PDA

Pokaži Full Verziju : YAMAHA PSR 9000 ILI ROLAND VA7 PITANJE


flosarka
14.02.2007, 18:18
Pozdrav drugovi.
Hoču da uzmem synt pa bih vas zamolio za objašnjenje
oko Yamahe psr 9000 i Rolanda VA7.
Sada imam korga Pa80 a pošto mi treba još jedan za izrađu midi file i tako dalje posebno ne znam za koji od ova dva da se odlučim jer ne poznajem nijednog.
Zato bih vas molio da mi objasnite malo više o ova dva synta ili još bolje kojeg bi vi preporučili da uzmem.
Hvala vama u naprijed
Pozdrav

elvir
14.02.2007, 18:56
DRUŽE DA SAM NA TVOM MJESTU UZEO BI PSR9000 ,A AKO BI IMAO MOGUĆNOST ONDA BI SEBI UZEO KORG LE ILI TR JER ARANŽER VEĆ IMAŠ ODLIČAN (PA80),OVO JE SAMO MOJ SAVJET A TI RAZMISLI DOBRO OPET JER JA KAD NEKI INSTRUMENT ISPROBAM DOBRO TEK ONDA ZNAM JEL MENI ODGOVARA ILI NE A ŠTO SE TIČE IZRADE MIDI FAJLOVA MOŽEŠ KORISTITI NEKU OD JEFTINIJIH KLAVIATURA KOJE IMAJU MIDI

Alix
14.02.2007, 19:45
Ej Flosarka (čefur :lol: ) sm ti parkrat pošilju MSN da bi stopla v kontakt pa od tebe nč...Sm vidu da dilaš 16MB kartice pa sm te hotu neki vprašat...Dj me dodaj na svoj MSN,mam ga v svojem Profilu,Pozdrav!

flosarka
14.02.2007, 20:15
alix dodan si na msn

marco
14.02.2007, 20:30
Ako negde mozes, probaj psr 9000. MIslim da posle toga neces imati vise nikakvu dilemu :)

Alix
14.02.2007, 20:46
Za fajlove ruku na srce čast KOrgu ali Yamaha PSR9000 je NAJBOLJA...Dakle ako ste fajlaši i radite na Playback onda je Yamaha PSR9000 vaša majka...ALi to nije fer,onda mi LIVE muzičari nemamo tezgi :wink: :lol: ...Pozdrav!

marco
14.02.2007, 20:51
Mislim da si u gadnoj zabludi. Koliko znam svi fajlasi uzimaju korga, jer ima onaj slider izmedju sekvencera, i kada ucitaju 2 fajla, onda njime prave fade in/out, i idu iz pesme u pesmu, bez stajanja, sto kod psr 9000 nije moguce. Psr 9000 majka za live nastup. A sem toga ima i sampler od max 65mb, kao i vokoder, kao i 126 polifonija :wink:

flosarka
14.02.2007, 21:15
E pa hvala svima na odgovoru sad sam malo pročaskao internet i mislim da je Yamaha psr9000 ipak unaprijed barem za ono što je ja trebam jer ima sekvencar a kod Va7 nije mi baš ništa oko toga jasno mada sam čitao karakteristike uopšte nisam našao šta je tačno mišljeno sa tim nekim što se na njemu kaže sampler.
Ma nije Alixe zbog puštanja fajlova nego za izrađu i kako oni zvuče poslije na drugim klaviaturama.
Jer i korg je super za takav rad ali posle fajlovi na nekim drugim manje vrednijim syntima ne rade baš najbolje a to je vjerojatno zbog banki tako da onda moram ručno da premještam sve instrumenate.
A fajlovi rađeni koliko sam čuo i raspitao se rađeni sa skoro bilo kojom yamahom rade na svim syntima kako bih rekao standardno i vrlo dobro.
Neznam vidjet čemo a mislim da se valjda i za tu yamahu mogu konvertirati ritmi od drugih klaviatura pa ne vidim razloga zašto ona ne bi djelovala.
Pozdrav

