PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha EMX5014c POWER AMP Switch?


efendija80
19.01.2011, 17:06
Moze li mi netko malo pojasniti cemu tocno sluzi ovaj prekidac na navedenoj yamahinoj mikseti i kakav na kraju utjecaj ima na ove klizace AUX1, AUX2 i ST?
U sluzbenim uputstvima stoji sljedece:

Selects the output that gets sent to the SPEAKERS
jacks, as follows.
L/R:
SPEAKERS jacks A1 and A2 output the signal from
the Stereo L bus, while jacks B1 and B2 output the signal
from the Stereo R bus. The overall volume is
adjusted by the ST master fader.
AUX1/MONO:
SPEAKERS jacks A1 and A2 output the signal from
the AUX 1 bus; the volume for this signal can be
adjusted using the AUX1 fader. SPEAKERS jacks B1
and B2 output the mix of the signals on the Stereo L
and R buses; the volume can be adjusted with the ST
master fader.
AUX1/AUX2:
SPEAKERS jacks A1 and A2 output the signal from
the AUX 1 bus, while jacks B1 and B2 output the signal
from the AUX2 bus. Volumes can be adjusted using
the AUX1 and AUX2 faders, respectively.

Ovo A1, A2, B1 i B2 su ulazi sa straznje strane za zvucne kutije koliko vidim po oznakama. Ako sam dobro razumio onda bi ovisno o odabiru jedne od ove tri mogucnosti dobio razliciti nacin pojacavanja, tj reguliranja lijeve i desne strane, al nije moja mikseta pa me opet strah nekako sam vrtiti sto nisam sto posto siguran pa molim da mi neko pomogno tko ima iskustva s ovom miksetom. Sad je namjestena koliko vidim na ovu prvu opciju, L/R, stvar je u tome sto ne kuzim kako da reguliram lijevu i desnu stranu, jacinu?

bravo9
19.01.2011, 21:27
Znaci ovako
kada si na poziciji L/R onda mozes prikljuciti zvucne kutije na (A1 + A2) L i na (B1 + B2) R a to znaci da onda dobijas 2 x 500 vati . Ako je prikljuceno samo A1 i B1 onda dobijes manju snagu. Maksimalna omaza za Yamaha mixere je 4 oma. Znaci ako imas dve kutije koje su 8 omske i prikljuvis na A1 i B1 onda dobijes i manju snagu.Ako su kutije po 4 oma onda ti je puna snaga. Druga opcija t.e.AUX1/MONO znaci da A1 prikljucak kontrolises preko klizaca AUX1 i njime regulises jacinu tog kanala a MONO ti ide i dalje preko ST klizaca .Kada ovo koristis moras i na sve kanale da pustis AUX1 .
Treca opcija AUX1/AUX2 isto je prikljucak pozadi ali jacinajednog kanala ide preko klizaca AUX1 a drugog kanala preko AUX2.Isto moras pustiti na svim kanalima potenciometre AUX1 i AUX2 da bi to sve bilo u funkciji.Nadam se da si razumeo.
Pozdrav

efendija80
19.01.2011, 21:51
Ahaaa, puno hvala, sad mi je to malo bistrije. Evo recimo moj konkretan slucaj: imam 4 iste kutije po 250W RMS 8 Ohma, i sad ja sam ih spojio tako da sam jedan ukljucio na ulaz A2 i onda drugi na taj zvucnik, zatim treca kutija je na B2 i cevrta je spojena sa te trece kutije. Na mikseti je trenutno ova opcija na ovom Power AMP Switchu namjestena na L/R. Za ovakava slucaj sto bi mi bilo najbolje da namjestim, nekako mi se cini najlaksa ova opcija AUX1/AUX2, pa da dva zvucnika namjestam na AUX1 a dva na AUX2, jer u dvije su mi prostorije, s tim naravno kako kazes da po kanalima pustim i na AUX1 i AUX2, jeli to ok? Pocetnik sam u svim ovim stvarima, pa volim uvijek pitati prije nego nesto napravim, dosta mi je vec kolega sa foruma Beethoven pomogao.

