos jedna mogucnost..Ja ustvari vec imam 4 kuitje,rucne izrade,u super stanju,2 su trosistemke za basovima 15",i 400 su wati,a druge sve su dvosistemke isto sa basovima 15",ali su 250w,sa skretnicom koja podrzava do 400 wati..E sad..drvene su...dosta velike zapremine sve 4,ove od 400 wati imaju bez malo 40 kila komad,ali generalno mi ne rade lepo,ne rade cisto,ne odgovaraju mi...pa se zato i odlucih da ih menjam...Mogao bih mozda samo promeniti zvucnike u njima,ali ne znam koje staviti,da odgovaraju bar priblizno kvalitetu,nekih novijih,fabrickih kutija..aj predlozite neke zvucnike za ugradnju..menjao bih i basove i srednje i visoke,znaci sve....posto mi i to dodje kao opcija...i da li je ovo bolja opcija ili ipak kupiti fabricke kutije?..

riba_72
25.01.2011, 01:40
što se tiče zvučnika za ugradnju mislim da je rcf na našim prostorima po meni najbolji ali moraš kupiti i skretnice a ne samo zvučnike, ja imam trosistemce ručni rad sa skretnicama orginalnim a slušao sam te iste sa pravljenim i nije to ni blizu a ja sam svoje tjerao max. da rade ozvučavao čak i vani sa još tih kutija i ko god je na njih svirao bio je zadovoljan

Milan$
25.01.2011, 01:52
Kazes bolje rade tvoje nego fabricke?Kazi mi koliko se kree cena za recimo bas od 15 ",na 400 wati,ako znas?i gde naci te rcf za ugradnju nove naravno?ja gledao po ovim muzickim prodavnicama,i nemaju nista od rcf u ponudi za ugradnju,imaju u ponudi selection i jos neke...pozz i hvala

ella 85
25.01.2011, 11:27
ja imam dvije zx5 tjerane jakim snagasem i nema sanse da ozvucim 200 ljudi,a to da zx4 moze odradit to nema smisla,moze ako ce svi sutit dok ti sviras i opet ton ko telefon

savo puric
27.01.2011, 22:48
definitivno ev zx4 netreba tu mnogo razmisljati, ipak je ev mnogo bolja firma od behringera. EV zx serija je jedna od boljih serija kutija koje su izbacene.

rasic
01.02.2011, 22:06
Rcf ima u Somboru da se kupi kod nekog lika sto je ovlasteni serviser iste firme,prosle godine sam kod njega pazario dva basa od 15" kostalo me 360 eura inace kutije su mi rucni rad i nisam menjao ni skretnicu ni visoke.

Milan$
01.02.2011, 22:14
i kako rade kutije?

rasic
01.02.2011, 22:23
Rade odlicno,medjutim imam samo dve kutije pa za vece svirke moram da iznajmim jos jedan par.