elvir
14.02.2007, 21:17
LJUDI KAKO IZGLEDA NISTE PROČITALI DOBRO POST ČOVJEK HOĆE DA PRAVI MIDI FAJLOVE!!!! A NE DA IH PUŠTA :lol: :lol:

toma
14.02.2007, 21:24
ocito neki nisu jos naucili procitat sta pise :P :P :P


uzmi psr-9000 i neces pozaliti (klavijatura je stvarno odlicna a nije preskupa)
ovo govorim iz licnog iskustva jer sam je ja prije imao

pozdrav

flosarka
14.02.2007, 21:44
Marco da li ti znaš koja memorija ide u psr9000 da li paše od nekog računala ili mora da bude posebna.Naime mi ovaj što prodaje sint hoče posebno zaračunavati ram pošto kaže da ga je kupio nedavno te morao naručiti direktno iz Njemačke i ako ga hoču pored moram mu dati 250eura više inače neče ga dati.

flosarka
14.02.2007, 21:47
Ma nije da ponekad ne puštam fajlove ali ih isto tako pravim
mda ne za narudnu muziku.

flosarka
14.02.2007, 21:54
Hvala Toma na savjetu tako ču da i uradim sad sam i ja došao do tog zaključka mada je još ne poznam vjerujem da neču požaliti.

flosarka
14.02.2007, 22:07
I još nešto Elvir.Stvarno nisi dobro pročitao jer koristim PA80
poštelovan sa samplovima sa Flash card i hteo sam da ti objasnim
da bi trebao znati da ako naprimjer nasnimim tako neki midi fajl
pa ga primjer pošaljem tebi a ti ga stavi primjerice u Roland g100 pa mi javi kako je djelovao. :lol: :lol: :lol:

toma
14.02.2007, 22:19
za memorije ti je nejbolje da narucis kod g.Zlatka
dodju oko 100 (64mb)

u psr-9000 idu edo moduli 72pin (2x32)
ali je yamaha dosta probirljiva pa ih dosta nece radit

najbolje da uzmes orginal

pozdrav

marco
14.02.2007, 23:02
Evo dobio si odgovor za memorije. Ja sam od jednog rodjaka dobio 2x16 mb, ubacio, i dakucnem u drvo sve sljaka ko svajcarski sat. Citao sam malo po forumima da je Yamaha bas zahebana po pitanju memorija, ali eto meni se posrecilo. Inace, to su stare memorije koje su se koristile u starim kompovima. Jeste da se malo teze nalaze, osim ako neces da ih kupis od ....... koji tvrdi da njegove rade super (sto verujem da jeste, jer ne bi nabio toliku cenu 100e koliko znam ). Mislim da je tih 250 koliko ti taj trazi mnogo. Nemoj da mu das.

elvir
14.02.2007, 23:58
JARO MISLIO SAM DA HOĆEŠ NA CUBASE DA PRAVIŠ MIDI FAJLOVE TO JEST DA TI TREBA SAMO NEKI SINT ZA UKUCAVANJE,PA SAM ZATO REKO DA MOŽEŠ KORISTITI BILO KOJU JEFTINIJU KLAVIATURU KOJA IMA MIDI. :wink: IZGLEDA DA JE DOŠLO DO ZABUNA :lol:

flosarka
15.02.2007, 00:03
Onda jeste negdje takva cijena ali bolje mi je onda kod G....
Zahvaljujem
Lp

flosarka
15.02.2007, 00:15
Ma nema problema Elvire pa zato jeste forum nego stvarno trebam jedan synt kao što sam napisao jer kad radim samo na jednome često si ga rasturim i kad treba da idem na svirku imam ponovo da ga slažem a ako uzmem neki bolji ništa nije suvišno jer uvjek može jedan da se bilo kad pokvari a onda kada ga najviše trebaš sam znaš kako je ako nemaš neku rezervu a i ovaj sam našao barem koliko toliko jeftino.
Pa kad tebi Marco rade rami onda če i meni jedni od njih sad znam koje misliš i čak ih imam nešto razbacanih kod kuče jer sam jedno vrijeme slagao računala pa mi neki ostali i sad više nigdje ne dođu u upotrebu.Pa i ja sam nekad kod Gema stavljao obične rame od 30pina mada su svi tvrdili kao da neče da rade ali koliko se sječem nije se dogodilo da uopšte koji ne bi radio
pa ču i ovdje nešto pronači jer mi se 250 eura stvarno čini puno za te rame.
Pozdrav

