PDA

Pokaži Full Verziju : Zbog cega crkava RAM u pa 800


gagan
23.01.2011, 23:46
Pozdrav celom timu , moj drugar zeli da kupi aranzer KORG , mada mu savetujem da uzme yamahu jer je pouzdana u radu .E sad posto sam ja yamahovac , neznam nista o korg aranzerima da mu objasnim . On covek nema net pa tako ode kod drugova koji imaju net i cita po raznim forumima sve i svasta , dvoiumi se izmedju pa800 ili pa1x mada ima novac za pa 800 , ali ..... i mene zanima zbog cega dolazi do kvarova na pa800 , ZBOG CEGA PREGOREVA RAM Memorija . Napominjem da se coveku i ne zuri ako budu vecina odgovora za pa1x , skupice novac

Milan$
23.01.2011, 23:55
nevezano za temu..zar je pa1x toliko skuplji od pa 800?mislim da su tu negde,ako ne i isto skroz..pozz

gagan
24.01.2011, 00:01
Ma znam milane al njemu se nesto svideo pa 800 , ima cak i razne demo snimke , al ZASTO CRKAVA MEMORIJA ja neznam da mu objasnim .I po meni bi bio bolji pa1x .... hm ko zna ...

nesaband
24.01.2011, 00:08
Ja mislim da znam zasto crkava ram memorija na korgu pa800.

siguran sam da nase kolege prepunjavaju ram memoriju raznim podatcima kao sto su semplovi lupovi.
Ram memorijija ne sme da se napuni skroz a posto se to uglavnom desava dolazi do pregrevanja iste i zato crkava.

Pouzdano znam par ljudi koji pravilno koriste PA800 i nemaju nikakve probleme.
To misljenje deli sa mnom i jedan on najboljih servisera u Beogradu.

tako ti je to sa tehnikom,i magarca kad pretovaris on stane,nece da ide dalje.

mojjmbg
24.01.2011, 00:12
neso istina u potpunosti... moj otac ima pa800 vec trecu godinu i jos bez problema radi a takodjer jedan od najboljih mahera za popravke inih instrumenata iz ZG trvdi isto.....

Minicevac
24.01.2011, 00:13
Koliko se ja secam pisano je vec o tome...Crkava zbog loseg kvaliteta komponenata na samoj klavijaturi jer dolazi do velikog zagrevanja...U tome ucestvuje i promena napona struje...Do pre pre nekoliko meseci ajde da kazem i godinu dana skuplji je bio pa800 i dosta njih koji su imali pa1x su doplacivali i uzimali pa800 a sada je obrnuto...Pa1x je skuplji iz razloga sto se pokazao kao dosta pouzdanija klavijatura u radu...Nije nesto mnogo skuplji za nekih 50-100eura
Dodato:
A sto se tice crkavanja rama to nema veze sa punjenjem iste do kraja...Na mom Korgu pa800 je crkla ram memorija a imao sam 40mb slobodnog prostora a i pravilno sam je koristio tako da to ne pije vodu...Desavalo se ljudima da je iznesu iz radnje i da sutra dan vrate pa800 na servis...Moja kolega medjutim nije imao problema vec 3-4 god. kako je koristi,prosla 1000 seta kroz klavijaturu i radi ko sat...Njemu su se pojavili samo tzv mrtvi pikseli na ekranu ali verujem da je on negde zakacio ili se to desilo zbog promene u temperaturi,displej radi ali eto samo ima tu zutu mrlju na ekranu a inace sve radi kao sat...NEMA PRAVILA;)

matrix_mo
24.01.2011, 00:53
i ja se slažem s navedenim odgovorom!!!! ljudi ubacuju u sint sve što im dođe pod ruku, sa svih mogućih izvora (internetskih stranica provjerenih i neprovjerenih) pretrpavaju sint raznoraznim nepotrebnim stvarima i glupostima, koje im nikad neće koristit!!!
međutim, kolege na forumu su pisale kako se jednostavno potrefi loša serija....

korisnik sam PA 800 već 3 godine, i hvala bogu, nisam imao nikakvih problema s njim!!! na sint sam ubacivao samo provjerene stvari, sve što sam ubacio na sint, a nije mi se svidilo sam istog momenta pobriso... itd

armin
24.01.2011, 01:21
modovi gdje ste pomagajte.... ako o ovome nije pisano ja neznam o cemu jes onda...
Postovano sa mobilnog uređaja

gagan
24.01.2011, 01:25
Hvala vam drage kolege na vasim odgovorima , i ja sam nesto i razmisljo da je jedan od uzroka ubacivanje kojekakvih setova , a za losu seriju sam cuo . Elem kako prepoznati takvu seriju i ..... jedno me interesuje dali je ta ram memorija laka za ugradnju posto se ja i bavim pored muzike i radio tv servisiranjem , naime intereseje me dali prilikom zamene se samo utakne na podnozje ili se lemi ako neko zna nek mi odgovori ..... koliko sam cuo demo
od druga dosta lepo radi taj sint ..... ko zna mozda cu i ja da ga pazarim ako krene bolja sezona svirke ....... hahahaha uf ... ni mi muzicari ne zaradjujemo kao pre... pre ... nekad sto je bilo .Pozdrav
Dodato:
Kolega armine .... ja mislim da sam postavio pravu temu , po mome dobre su to sprave
lepo rade ...... samo im je ta mana , a mene to jako interesuje da cujem razna misljenja kolega sa ovog foruma

gega
24.01.2011, 01:28
Kolega gagan....na ovu temu je vec pisano uzduz i popreko,cak vise puta. Zasto otvarate istu temu. Radi se o greski proizvodzaca komponenti. Sto se Ram memorije tice,ona ima uticaj na rad klavijature ali nece,,pregoreti,,zato sto je,,pretrpana,,i sto se ,stavlja svasta,, Ima svoj kapacitet i nema pretrpavanja...dalje...ako podaci na njemu nisu ispravni,izazvace smetnje u sistemu rada ali NECE SE PREGREVATI zbog toga. Pregrevanje ustanovljeno je potice od greske na maticnoj ploci sto je nezvanicno i priznato sa strane proizvodzaca. Svako ko je u zivotu menjao ili ugradzivao RAM memoriju u klavijaturu ili racunar zna o cemu pricam.
Isti taj RAM mozete kupiti za 30 a i za 70 Evra... gde je kvalitetnija izrada kao i kontakti a na skupljima i pise da su provereni pre pustanja u prodaju pa je jedan veliki zig proizvodzaca na pakovanju gde se mozete obratiti u slucaju kvara.Ovo je veliki propust sa strane Korga kao i lampice na PA2x pro.:(

PS. Nijedan ram u klavijaturu se ne lemi vec se ustekava...kao serviser bi ste trebali slutiti. :-)

gagan
24.01.2011, 01:34
kolega gega , kao prvo smljao sam na los kvalitet ram memorija , ali sam dosta citao po forumima da zamenjuju maticnu plocu prilikom takvog kvara . Ja koliko znam ram kad zvekne u racunaru , zamenimo istim i to radi , al zasto se menja i maticna na korgu .....
to me zabrinjava da nije ta memorija uradjena kao zaliven cip na samoj maticnoj , ako
je to onda definitivno otkazujem kupovinu pa800 neka skupi koliko mu fali pa neka pazari pa1x