PDA

Pokaži Full Verziju : alenmo - demo snimci


alenmo
23.01.2011, 11:09
<object height="132" width="353"><embed src="http://www.goear.com/files/external.swf?file=24e7dac" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" quality="high" height="132" width="353"></object>
Dodato:
evo da cujete i klarinet sa tyrosa 3,meni licno to je najdrazi voice na toj klavijaturi

makso68
23.01.2011, 12:16
very nice...Salute!!!

alenmo
23.01.2011, 12:25
makso promijeni sliku :)))

Simke
23.01.2011, 12:44
Klarinet je odlican,ali mi je bubanj monoton i suvise jeftin za T3...trebalo bi da stavis neki konkretnijni set sa kombinacijom rim shot udarca.Mislim da bi ovaj instrumental imao vise efekta.Svirka je isto ok!

alenmo
23.01.2011, 12:46
da u pravu si to je neki fabricki ritam znaci nije nista doradjivano izabrao sam ga onako s reda...

gega
23.01.2011, 12:48
Ballad sa prvom varijacijom od pocetka do kraja pa zbog toga ...verovatno.

makso68
23.01.2011, 13:19
makso promijeni sliku :)))
Neka,to je zbog ljepote...Pa 2 je najljepša klavijatura koju sam imao...Nisam rekao i da najbolje zvuči...:lol:Pozdrav!

zeljko
23.01.2011, 13:55
Super nema sta najbolji si muzicar ovdje od sviju cak ni Dare ti ne moze parirati koliko si dobar muzicar...Svidja mi se ovaj klarinet kako zvuci a i ritam nije los..naravno kad je fabricki mora da nesto valja na njemu...Ovo sto si odsvirao za pocetak nije lose samo mislim da bih ovo i moja baba znala da odsvira ovako laganu kompoziciju....Hajde druze nesto teze nam odsviraj naprimjer kao Povodjansko kolo ili slicno pa da uzivamo u tvojoj svirci...A ako hoces moze i neka pjesma kao naprimjer od Enesa Begovica posto znam da ste jarani pa reko sigurno si skinuo koju njegovu pjesmu....Pozdrav i svaka cast jos jednom

EmirTotic
23.01.2011, 14:03
Ovo je ako se ne varam Super Articulation klarinet, fino zvuci. :)
Jel bi mogao samo da mi kazes koja je melodija ovo, lepa je mnogo? Pogodna za neke laganije i otmenije svirke.

alenmo
23.01.2011, 14:16
dobro znaju i ptice na grani da se ja i zeljko otvoreno mrzimo....i ovo nije prezentacija mojih svirackih sposobnosti nego mala demonstracija tyrosovog internog voice ...

zeljko
23.01.2011, 14:36
Ma ne mrzim ja tebe druze ama bas nikako stvarno...nemam razloga da te mrzim jer te i ne poznajem kao covjeka a ni kao muzicara...Ovo za sada sto si odsvirao i nije lose dobro je,ali je lagana kompozicija,pa zato kazem da bih volio da cujem od tebe posebno kako sviras sevdah i narodnu muziku jer imam o tebi jako veliko misljenje i osjecam da si muzicar ekstra klase,sto se da vidjeti po postovima...Daj brate snimi onako kao sto zvuce matrice pa mozda i ako zelis da probam sta da odpjevam ako znadnem uz tvoju muziku ako vec nemas svog dobrog pjevaca ili se mozda i tu varam...Ako imas sve sta nti treba onda i ne vidim neki problem da postavis nesto nase s pjesmom,pa da uzivam jer ako nisi znao ja mnogo volim nasu muziku a pogotovu kad neko ko nije poznat uz nju odpjeva i jos mozda bolje nego neki pjevaci koji su vec snimili po 30 albuma,pa mi vec dosadili jedni te isti....