flosarka
16.02.2007, 17:54
E pa doneo sam danas taj PSR9000 ali ne mogu još apsolutno ništa da kažem jer nemam pojma gdje je šta a onaj nije našao upustva i neznam kad če ih poslati ako uopšte pošalje.
Marco negdje sam čitao da si pisao da ne rade neke stvari sa desnom rukom ali neznam šta si več mislio.Koliko sam video ovdje rade sve funkcije kao kod Pa80 sem one kad tresneš po dirkama nema fill nego moram pritisnuti dugme.
Neznam koji imaš OS meni je ovaj dao kaže da je neki novi 3.06 i
ako nemaš isti i ukoliko bi nešto bilo u vezi sa time mogu ti ga poslati.
Pozdrav

flosarka
16.02.2007, 17:55
MISLIO SAM NA LEVU RUKU :)

marco
16.02.2007, 19:08
Pa vidim ja di spogresio. Znam da je sa desnom sve ok hahaha :)
Znas sta nema. To je opcija vezana za synchro stop. Na novijim yamahama ima ta opcija, i na korgovima. Kada pritisnes synchro stop, naravno mozes da stopiras ritam. E sad, kad hoces da nastavis, pritisnes dirke, i ritam nastavi, ali cim pustis, on se opet stopira. A na na novijim i na korgu, kada prekines, pa opet nastavis, mozes da nastelujes da ritam nastavi da ide i kada opet podignes ruku. Naprimer da nastavi da ide kada prodje jedna osmina prve note u taktu ili kad prodje jedna cetvrtina, ili polovina i tako. To sam rekao.

marco
16.02.2007, 19:12
Veruj mi da iz uputstva nista neces saznati. Samo "cackaj" nemas sta da shebes. A sto se tice OS, to je poslednji (i najbolji) koji je yamaha izbacila

flosarka
16.02.2007, 19:57
To baš sad i radim i sve više mi se klaviatura sviđa i izgleda da nije zahtevna puno jer sam več dosad puno shvatio.Mada če biti valjda problem sa samplovima i nekim stvarima oko vokodera
jer mi nije jasno gdje da počnem i sa kojom funkcijom ali nekako če več iči.
Ja baš sada radim na tome sa levom rukom i primjetio sam da kada pritežeš dugmiče syn.stop i ostale 2 puta ove stvari kao što si opisao mijenjaju se a na desnu stranu imam uključen left-hold i left.Izvini ako ti pišem ono što več znaš ali probaj da li kod tebe tako radi ili još uvjek ne razumijem tačno na šta misliš.
Imaš li ti isto OS 3.06 ako nemaš poslat ču ti ga ako to jeste kao što onaj reče najnoviji.
Trabat ču valjda iči kod njega da ga premlatim zbog upustva jer sam baš sada nešto s.....o da mi bas ide menjajuči samo u C-duru
a u svima ostalima neče da mijenja a nikako da nađem da to sredim pa ču valjda morati provesti noč kod synta i do jutra pronači grešku :) :) :)

flosarka
16.02.2007, 20:08
Da tačno kao što si napisao.Pa zbog toga neču puno da se sekiram isto međuvremenom još jednom pritežem sync stop i krene mada to jeste mana i a največa mi je kao prva što sam navikao da za Fill tresnem dirke ali ču naviknuti.

marco
16.02.2007, 23:46
Nisma te bas razumeo za taj bass u C duru. MOzda je do fingering moda. Za te finger modove pritisni Direct access pa zatim Auto accompainment (dugme za ukljucivanje aranzera) I tu imas split, i fingering modove. Stavi na fingered advanced, jer tu ti je sve. I hvat sa 2 tona, i ceo akord, i jedan prst.
A kakav si to Fill imao na korgu ??? Jel mislis da ritam napravi fill (prelaz) kad jace opicis dirke ???

