PDA

Pokaži Full Verziju : EV nova serija- LIVE X


Beethoven
15.01.2011, 06:16
Nova serija aktivnih i pasivnih EV kutija...

Live X.

xxl
06.05.2011, 15:05
Probao nije lose medjutim visoki su slabi, nije to nivo dosadasnjeg EV.
Za osnovne kutije ja ih nebi nikad kupio, ukratko amaterska roba.

zox2003
06.05.2011, 20:24
Isto misljenje delim....Slabe kutije...Ni blizu npr. JBL PRX615.....

gogo
30.08.2011, 13:04
Jesu li neko može uporediti sa EV ZX4 te imam ali sam planirao kupiti ove pa tražim mišljenje.Hvala.

Ivan KV
10.09.2011, 23:47
Ako vec imas Zx4,uzmi jos jedan par.Ja sam juce slusao Zx4 i ELX 115 pasivnu varijantu i uporedjivao jednu i drugu.
Mala je razlika,Zx4 ima malo izrazenije visoke,a ELX 115 malo topliji ton zbog drvene kutije,ali sve se to moze nadoknaditi malim korekcijama ekvilizerom.

perica001
12.09.2011, 14:14
EV Zx4 je puno bolja kutija od nove serije Live X. Baci pogled na EV Tour X seriju kutije rade dosta dobro a cijena ok.

gogo
24.09.2011, 11:56
Da li to važi i za aktivnu varijantu EV ELX 115 da je slabija od ZX4 ???

neshatomic
27.09.2011, 01:53
@ GOGO

Da li ti planiras da postojece EV zx4 zamenis sa ELX 115 ili da dodas uz zx4 jos jedan par kutija?

koje pojacalo imas na raspolaganju?

gogo
27.09.2011, 10:12
@ neshatomic

Do sada 4 god. sam radio sa kutijama EV ZX 4 ,sa Dynacord PM mi se nije dopadao zvuk pa sam imao zadnje 2 god. YAMAHA EMX 5016 i mogle su da se dotjeraju i na tišoj i na jačoj svirki,ali...... Sada hoću sebi da ispunim davnu želju i da pređem na AKTIVNI sistem ,ZX4 sam prodao. Za JBL PRX 615 sam čuo sve naj,naj ali kako ova kriza nailazi vidim da i neke cijene padaju tako i ove EV ELX 115 aktivne imaju primamljivu cijenu u odnosu na karakteristike " na papiru".Tu su se ubacile i ove nove YAMAHA DSR 115 dosta skuplje. E sada je pitanje za EV da li je to opala cijena ili i kvalitet s tim.Zato sam se i uključio u ovu temu.Pozz.

neshatomic
28.09.2011, 00:46
aha ,ok
sada je jasno!

Vidis i sam opao je na zalost kvalitet izrade u zadnjim godinama u svemu oko nas pa tako i u ozvucenju...

Ali kod ove Live x serije je fora sto je namenjena ljudima sa plicim dzepom,pa i ne mozes ocekivati neke sjajne karakteristike...isto kao JBL sa JRX serijom...

Da skratimo ,ako si resio aktivan par kutija sa 15icama,ja bih ti savetovao da sacekas jos malo i ipak das malo vise para za dva komada JBL PRX 615,vrlo kvalitatne kutije za cenu koliko kostaju ,mozda i best buy!Naravno ima i mnogo bolje ,ali za prosecnog potrosaca mislim da nema potrebe ici dalje od toga!

pozdrav!

mirandess
20.10.2012, 11:26
Da ne otvaram novu temu, da li je netko probao ovu aktivnu seriju ev-a, bilo da je 12-ka ili 15-ka svejedno. Hvala.

Akordeonista
25.10.2012, 18:48
Koristim ELX115 (aktivne) i ono sto mogu reci je da je korektna kutija za cenu po kojoj se nudi. Imajte u vidu da je skoro pa duplo jeftinija od pominjanog PRX615. Ja sam ih kupio jer nisam imao para za skuplje kutije a hteo sam da pazarim aktivne 15-ice. Za cenu od 700e nista slicno se ne nudi a da su u pitanju renomirane firme, ovde ne smatram da su Martin Wisman i slicne firme renomirane.
Sto se tona tice, kutija radi korektno i ima dosta snage (pojacalo je 1000W - class D). Da se razumemo, PRX615 radi po meni mnogo bolje ali je isto tako veoma skupa kutija za koriscenje na prosecnim svirkama i postavlja se pitanje potrebe za tolikim ulaganjem (oko 2500e za dve aktivne kutije). Probao sam i Yamahu DSR115 koja je jos skuplja od PRXa i mogu reci da mi se tonski vise svidja PRX615. Yamaha ima vise snage (cak je ima i previse za moje potrebe) ali zvuci nekako sirovije dok mi PRX zvuci utegnuto kao HiFi uredjaji.

gogo
02.11.2012, 18:09
Može li ko dami da poređenje sa RCF 315a i ovim ELX 115 aktivnim.Koje su bolji izbor pošto su tu negde sa cenom.Naravno da su slabije od PRX ali gledajući cenu da li je to baš "duplo" bolja kutija.Ipak se dvoumim oko ove dve aktivne RCF i EV Hvala. Ako je veća razlika u kvalitetu u poređenju u korist jedne i u pasivnoj verziji možda bih se i za to odlučio.
Dodato:
Pa zar nema niko da pomogne....:?

ella 85
06.11.2012, 11:39
odes u trgovinu i probas obje,ne znam gdje zivis,u bosni artist ima obje,u svakom slucaju ako gledas isplativost,prx je bolji kao i dsr,ali ako poredis 4 ta ev ili rcf a,bolje ce da radi 4 kutije od 2 prx a,a isto kosta
po meni najbolja varijanta kupiti dvije ev ili rcf 12ke plus jedan aktivan bas 18,to ne dodje nesto preskupo ali to radi do jaja,provjereno,puno bolje nego samo dvije aktivne kutije