PDA

Pokaži Full Verziju : 15+HF full range


neshatomic
20.01.2011, 20:42
Moram da pazarim jedan par kutija,koje cu pretezno koristiti za full range,a po potrebi kao satelite uz dve 18ice...

Kutija bi trebalo da bude drvena,da ima sto bolji ton (usaglasen odnos bas-srednji-visoki) i da bude izdrzljiva...

Trenutno mi padaju na pamet i razmisljam o sledecim :

FBT Verve 152
EV 251+
Dynacord F150
i slicno...

Molim iskustva ako je neko imao...i savete...

pozz
_________________

riba_72
20.01.2011, 21:01
jbl mrx515,

neshatomic
20.01.2011, 23:03
jbl mrx515,

Hvala na ponudi ,ali to nikako!
Imao sam par mrx 515 i to su moji klijenti u mesec dana upropascavali u proseku 2 puta,onaj anular 1.5 drajver 2408h sam kupovao nekoliko puta x100ev...tako da tu kutiju necu sigurno vise nikad posedovati...

Svakako tonski odlicna ,dizajn extra,lagana,laka za transport,ali mnogo nezan drajver je ono sto mi nedozvoljava da tu kutiju drzim u svom arsenalu...

POZZ

aleksandar72
20.01.2011, 23:30
Moj glas dajem za EV T251+
Jedna od najdrazih kutija koju sam posedjivao!
Ja sam ih koristio kao Hi-Mid uz EV P3000, predivan sound.
Uz T18 odlican sistem srednje klase!
F150 je ustvari modernija varijanta EV T251,koriste isti HI driver a i LF driver Dl15 je slicnih karakteristika.

Pozz

P.S.Potpuno se slazem oko MRXa!Ja licno do sad 3 put menjao 2408H drajver...koji kosta 155EUR!!!Zadnji put pre 3 meseca!Menjao ih nedavno za ZX5...i ne kajem se!

harepa50
20.01.2011, 23:39
Sto se tice FBT verve 152, po meni jako dobre kutije. Imao sam jednom priliku svirati na njima na manjem otvorenom prostoru. Nisu bile moje, nego od ljudi koji su ozvucavali to. A tada su bile skopcane na behringer xenyx miksetu (a trebala je biti neka yamahina ali su zaboravili napajanje pa su ovu posudili) i mogu vam reci da sam iznenadjen kako su radile kutije (4 komada) preko ove miksete. A bio je orkestar sa udaraljkama (2 kuduma), 2 acc. gitare, klarinet, i klavijatura + 5 vokala. Pretpostavljam da su tjerane nekim jako dobrim snagasem ali nisam mogao vidjeti koji je bio u pitanju.
To je sto se tice mog iskustva i vidjenja ovog FBT.

Ove ostale nisam imao priliku probati.

Pozdrav :)

P.S. Drago mi je sto sam procitao ovdje informaciju za drajver od mrx-a jer za to prije nisam cuo :) inace bih se nesto dvoumio izmedju te serije i prx serije ako bih kupovao nove kutije nekad kasnije. Hvala za info :)

neshatomic
20.01.2011, 23:56
Moj glas dajem za EV T251+
Jedna od najdrazih kutija koju sam posedjivao!


Ja sam imao prilike da je cujem,sound mi se svidja,cena po kojoj ih imam u ponudi mislim da je sasvim korektna (duplo jeftinije od FBT 152)...ali se razmisljam sto se tice izdrzljivosti...

Ona se vodi na 400w rms,da li je to zaista tacno i da li to moze da trpi noc-dan?
Vi ste je koristili sa P3000?Kako je podnosila tu snagu?
Da li zna da pukne karton na 15ici ako se zesce radi po basu?Nesto sam skeptican kada vidim da ta DL15st ima coil samo 2.5"...
Znam da su rikoni mnogo skupi za te kutije pogotovo za drajvere dh2t (oko 200ev po komadu),pa ako je nezna nebih da prodjem kao sa MRXom...

Ja planiram da ih teram Crestom P7001 ? ,mada imam i drugih crestova u reku...

Hvala...POZZ

aleksandar72
25.01.2011, 17:27
Bas zbog previse basa sam morao da im uradim Recone! :mad:
Mozda sam i preterao sa pojacalom,ali nakon rekona sam ih rezao na 100Hz(prije Full) i evo ih do dan danasnji rade ko sat!
Kompenziram "rikon" sa kvalitetom sounda...;)
Crest 7001 je mozda idealno pojacalo za te kutije(sto se tice snage)!
Zna da povuce dobro "struju", da pola grada ostane bez elektrifikacije B-), pogotovo kad promenis elektrolite..ali zato je i sound tako mocan!
Odlicno pojacalo!