flosarka
17.02.2007, 12:49
Puno ti hvala Marco baš je to bilo krivo al nikako da provalim.
Tako je valjda onaj imao podešeno ili sam sam nešto napravio.
Ali sad te molim pobogu možeš li mi reči gdje da uđem da mogu kod stylova promjeniti zvuke to jest BASS DRUM i tako dalje inače ču valjda poludjeti pored.
Cjelu noč do jutra j....sam se a nikako da dođem to te funkcije.
Pa nije valjda da se to na ovom syntu ne da pa to još nisam čuo
majke mu ni na najslabijem ali nikako da dođem do traki gdje stoje instrumenati sem onih kako jeste SONG,ACMP,M,PAD,LEFT,R1,R2 I TAKO DALJE.Ne magu pa da je j....
uči na trake kao što je naprimjer na Pa80 Menu i onda Mikser i tako dalje.
Ajde Marco molim te ko boga pomozi mi jer sigurno znaš inače sam gotov sa ovim syntom.Skidam neke manual ali jedne sam več skinuo i po onima isto nikako da uđem tamo stoji prvo Digital studio onda style i style creator a posle opet nigdje ne mogu na trake a ni kao što tamo piše ne mogu nikako da uđem.Skidam još neke druge pa neznam da li če to u njima da bude.Pa valjda nisu napravili klaviaturu da se nemože to uraditi jer kako onda posle da zamjenim semple sa ovim instrumentima pobogu.Ne mogu sad ni Fiču da dobijem da ga pitam kako se to radi na psr3000 da imam barem malo predstave.
Još jednom hvala Marco več unaprijed i nadam se da ču ti se i ja moči nekako odužiti ako ne prije kad složim ovo čudo oko semplova ili slično jer znaš nikad nisam imao yamahu pa mi sve dođe nešto treče a i onaj kurac nije mi dao još upustva majke mu a ne bih voleo da idem prije da ga tražim i pretučem ko majmuna.
:)

flosarka
17.02.2007, 12:54
Da na korgu Pa80 samo malo jače tresneš dirke sa desnom rukom i on napravi Fiil ali moraš da namjestiš koji očeš ili fill1 ili fill 2.
Ali to ču naviknuti jer neke klaviature nemaju to funkciju pa je isto dobro ili je možda čak imaju pa nitko ne obrati pažnju na to i onda uopšte nezna da tu funkcija ima.
Pozdrav

flosarka
17.02.2007, 12:58
Opet sam pobrkao mislio sam sa LEVOM rukom. :) :)

marco
17.02.2007, 15:44
Evo ovako,
ako hoces trajno da promenis instrumente, onda ides na
SEKCIJU digital studio (levo od ekrana), pa 2 dugme u nizu (digital recording), zatim stle creator pa full edit, i kada udjes u taj mod pritisnes direct acces pa onda dugme part on of. To dugme je pored direct access, pa malo dole (donje od ona 2 velika). E sad. Kada si usao u stle creator automatski je namestena prv varujacija. Kada si izvrsio promene boja, one se vrse samo u toj varijaciji.Ako hoces da menjas na nekoj drugoj, samo predjes na nju, i onda opet direct access + part on off, pa promenis tu. I tako redom. A ako hoces da kopiras setovanje sa jedne varijacije na drugu, imas tu u style creatoru "karticu" set up. Predjes na nju, i onda se tu malo pigraj (da ne pisem ovde jel je malo duze za objasnjavanje).
Takodje boje mozes trenutno da promenis (i u varijacijama i u prelazima) dok ti ritam svira, ako pritisnes direct access + part on/off. Znaci tako ti privremeno menja instrument koji izaberes.
Sve sto se tice mixera nalazi se na mixing konzoli (trece dugme u digital studio). Kada ga pritiskas nekoliko puta, on okrece stranice (mixer za ritam, pa onda mixer za midi 1-16, pa mixer za midi 17-32, pa ona general mixer, i tako u krug)