mojjmbg
19.01.2011, 22:47
ostavi sve na L&R znaci lijevu kutiju u L desnu kutiju u R i... dakle samo po jedan kabel u kutiju iz miksera a onda iz kutije u kutiju i tako lijevo i desno i dobices da ce sve 4 kutije raditi na 4 ohma...........i iskoristit ces maximalnu snagu mixera; tako ja koristim 4 kutije.. to je moja preporuka...

efendija80
19.01.2011, 22:58
Dakle na ovaj nacin iskoristim cijelu snagu miksera, to je ono sto mi i treba s obzirom na recimo konkretan prostor, a daj mi reci kad stoji na opciji L/R, sa kojim klizacima pojacavam ili smanjivam lijevu a s kojim desnu stranu? Od kolege bravo9 sam skuzio kako reguliram ako je na opciji aux1/mono i aux1/aux2, al sto je sa ovom prvom, kakovu ulogu imaju klizaci AUX1 (pretpostavljam sve je na njemu izgleda u tom slucaju), koja je uloga klizaca AUX2 te zadnjeg ST?

mojjmbg
20.01.2011, 00:02
sve je na st... znaci pojacavas sa st i jednu i drugt jer taj st je u biti stereo. kuzis?

efendija80
20.01.2011, 13:30
Aha, e sad mi je jasno, evo trenutno danas necu moci to probati, ali sutra cu sve vidjeti na licu mjesta. Dakle pri ovoj opciji klizaci na AUX1 i AUX2 nemaju funkciju, a isto tako opcije po kanalima, takodjer aux1 i aux2 nemaju dakle funkciju kad je stavljeno na L/R?
Puno vam hvala na pomoci, sutra cu vidit kako to radi pa ako nesto ne bude jasno eto mene opet :)
Dodato:
Evo samo da javim, probao sam sinoc kombinaciju koju ste mi preporucili i to je to, tek sam sinoc u biti skuzio da je meni bilo namjesteno na AUX1/MONO, uglavnom sad kad sam spojio 4 kutije, stavio na L/R, kontrola preko ST, sve super, fino se cuje, ne mucim muku :) Hvala svima na pomoci i razjasnjenjima

iljusin
09.12.2015, 18:03
Sta znaci opcija YS Processing kad se ukljuci,ima na clici 1

VUNIMRAV
05.10.2016, 00:52
Može li neko da mi mi malo pojasni podatke sa slike,u stvari kolika je snaga ove miksete.

casper
05.10.2016, 01:08
Na 8 ohma je 2 x 320W.
I piše da je na 4 ohma 2 x 500W.

VUNIMRAV
05.10.2016, 01:19
Da,da, ali ne znam šta mu znači ono u prvom redu od 370w?O kakvim modelima se radi,da li se misli na model-tip sam emiksete ili...?Aha model pri napajanju,misli se na naponsku mrežu u US i kod nas?.Onda je to prilično lepa sanga za moje zx4 kutije i dynac trosistem!!

casper
05.10.2016, 01:33
ovih 370 je na US mreži, ali tebi to ništa ne znači osim ako ideš preko bare svirat :D

VUNIMRAV
05.10.2016, 01:38
Aaa,bio sam ali u zadnje vreme se nešto zanedalo!!! :lol:
Caspere,čitao sam ove postove pre,i koliko sam shvatio da se može podesiti da se kanali izlazni,mogu posebno pojačavati ili smanjivati sa AUKima a jedan je glavni st master.Jeli tako otprilike?

casper
05.10.2016, 01:48
Imaš tri moda rada, tj. priključivanja kutija. To određuješ s onim preklopnikom koji je prikazan na prvoj slici. U skladu s modom rada i pojačavaš izlaze (kutije) na određenim mjestima. Međutim, tebi to ništa ne znači jer se to rabi u neke druge (specifične) svrhe.
Ti bi trebao preklopnik staviti na prvu poziciju i spojiti na svaku stranu po dvije svoje kutije. U tom bi slučaju radio na 2x 500w.

VUNIMRAV
05.10.2016, 01:56
Je li preklopnik tko treva da stoji i u slučaju da radim na dve kutije ili ga pomeram?

casper
05.10.2016, 09:53
Da, stoji u istoj poziciji i kada sviraš samo s dvije kutije.