PDA

Pokaži Full Verziju : Pilot Shure Beta 54


matrix_mo
17.01.2011, 01:18
pozdrav ljudi,

jel itko pjevo na ovaj Shure, kakav se pokazo, jel vrijedi ove love (oko 400 eura)???
gledam da ga uzmem sebi, koristila bi mi vaša mišljenja, osobito ona iz "prve ruke";)

hvala!!

pedjajazz
17.01.2011, 01:46
Bezi od tog mikrofona, shure je preskup u pilot verzijama i ne pruza ni u kvalitetu nist vise u odnosu na proverene Akg pilote.
Iskljucivo mislim na Akg C420 stari model i na novi C 520 koji kosta 160 eura nov.
Licno ga imam preko godinu dana i radi bolje i od zicne sm58, ma ni za betu ga nebi dao, jer je meni ko klavijaturisti mnogo prakticniji.
Sound mu je cist, jasan, SIROK, dobro prima efekte. Imam jak gain. Najbolje radi model C520L sa velikim kenonom sto ide direktno u mikser tj, ne treba mu glupost od b29 napajanja,.....
Shure Wh20 ili Wh30 su smesni za Akg C520 dok taj pilot beta 54 je bacanje para. Ako dajes tolike pare za mikrofon a hoces shure uzmi onda Ksm9 i imaces najbolji sound u regionu. Pozdrav

Napomena:
Licno sam koristio, uporedio i isprobao sve spomenute mikrofone

sinisar72
17.01.2011, 04:49
hvala matrix hvala pedja i ja sam razmisljao sta da kupim.Pomogli ste a da niste ni znali.

Beethoven
17.01.2011, 05:58
Hm, ne bi ja tek tako okarakterisao Betu 54... Nazalost, nisam imao prilike da je cujem, ali je to koncepcijski totalno drugaciji mikrofon od modela koje sam cuo (WH10, WH20, WH30) i koji mi se nisu dopali. Cak sam WH10 bacao od zemlju koliko me iznervirao i "davio", strasno... E sad, WH ne bi preporucio nikad, meni to nikako ne radi. Najobicniji c555 AKG zvuci mnooogo bolje a kamo li c520 na kome sam pevao unazad skoro 2 godine i koji radi savrseno. Sad sam na Beti 87a i mogu vam reci da c520 nista gore ne zvuci a pilot je i uz to 3 puta jeftiniji... :)

Ako treba da biram, u toj klasi gde su WH i c520, izabrao bi uvek AKG ali da mogu da si priustim, brzo bi zaboravio c520 i uzeo Betu 54. Ljudi, ne kosta on toliko tek tako. :)

E, sad, ima ljudi kojima vise odgovara WH, ako je tako, postujem.Ali, prvo da se proba i to ne na "jen' dva" nego par svirke pa vidis sta je i kako je. Ja sam uvek pre za AKG u ovoj klasi, piloti rade savrseno a nisu skupi.

Pozzz

dallape
17.01.2011, 07:27
ja koristim Shure wh30 i sa njim sam prezadovoljan imam i akg c410, c420 i The bone od Thommann hc444...po meni svi priblizno isto rade i pitanje je samo tvoje boje glasa i tvog ukusa....isprobaj na svirci uzivo pa sam odluci...
Pozdrav Zoran

banex
17.01.2011, 11:26
Da li je neko probao AKG HC 577 L?Imam ponudu da kupim ovaj mikrofon povoljno.Trenutno koristim C420L i zadovoljan sam ali naravno svi uvek hocemo bolje.

matrix_mo
17.01.2011, 17:29
ljudi hvala vam, izgleda da ću najprije onda uzet AKG C520, jer je najbolji omjer (kako sam shvatio) cijene i kvalitete... mada bi bilo najbolje sve to isprobat na jednoj-dvi svirci... al nije ni to uvijek moguće...

ma nešto ćemo skontat:)

Beethoven
17.01.2011, 17:38
@banex

Na AKG sajtu nigde ne pise da je ovaj pilot namenjen vokalima. Ovo pise:

Broadcast applications
Lectern
Recording
Theater

Sto u prevodu znaci: glumci, voditelji, predavaci...

Mislio sam da ce ovaj mikrofon biti vodja cele AKG serije pilota za pevanje ali sam se prevario. Za sada je c520 najbolji vokalni pilot kod AKG-a. Mislim da o HC577L ne treba da razmisljas ako ti treba za vokal.

