PDA

Pokaži Full Verziju : Što napraviti??


Alkos666
19.01.2011, 21:03
Pozdrav svima...novi sam ovdje...
Imam problem sa roland g800...
Kupio sam ga u takvom stanju i zelim ga popraviti...

Par tipki mi je pokidano, ali nisu one toliki problem nego mi je problem tipka write...upala je i ne radi nikako...
ostale tipke su samo upale i nekad se malo teze pale ali barem rade...
Pitanje je dali se te tipke iste mogu vratiti ili moram nabaviti druge ili sta?
Sta bi trebao napraviti da bi to radilo...?
pogotovo tipka write...

sstipa
19.01.2011, 21:23
Pozdrav
Problem je u tome sto su to mikro tasteri i ti ih nemozes vratiti - nego nadji nekog servisera ili dobrog elektronicara pa da ti to zameni !!!

Alkos666
19.01.2011, 21:32
ok..

Pročitao sam da to nije tesko napraviti...nisam otvarao jos ali ako nije tesko mogu i sam popraviti...
Problem je samo sto neznam kako to izgleda, mislim na kvar...
Sta mislis?

sstipa
19.01.2011, 21:39
Kvar izgleda tako da ti to nemozes sam promenuti - jedino ako nisi elektronicar pa da imas sve profi lemilice i vakum pumpe ...... i veliko iskustvo
Moj savet nepokusavaj sam da nespalis plocu i klavijaturu, a kvar te kosta ne vise od 10 € po prekidacu

Alkos666
19.01.2011, 21:41
ok...
onda cu da ga nosim kod majstora... :D

hvala puno na odgovorima... pozzz

djukapfc
19.01.2011, 22:04
To da ti neko uzima 10 evra po prekidacu je cist bezobrazluk!
Mikoprekidace za roland g 800 sam ja kupovao po 15 din komad.Sad za plastiku probaj nekako da improvizujes stvarno ne znam gde bi to moglo da se kupi.Bilo koji elektronicar moze to da ti sredi, nije to nista specijalno.
Probaj nekog druga ako imas ili komsiju koji se bavi elektronikom da nadjes da ti to sredi, nego da je nosis u neki servis jer ce te verovatno odrati.

Alkos666
19.01.2011, 22:52
Imam bratica koji je inzinjer elektrotehike... pitat cu njega da mi on pogleda...
a neznam koje su cijene kod nas u hrvatskoj ali u srbiji je sigurno jeftinije kako kazes 15 dinara...
znas li mozda gdje bi to mogao kupiti u srbiji negdje blize hrvatskoj granici... jer nisam daleko od granice, nekoliko desetaka kilometara...

djukapfc
21.01.2011, 00:06
Stvarno nemam pojma gde bi mogao da kupis, ja sam ih uzimao u Beogradu.Mikroprekidace ne mozes da nadjes specijalno za g 800 , to je univerzalna stvar, najbolje bi bilo da skines jedan sa klavijature i pones pa uporedis mada sam ja odokativno to uzeo.Imas ih u svakoj radnji gde se prodaju delovi za elektroniku i ne verujem da su nesto skupi i u Hrvackoj.