PDA

Pokaži Full Verziju : pa2xpro problem sa šumom


mirandess
15.01.2011, 17:45
Evo ovako vec par dana kad sviram, tj. vjezbam imam problem sa zvukom, cuje se onaj ruzni zvuk, kao mikrofonija, duboki zvuk, promjenim kablove pozadi kljave i ubacim u mixer, ista stvar, probam naprijed ono za slusalice, ista stvar, znaci onaj ruzni sum se pojavi isto kao kad uhvatite kabal onaj od 3.5. mm za vrh i prikljucite na razglas pa se cuje ono brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. e to je to...... kako cu to ugasiti. P.s. daj boze da je do softvera a ne hardvera! Hvala svima!

Beethoven
15.01.2011, 19:12
Ja mislim da je do kablova. Napisao si da promenis kablove i da se desava isto, ako sam dobro razumeo?

klavijaturista
15.01.2011, 21:36
Koliko znam da je moj kolega sa PA800 imao taj problem.Problem je bila ROM memorija koja je otisla.Znaci gdje god imas uz sempl neku rom boju onda se cuju sumovi.A i nemora biti da je kod tebe taj prolem.Sto ti kazes daj Boze da je do software-a.SRETNO

harepa50
15.01.2011, 22:47
@Beethoven

mislim da je mislio na strane kablova (one koje ukljuci u mikser i one koje u kljuci u klavijaturu, pa samo zamijeni strane) :) ;)

Dejan
15.01.2011, 23:23
Moguce je isto da je do hard-a.

rboki
16.01.2011, 20:11
Ako nisu kablovi onda je problem u Izlaznom pojacalu.Proveri svaki izlaz i onaj za slusalice ako se cuje sum i dalje onda je problem u izlazima.

ELKO
17.01.2011, 11:46
Taj sum se moze pojaviti ako ti je u efektu na ritmu ili performansi koristen kompresor koji je mnogo tzv. "nabudžen".isto tako mozda ti je master ekvilajzer mnogo napumpan pa je dobio "brum". Meni se jednom desilo da sam ucitao neciji set i bilo je nekakve jeke, problem je bio u globalu, reverb je bio pojacan do maksimuma.

mirandess
22.01.2011, 18:30
evo ovako, nisam mogao odgovoriti jer sam dobio ban. 2 sata nakon toga, upalim kljavu i grijanje u sobici svojoj i stvara mi sum nevjerojatan, i sviruckam tako sa tim sumom, i bude mi prevruce u sobi i izgasim radijator kad ono sum nesta na basu, ali se i dalje odvija na visokotoncima..... :S sve sam ja zivo ugasio u stanu al opet ima tog suma....... kupio sam nove kablice marke Cordial CMK 222, i opet isto cudo, sum........... sad da li je to do napona struje ili smeta neka frekfencija ili sta je vec ja ne znam.......

@ELKO sve je na normali..........
@Harepa50 sve sam isprobao................ :S

harepa50
22.01.2011, 23:33
Probaj promjeniti mjesto gdje ukljucujes mixer ili zvucnike, znaci ukljuci u drugu uticnicu...
Probaj isto skopcati na isti produzni kabal mixer (ili zvucnike ako su aktivni), i klavijaturu...isto tako probaj ukljuciti klavijaturu u jednu uticnicu a mixer i zvucnike na zajednicki produzni kabal.

MIŠ
11.05.2011, 15:52
Jesi li riješio problem?

Takve stvari su vrlo neugodne, pa ako nije problem, reci što je na kraju bilo.

mirandess
11.05.2011, 16:26
Stvar je rijesena, davno cak sam to negdje napisao netko je imao slican problem, problem je bio kao sto je kolega harepa50 rekao, znaci meni su mixer, klavijatura, linija i grijalica i sobna lampa, bili na jednom produznom kablu.... i kako se grijalica pali i sama gasi, tako je nastajao sum, na basu, to je bilo katastrofa! Sad je sve okej, druga uticnica i super :) Znaci problem Rijesen :)

GALA
11.05.2011, 16:34
I ja imam isti problem,problem je u tom sto u kuci masa ne valja...

Glorious
11.05.2011, 16:55
Kolega, ja imam slican problem sa korgom m50, meni se sve to javlja ali samo na desnom kanalu, levi radi ok... Odneo sam u servis i kazu da je najverovatnije u pitanju softver. E, sada ono sto oni kazu je da to moze da se desi ako ti se, u trenutku dok pokusavas da sacuvas neko podesavanje ili boju, nestane struje ili desi pad napona da mogu tako da ''zabaguju''. Ako se vec desila nesto kada si iskljucio grejanje, može da bude i problem sa naponom, koji je kao sto je kod nas poznato poprilicno nestabilan.

MIŠ
11.05.2011, 18:53
Oduvijek sam mrzio tzv. DUHOVE. Kad nešto nekad radi, a nekad ne. Pa ti onda istražuj kada i u kojem momentu se nešto dešava.
Ponakad je najlakše kad nešto krepa, pa kad odeš kod majstora, neka se igra dok ne nađe grešku.

harepa50
12.05.2011, 02:14
Drago mi je da si riješio kolega mirandess, evo ja sam tek sad vidio. :)
Nego moram da dopišem, kad sam nedavno svirao na jednom koncertu, veliko ozvučenje, lighting i to, tu sam svirao klavijature, i sad, meni su na utikač od naponskog kabla za klavijaturu nalijepili malo izolir trake između ona dva đavla, kad sam ih upitao zašto, rekli su kao da skinu fazu (tako nekako,ne sjećam se tačno), da ne bi imali brum na ozvucenju. Možete i vi probati.

MIŠ
12.05.2011, 08:40
Naljepili su ti izolir traku preko kontakata uzemljenja?

To mi je tek čudno, do sada sam bio uvjeren da je uzemljenje spas za interferenciju struje ( ili kako se već kaže).

harepa50
12.05.2011, 23:19
Ne bih ti znao reći, možda nije bilo za fazu :?

Dejan
13.05.2011, 01:21
I ja sam to gledao Hare,znam za to sigurno.Cak su na lap topovima to radili isto.

harepa50
13.05.2011, 01:54
Vidiš Dejo, htio sam isto da probam sa svojim laptopom, snimam s njim, pa mi uđe onaj "zvuk struje", one smetnje u snimak, pa moram koristiti laptop na baterije dok snimam ali ne izdrze dugo. Trebam probati.

mirandess
13.05.2011, 10:39
Hmmmmmm jako zanimljivo kolege, buduci da se ne razumijem bas su struju toliko :) necu da diram nista ali svakako jedna jako korisna i zanimljiva informacija! Hvala vam puno! :) Znaci samo onaj kao metalni dio sa rupicom, izmedju kao sto ti kazes kolega "ona dva đavla", da na njega stavim malo izolir trakice i dobar. HVALA PUNO :)

harepa50
14.05.2011, 22:51
Koliko se sjećam, meni su stavili duž cijelog utikača, između ona dva đavla :D