Pozzz

banex
17.01.2011, 19:57
Da treba mi za vokal i interesuje me da li ima razlike izmedju C420 i C520?

pedjajazz
17.01.2011, 20:39
Ima razlike izmedju C 420 i C520
a to su:
- prvo, C420 vise nigde nemozes kupiti ni nabaviti, mozes naci samo polovan, dok je C 520 najmladji model i trenutno hi end Akg-a za iskljucivo pilot vokalne mikrofone.
- drugo, C420 ima bolju i cvrscu konstrukciju, takozvanu resetku, dugotrajnija je
- kod C420 mic dolazi sa leve strane i ne moze se promeniti polozaj, dok kod C520 moze i na levo i na desno
- frekventna razlika je mala ali u korist C520
C 420 20Hz do 20 khz
C520 od 60Hz do 20 khz sto je za ljudski glas bas to to, niske nepotrebne frekvencije su eliminisane, mada u praksi oba totalno imaju isti sound, jedino sto C520 ima jaci gain, mada ako si ispred aktivne petnaestice, moze zadavati probleme sa brujanjem!
Uglavno vrede svaku paru!
Dodato:
Uglavnom bezite od AKG C444 i C555 C544, Shure Wh20 ,...to je za aerobik i fitnes i tako to,.. pa za pismene i na sajtu pise da nije za vokal nego za govor animacije,... a sreo sam mnogo ljudi koji su napumpani informacijama pricali da ti piloti zvuce mekano i masno, sa pregrst basova na sve strane,... a u stvari onaj sto im prodao i sam zna da to nije to, nego je bitno samo da se makne lova, i eventualno ispravi greska koju je neko napravio kada je kupovao takozvanu decju igracku u odnosu na C520!

Beethoven
17.01.2011, 21:13
@Pedja5379

Slazem se potpuno. Mada, c555 bi uvek toplo preporucio ljudima koji ne rade na nekoj skupoj i kvalitetnoj opremi, koji nemaju idealan setup a nemaju ni puno para... :) Ja imam 2 komada c555 i koristim ih uz bezicnu vezu za ozvucavanje voditelja i tako to. Ali, probao sam ih puno puta da vidim kako izlaze vokali. Na c555 vokal izlazi mnogo tacnije i preciznije, manje ima mogucnosti za smetnju ali na c520 izlazi mnogo mocnije i obojenije, bas onako kako treba da izlazi vokal. Tako da, nije greska ni uzeti c555 kad je jako mali budzet u pitanju. Radi to odlicno za vokale, nema glava da boli... ;) U larmi nekoj, gde treshti neki mixer iz 70-tih godina zajedno sa kutijama istog godista, gde su main kutije pored glava muzicara odshrafljene do daske, gde se roka EQ na sve strane i gde se ne zna ko pije a ko placa, e, tu je odlicno uzeti c555 pre neko c520. Em ne dajes vise para, em, te boli uvo, ukljucis i urlas, nema mikrofonije a najcistije izadjes na razglasu, cistije od onog sa Betom 58 kome se za celu svirku vidi samo guzica jer pokusava da namesti svoj mic da ne mikrofonira. :)

Pozzz

pedjajazz
17.01.2011, 22:31
Bravo Beethovene, i to je istina, za takve i jeste c555,

usput da ti kazem da onaj allen heat nikada nije stigao iz usa niti ce stici,..
tako da verovatno uzimam efx8 necu ko ti mfxi8 pa da na panorami regulisem kutije:-)
a ni ne trebaju mi dva auxa,.... izvinjavam se sto nema veze sa temom mada je tu sve receno, da li efx8 i mfxi8 imaju totalno iste preampe i efekt procesor, mislim bas totalno!

hadzidinic
17.01.2011, 23:15
Ja imam c520L sa direktnim ulazom u mixer, i velikim kanonom, kao sto je neko od kolega napisao... Prezadovoljan sam iskreno i preporucio bih ga svima koji se kolebaju. Skoro da nema podesavanja i nivelisanja na mixeru...eventualno visoki malo vise,ostalo sve na nuli, zavisi od licnog ukusa ko kako voli.. trenutno u tom rangu mislim da nista bolje ne moze da se nadje, i to za morate priznati, smesnu cenu od 95 evra, za jedan takav mikrofon.
pozdrav, sve najbolje!

pedjajazz
17.01.2011, 23:59
Tako je, taj sa velikim kenonom C520L najbolje radi, objasnio sam na pocetku ove teme, nego nam reci kako koristis bass rool off switch *za one koji neznaju ovaj pilot mikrofon s velikim kenonom na kenonu ima malu elektroniku na kojoj mozemo iseci najnize frekvencije, sto je jos jedno dobro resenje akg-a, a sto nema konkurencija. Evo molim kolege da kazu ponesto i o tome pa da zaokruzimo temu o c520!