Dakle druze kroz ovo mozes da vidis da te ja ne mrzim i da mi je drago kad cujem da znas nesto dobro da odsviras...ipak si ti profesionalac i ne bih bilo uredu ako nesto ne znas da odradis kako treba....Pozdrav i jos jednom sve najbolje

Vule
23.01.2011, 14:38
@ Zeljko,tvoja namera je ocigledno da nastavis sa provociranjem i svadjom sa kolegom...bolje prestani,najljubaznije te molim ovako javno. Hvala

alenmo
23.01.2011, 14:43
<object width="353" height="132"><embed src="http://www.goear.com/files/external.swf?file=a5ed922" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" quality="high" width="353" height="132"></embed></object>


evo nesto live malo starije :)))

zeljko
23.01.2011, 14:43
Ok Vule ja se znam i izvinuti i Álenu a i tebi ako treba...Eto izvinjavam se ovako javno posto vidim da jedini ja nisam upravu i veliki pozdrav za tebe Alenma i ostale prave muzicare...;)

Tek sad cujem pa da dodam ovaj zadnji demo je ok i svirka i pjevanje..svaka cast,a ko je pjevac ako se sme znati..Poooz

alenmo
23.01.2011, 14:45
<object width="353" height="132"><embed src="http://www.goear.com/files/external.swf?file=45fc8b3" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" quality="high" width="353" height="132"></embed></object>

neki sevdah instrumental

zeljko
23.01.2011, 15:24
Dobro sam ja rekao da si ti stvarno jedan od boljih muzicara ovdje na forumu...sad kad sam cuo i ovu sevdalinku sta drugo da kazem,osim dobro je ali moze to i bolje naravno...Svaka cast i bez ljutnje ako sam sta pogrijesio u komentaru.....poooz

nesaband
23.01.2011, 16:13
Bravo kolega,ovo ozbiljno zvuci i pevanje i instrument.

Ne bih ja tu nista dirao vise.

lepo lepo.

pozdrav

makso68
23.01.2011, 16:28
Druže,ovaj zadnji modern-sevdah je fenomenalan..Pjevanje u ranijem snimku je extra..Ma,sve je extra...Pozdrav!

Dell
23.01.2011, 16:37
samo da vam kazem jednu stvar, ali onako bez favoriziranja jer se Alen i ja poznajemo osobno i jer zivimo u istom gradu, ali Alen je najjaci muzicar u gradu i pitajte to koga god hocete u Mostaru. Tu je cinjenicu potvrdio i moj ucitelj harmonike, sviracka legenda :)

VUNIMRAV
23.01.2011, 16:41
Maestro,kapa dole!!!!

alenmo
23.01.2011, 16:47
hvala ljudi ..ovih dana ocekujem prinovu tyros 4...dell ga je probao u radnji jedva sam ga odvojio od sinta :))

Dell
23.01.2011, 16:49
morao je zvat vatrogasce da me skinu :lol:

cvrca
23.01.2011, 20:08
Ma sve je super ali Sale ne peva 'A ja shutim".Moj komentar nema nikakav naconalisticki karakter,jel recimo ja Dragojevica pevam "Cilega zivota moje tilo je ..."zbog toga sto to samo tako zvuci kako treba.Bez ljutnje.Pozdrav.

gary
23.01.2011, 20:26
@alenmo

odlično odsvirano! sevdah/jazz!

Kolega gary,koristite dugme ,,reply,, ako zelite pisati nesto na ovu temu....vi ste stisnuli quote pa ste postavili i snimak koji ste komentarisali. Izbrisano.

zsimonovic
23.01.2011, 20:50
Lepo ti radi klarinet i harmonike.U numeri sto si odsvirao sa bojom harmonika ti dobro radi bubanj a u prvom snimku nista narocito,ogromna je razlika.Sve najbolje!!!

grandia
23.01.2011, 21:56
ove zadnje numere su odlicne, ma da se kod vas aranzeriste nikad ne zna sta ste vi svirali a sta aranzer :confused:

@dell
to rece tvoj majstor? steta ... mislim kolega alenmo nije losh, nikako, al najbolji u mostaru?



meni zapalo za "uvo" da ovaj tvoj klarinetista svira ki da ima 2 pluca :confused:

treba tu pomalo i pauze, da covek udahne ;)

pozdrav

Jaki
23.01.2011, 22:52
Primijetio sam da vi mostarci ba sumijete da unesete emociju u svirku.
Ovo je po meni zaista lijepo odsvirano.
Sve najbolje zelim

