PDA

Pokaži Full Verziju : da li postoji u rolanda e96 mogucnost transponovanja


miki_cortan
18.02.2007, 01:39
Pozz!

Volio bih da mi neko odgovori da li roland e96 ima mogucnost transponovanja midija npr. ako je midi napravljen u G da ga spustim ili dignem za pola tona ili ton.
Jos da li ima mogucnost tog transponovanja i prilikom sviranja da recimo pjevac pjeva iz G a ja sviram iz A posto je lakse :D
Unaprijed hvala!
mozete mi se javiti i na edis_mujcinovic@hotmail.com

Vaxter
18.02.2007, 14:24
Mislim da ima, ako se dobro secam...
Nekad davno sam hteo da ga kupim, ali sam pazario PSR730 tad...

Mene zanima da li je moguce promeniti boju na R1, a da se ne promeni na prvom midi kanalu.

Imam jednog klinca fajlasha koji me smara za to svaki dan... :(

Sve mi se neshto chini da je R1 na prvom kanalu...

elvir
18.02.2007, 14:56
JARO NA E96 TREBA BITI NEGDJE LIJEVO DUGME GDJE PIŠE SONG TOOLS STISNI TO DUGME I ONDA NAĐI NA DISPLAY GDJE PIŠE TRANSPOSE I MJENJAJ KAKO HOĆEŠ.JAVI DA ZNAM ŠTA SI NAPRAVIO.

A ZA TEBE VAXTERE NEZNAM ODGOVORA NAŽALOST .

PS: POPI KOJU PIVU MOŽDA SE SJETIŠ :lol: :lol:

miki_cortan
18.02.2007, 16:58
e jaro hvala ti na trudu al ja to dugme song tools nisam mogao naci jer ga nema sve sam pretrazio tipku po tipku hehehhe ali nema ga
:D hvala ipak

elvir
18.02.2007, 20:43
ČUDNO MAJKU MU ONDA SU ONI TO MORALI U E96 SATAVIT NEGDJE U MENU UNUTRA U G800 I G1000 IMA TO DUGME JARO POGLEDAJ U KNJIGI AKO IMAŠ MORA PISATI :roll:

marco
18.02.2007, 22:16
Koliko znam e-96 ima transpoze za midi, ali ne moze da se trajno uradi. Da se zapamti. Nego svaku put kada hoces da pustis midi moras da ga narihtas.

marco
18.02.2007, 23:50
I otkud Cortanu Roland ? On svira samo na pravim "stvarima" hahahha :)

miki_cortan
19.02.2007, 00:23
ma nemam ni knjigu a stvarno mi je to jednom trebalo da spustim midi i nisam mogao naci a cudi me da klavijatura nema tog ( al eto izgleda sve je moguce:D
A za ovo pitanje otkud Cortanu Roland jeb ga jaro naso ga na putu hoce da ga popravi i preproda:D


Cortan je kralj!

gogin
16.04.2007, 20:45
ne mogu da verujem da niko ne zna da ti kaze??
96 rolaand funkcionise kao i svaki roland do serije g 70 i
ima mogucnost transponovanja!!ako nisi nasao javi mi se i objasnicu ti to nile prosto to je smesno!!pozdrav

Alix
16.04.2007, 21:48
Prijatelju umjesto transpozi radije uči polutonske intonacje ili druge intonacije osim A-mola,G,D,E... :wink: ---A ako još želiš da transpozuješ MIDI file onda stvarno ne znam šta imaš od toga da puštaš tuđi rad i svirku?Al nema veze svakom svoje...U glavnom da napomenem da SVI Rolandovi sinthovi od D-G serije imaju Transpoze,toliko da te obradujem :wink: :lol: ...Pozdrav!