Millan
18.01.2011, 00:08
Drugari, C520L je pilot sa mini kenonom, a C520 je sa velikim!:)

pedjajazz
18.01.2011, 00:38
Ne batice obrnuto, jedino ako su meni prodali sa pogresnom kutijom!

Millan
18.01.2011, 00:46
Bice da su izmesali kutije...:)
http://www.akg.com/site/products/powerslave,id,984,pid,984,nodeid,2,_language,EN.ht ml

pedjajazz
18.01.2011, 00:48
Pazi stvarno, bio sam u zabludi!! Thanks

Beethoven
18.01.2011, 05:43
Kad sam radio sa PowerMateom i EV-om, taj roll-off switch mi je bio stalno ukljucen a ponekad sam morao da na klavijaturi udarim jos i Low cut 60 pa 80 pa i 120Hz... :)
Jbg, dynacord... :)

Sad, sa Mfxi8 i Jbl PRX615M, roll-off iskljucen a na klavijaturi nikad nisam upalio low cut. A bassa kolko hoces ali onog pravog. Jos mi je i na TC Heliconu Correct-u ukljucen Warmth i radi compresor... :)

Btw, sad sam na Beti 87a, radio sam sad svirku u nenormalno losim okolnostima, vrlo blizu kutija i do karike jako, Beta nije zucnula niti sam primetio da je hvatala zvuke sa spikera... :) Lud mikrofon takodje...A lud i mixer, odlicna predpojacala.

Pa sad zamisli kad na tom predpojacalu ubockas c555, radi ko zmaj.. :)

Pozzz

matrix_mo
18.01.2011, 23:08
koji je model na kraju s velikim kenonom????

pedjajazz
19.01.2011, 00:07
C520

hadzidinic
19.01.2011, 22:09
AKG C520 je definitivno ovaj sa velikim kanonom! C520L dolazi sa externim napajanjem b29 i mini kanonom.
Pozdrav..
Dodato:
izvinjavam se, nisam video da je vec kolega pedja odgovorio na pitanje...

matrix_mo
20.01.2011, 00:44
ma nema problema, hvala svejedno!!!! zanima me još jel postoji ovaj c520 u wireless verziji????

pedjajazz
20.01.2011, 11:30
Druze ako ga hoces u bezicnoj varijanti onda kupi C520L, sa malim kenonom i WMS 40 ili neki drugi bezicni bodypack, ukljucis u njega c520 i kraj price,... ne znam samo zasto da kupujes bezicni ako si klavijaturista,..... Mozes kupiti i kompletan set sa c555, pa c 555 prodas pa tek onda kupis C520 i ukjljucis u taj,..... Nepotrebno pitas,.... svaki pilot se proizvodi i pakuje kao zicni, a to da li ce biti bezicni, zavisi od dodatnih uredjaja, procackaj malo sajtove shopova i proizvodjaca, pa tek onda pitaj.... Uglavnom ako nesto od ovoga hoces da kupis, a ne u prodavnici, kontaktiraj me na PM,... poznajem tipa iz Kragujevca koji godinama prodaje Akg program, posten je korektan,.. salje Aksom,..... ustedeces neku paru, sve je novo,...Ja sam sve od njega kupio, sto se tice AKG brenda.

matrix_mo
20.01.2011, 15:38
pitao sam jer sam vidio se dobro razumjete u te stvari!!!
bežični zato što ne kupijem sebi, nego bratu koji je bassista i ima wireless i na gitari!!!!

a to o kupnji ćemo se čut, ako se odlučim, jer mi prijatelj ubrzo dolazi iz Amerike, pa bi to možda uzeo preko E-baya!!!

pedjajazz
20.01.2011, 17:38
Ok, najbolje je kupiti u Americi, sto se tice i cene i kvaliteta, ali samo mikrofon, ...
sto se tice wireless baze nemoj da ti kupi tamo zbog voltaze i napona koji je drugaciji, pa ces morati da preradjujes, ili uzimas nekakve adaptere da bi ti to u evropi radilo.
Srecno!