Dell
23.01.2011, 23:25
jeste grandia, moras doc da ga cujes uzivo :)

mirandess
23.01.2011, 23:32
covjek stvarno ubija, kad sam ja isao sa kolegom gitaristom(zna alen Tomu galica) :D sve sam vidio, stvarno režiiiii :D bola' nas coek sto bi mi rekli :D ;) svaka cast!

harepa50
24.01.2011, 00:28
Svaka cast druze, nema dalje. Sviracka tehnika sve super :)
Ovaj Super Articulation je zlatna stvar, klarinet je super ali me i harmonika zadivila posto nisam imao prilike da je cujem na tyrosu. Iako sviram korga jako simpatisem tyrosa.

Nek ste vi probali tyrosa 4, ja nemam gdje ni probat. Mislim da ga kod nas u Yamahinu radnju nisu ni uvezli :)

Boban010
24.01.2011, 02:03
@Dell
Hoces da kazes da bolje svira uzivo?

Dell
24.01.2011, 02:32
@Boban010 smatras li me za papagaja i pokusavas li neko ono da skrenes s teme? :)

Simke
24.01.2011, 02:38
...trci jelen po polju nosi papagaja....sry nisam mogao da izdrzim:)

Dell
24.01.2011, 03:05
kolega @simkeres uz duzno postovanje prema vama kao iskusnom muzicaru i starijem vas pitam zasto ne sugerirate kolegi Alenu kako da popravi svirku ili kako da sredi jednu takvu masinu kao sto je tyros, zar sam ja vama kao profesionalcu zanimljiviji od ovakvih stvari sto izvodi kolega Alen? :)
I na kraju, stvarno ne vidim kakve veze DJ Krmak ima s naslovom teme "alenmo-demo snimci" :)

yamahapassion
24.01.2011, 03:11
@alen: svaka cast kolega, nisam nikada u zivotu cuo ovako uradjenu harmoniku na bilo kojoj klavijaturi. Mislim da si i ranije stavljao demo snimke i da je takodje bila neka slicna harmonika u pitanju, i svaki put me odusevi.

@dell: kolega, opusti se bolan, malo sale nije na odmet ;)

P.S.: Prva numera je pesma od Ljube: "U postelju bolan lecu" ako me uvo ne vara? I klarinet zvuci super, moram da priznam.

Simke
24.01.2011, 03:16
@Dell
Izvini sinko,to je samo bila mala opaska na konto tvoje izjave ,nista zlonamerno,jer si spomenuo papagaja.:)Mozes slobodno da izbrises moj post,jer nema veze sa temom i kolegom koji je postavio svoj demo materijal.A ostavio sam ja svoj komentar i misljelje sto se tice njegovog T3,jos na pocetku teme.

Dell
24.01.2011, 03:20
U redu cika Simkeres, prihvatam salu :D

Simke
24.01.2011, 03:30
e sad...u modernom sevdah instrumentalu i pored toga sto lepo zvuci,bubanj se malo vise istice i dominantan je u odnosu na ostale instumente,ne racunajuci harmoniku.Smanji ga malo,izbalansiraj ga sa bassom i onda je to-to.

Boban010
24.01.2011, 04:59
@Dell
Pretpostavljam da si se salio po smajliju na kraju recenice,a pitanje itekako ima veze sa snimcima kolege Alena.Postavio sam ga jer znam da ima muzicara koji imaju "tremu" da tako kazem od snimanja ili kamera,pa mnogo bolje sviraju uzivo,ali posto si tako siguran u Alenovo muzicko umece,pretpostavljam da se kolega malo zezao na poslednjem snimku te da mozemo ocekivati snimke koji su odsvirani i daleko boljom tehnikom nego sto je ova koju smo culi.
Ipak nam je Mostar malo daleko da se i licno u to uverimo!:lol:
Pozdrav i za tebe i kolegu Alena!