Beethoven
20.01.2011, 19:10
@matrix-mo

Onda je najbolja varijanta AKG DUAL INSTRUMENTAL SET pa ce imati wireless i na bass-u i za pilot. :)

dado123
25.01.2011, 10:47
pozdrav svim kolegama meni treba pomoć nisam baš nešto sa ovim pilot bezičnim mikrofonima pa mi nude mikrofon PG1288/PG30 Wireless Headset System
Includes PG88 Dual Diversity Receiver, PG1 Bodypack Transmitter, PG2/PG58 Handheld Microphone Transmitter, and PG30TQG Headset Microphone. Comfortable and reliable for active users.kakv je ovo pilot jeli dobar za vokal ili prateči vokal to mi treba za gitaristu pa pomozite molim vas i košta oko 230 eurića!!

pedjajazz
25.01.2011, 11:48
Dado ponovo ti kazem bezi i od tog mikrofona imas na prvoj strani ovog posta detaljno objasnjenje, a Pg taj pilot je dobar za aerobik naratore. Ako ti to sve prodaju za 50 eura, onda i kupi, to toliko i vredi. Nama tu snage shirine, a tek sato mesa frekvencije,... nedaj boze,... taj pilote pikuje non stop, osim kada pricas, za pevanje nije,...

dado123
25.01.2011, 12:07
drug to mi je za gitaristu jedan mu nudi ovo AKG wms40 dual pro stanicu mikrofon c555 i još neki konektor za gitaru da bude cjeli sistem bežičan i gitara i vokal sve košta 230 eura!! nebi da bacamo pare!!
Dodato:
da se nadovežem evo ima na sajtu i hvale ga stanicu akg wms 40 dual pro i priključak za gitaru dali bi se na tu stanicu mogao kopčati pilot c520 onda bi uzeli ovu stanicu i c 520 ako može!!

Beethoven
25.01.2011, 18:13
@dado123

Tako je. Uzmes WMS 40 PRO DUAL INSTRUMENTAL i posle ukljucujes sta hoces. Mozes dva pilota (c555L, c520L i sve ostalo sto ima mali kenon), mozes dve gitare, mozes gitaru i bass, mozes klavijaturu oba kanala, mozes kutije aktivne da sa njim povezes da ne razvlacis kablove (pod uslovom da tu gde su kutije imas struju). :)

Moze sve. :) Uz taj set dobijes i dva mala kablica. Na jednoj strani mali kenon a na drugoj banana pa bodes gde hoces i sta hoces.

Taj set se prodaje bez mikrofona, ima i nekih varijanti sa jednim za gitaru i jenim pilotom ali nemoj, uzmi bas ovaj sto sam ti napisao. Onda uzmes posebno c520 i gitarista je ozvucen kako treba.

Nisu oni nesto sa dometom jaki, desava se da shushne ponekad na malo vecoj daljini ali nije strasno. Gitarista se nece puno setati (barem ja tako mislim) pa je onda to ok a i taj sistem je najslabiji kod AKG-a, zato toliko i koosta ali sve u svemu super radi. Ja imam jedan instrumental i jedan sa dva mikrofona, shljakaju bez problema. Baterija jedna od 1,5V drzi po 30h... ;)

Pozzz

P.S. Nesto sto moras voditi racuna je i to na kojim frekvencijama ce biti, mnogo je vazno, moze se desiti da mu u tvom kraju nesto smeta sto radi na istoj frekvenciji (neke televizije ili slicno).A i da se ne desi da neko u bendu ima sistem sa istim frekvencijama. Zato ti preporucujem da pozoves generalnog distributera za AKG i njihov servis, ljudi ce ti reci tacno koju oznaku da kupis a mislim da su i sa cenama odlicni.

aleksandar72
26.01.2011, 00:38
Na novoj PW seriji(WMS se vise ne proizvodi) imas 5 simultanih frekfencija,tako da ne vidim problem sa frekfencijom.
Ako nadjes staru WMS seriju,onda gledaj da bude PRO FLEXX, gde imas manuelno biranje 3 frekfencija.

P.S. btw..ko hoce da menja svoj SHURE BETA 54 za bilo koji headset iz AKG C serije...nek se javi.Odmah,bez razmisljanja...B-)

pedjajazz
26.01.2011, 01:06
naravno da moze ako taj paket ide sa c555, taj mic prodaj, dok ga ne prodas koristi ga itd,..... sve moze na taj akg set, moze i shure,...... moze i mic za saksofon,...,... za te pare nema bolje,...... dobar je to daljinac, sve najbolje