yamahabih
24.01.2011, 05:09
hvala ljudi ..ovih dana ocekujem prinovu tyros 4...dell ga je probao u radnji jedva sam ga odvojio od sinta :))
Dobro je majke Ti jesi Ti poludio sta se vise pravdas, pa sto nisi nesto pravo odsvirao nesto kao "NAKO" kolo ili sevu ili nesto virtuozno ono ko Minune ili neki drugi onaj sto ubija neki instrument... Ma brato moj nemoj se sekirat ljubi Te brat ovo i pisu samo ovi mediokriteti koji nemaju veze sa i za zivotom veeeeeeeeeeliki pozdrav od tvog brata iz Toronta cujemo se na SKYPE...

grandia
24.01.2011, 08:20
@Dell
Hoces da kazes da bolje svira uzivo?

boke, to sam ja hteo da pitam

@dell

druze, nesto si nervozan ... boke postavio normalno pitanje koje bi i ja postavio, a verovatno josh dosta nas.

voleo bi da cujem to "NAKO" kolo kako sheva, pa moze i na T4 ;)

tom prilikom da cestitam kolegi alnemo vec sad za kupovinu :)

PS: sta su mediokriteti? nesto novo iz toronta?

alenmo
24.01.2011, 11:18
ljudi smirite tenzije ako ih ima :))
nema tu iskreno ko je najbolji u bilo kojem gradu,svatko od nas ima svoju nafaku i svoj neki stil i pravac u muzici...takodje svi mi znamo da se jedno sviracko umijece ne moze ocijeniti u jednom demo snimku naravno da se tek vidi kako covjek svira kad ga cujes uzivo..
inace ta harmonika sa tyrosa je naravno sempl eto jedino od nekih bitnih instrumenata nisu ubacili nijednu harmoniku kao super articulation voice i pored bas toliko harmonika oni urade blues usnu harmoniku sto je po meni obicna glupost...da su barem uradili neki dobar musette..

mojjmbg
24.01.2011, 12:01
alenmo postovanje za ovo kaj sam cuo e sad mene konkretno zanima ako nije tajna o kojoj harmonici je rijec i koji su efekti koristeni u istoj.....

alenmo
24.01.2011, 12:09
ovo je sempl guerrini harmonike barem tako kod mene stoji u custom voice...

gega
24.01.2011, 12:31
Alene...ovo je skroooooz Guuuut...svidza mi se.

@mojjmbg
Ako je Custom voice ond je vec u voice kreatoru obradzena pa samim time ti ne pomazu postavke,jedino da dobijes taj voice od Alena pa da ubacis u tvoju klavijaturu. Ovo ti pisem zbog toga jer na Voice kreatoru nemas opciju,,vrati u prvobitno stanje,,;)

mojjmbg
24.01.2011, 13:59
@gega znao sam to samo sam pitao jer nisam bio siguran o cemu je rjec ali hvala na obasnjenju....


ja bi samo bio toliko slobodan da svima kazem ljudi opustite se malo ipak smo svi tu da pomazemo jedni drugima i isprike za off topic:winking:

Kolega...odgovarajte na post iznad vasega uvek sa ,,reply ,, a ne sa ,,quote,, jer inace citirate taj isti post a za to se po pravilniku dobija opomena.
Ako odgovarate na post koji je dosta ranije napisan,napisite @...... (....=ime doticnog clana) pa onda text.
Ovo smo objasnjavali vec dosta puta....sada ponavljam jos jednom i zapamtite.
Ovaj post sam bam korigovao i obrisao citat. Pozzzzz

Sejox
24.01.2011, 16:35
Samo da podsjetim,da je tema "alenmo - demo snimci".

Zamolio bih clanove da ne pisu "off topic" postove i da komentarisu samo
ono sto je postavljeno,a to su demo snimci.

Ova tema nije mjesto za price o tome,ko je najbolji a ko najgori.
Takodje nije bas ni umjesno pozivati nekoga ko postavlja snimak da odsvira
nesto tesko ili nesto lako,kao i sa kakvom tehnikom bi trebao svirati.

Zato bih vas zamolio da se suzdrzite od pisanja takvih postova.

Komentarisite ovo sto je postavljeno,ali na kolegijalan,kritican i objektivan nacin.

Idemo dalje sa temom i bez "off topic" postova....zamolio bih.

alenmo
24.01.2011, 17:15
nadam se novi demo da ce biti sa tyros 4...