Inace to dugme direct access ti je najbitnije na celoj klavijaturi :) Evo ti jos nekih opcija. Ako si primetio tempo tockic je pre svega tempo, ali moze da sluzi i kao data entry. Naprimer sada zelis da smanjis desnu ruku. Kada si otvorio taj meni na nacin na koji si ti dosao do njega kada si trazio ritam, tada mozes da smanjis samo pritiskanjem sr=trelica ispod ekrana. A ako hoces da smanjis brzo (tempo tockicem) onda pritisne

DIRECT ACCESS +
var A - song, multipad,style,l,r1,r2,r3,mic
var B - style parts
var C - midi tracks 1-16
var D - midi tracks 17-32

To su samo nekje od opcija. Igraj se slobodno malo sa tim direct acces dugmetom, nemas nista da shebes, a mnogo ce da ti znaci.

E jos nesto, vracanje tempa styla na fabricki : pritisnes Direct access i zavrtis tempo tockic za jedan zub malo levo ili desno. Eto toliko.

Mozda ti sve ovo sada deluje kao svemirski brod, ali veruj mi da je Yamaha jedna od najpreglednijih klavijatura :wink:

flosarka
17.02.2007, 17:44
E pa MARCO puno puno ti hvala.Sad ču dalje da tražim i ovo što si napisao hiljadu puta ti hvala.Ja sam več tiskao taj digital sond ali mi uvjek napiše za save ili preklic pa sam mislio ako mora sam negdje da skoči.Pa nema sad da ne provalim jedino je sve drugčije za štelovanje od drugih klaviatura što sam ikad imao pa normalno sad mi je kao što kažeš svemirski brod.
Mogu odmah da ti kažem da bi mi vrlo bilo žao kad bih je sad morao dati dalje kao što sam se več uplašio zbog ove funkcije
da je ne bi bilo pa i majku ji njenu to mi se činilo nemogučim.
Ovo kratko vrijeme što je imam vrlo sam zadovoljan ovim prvim rezultatima koje sam več skopčao i našao a naročito sa zvukom
tako da mogu sad da vjerujem nekima što tvrde da yamahe stvarno dobro rade.Da se razumemo nemam ništa protiv nijedne druge klavijature naprotiv jer sam ih sam puno imao ali ova stvar stvarno izgleda da če biti ubitačna naravno kad se podesi ili ako je prije ne slupam :) a majku ji kad je više skopčam siguran sam da ču izvuči iz nje čak šta je nemoguče.
Prije sam se zajebavao i na novo stavljao OS i nisam znao da mogu svaki fajl posebno na disketu pa sam več zvao ljude ko ima prijenosni cd-rom jer sam mislio da moram sve zajedno staviti na cd a sad sam probao i ide svaki posebno na disketu.
Takve stvari kod korga nisu se dale napraviti i morao sam sve zajedno imati skupa na disketi i zato mi je sve drugčije i baš obrnuto razmišljam.Ustveri svaka klaviatura ima svoj način rada.
Marco sad si mi stvarno puno pomogao i ko što rekoh nek je složim nekako ču ti se več odužiti jer mi onaj dao pored ogromno nekih stvari pa čak programa za rad oko samplova za tu klaviaturu i kad ču to da posortiram poslat ču ti.

PS da li tamo posle boja ili njeno ime ili moraš da je zamenjuješ naprimjer kao pod broj ili slično?
Pozdrav svima

flosarka
17.02.2007, 18:18
USPJELO
Bog da je j..o sad mi to izgleda tako jednostavno da ne mogu da vjerujem očima 8O .
A ja cjelu noč do jutra tražio i ništa našao da mi skoro oči izgorjele pored :)
I ako mi Marco ne bi objasnio siguran sam da ne bi nikad to pronašao.
E pa ljudi sad se stvarno vidi koliko je koristan ovaj forum gdje može pomoči jedan drugome kao što se sad vidi u mome slučaju.Kažem vam skidao sam neka upustva i Njemačka i Engleska
a ni po jednima nisam mogao to da uradim mada mogu da kažem da skoro perfektno znam njemački jer sam neko vreme živio ondje ali u njima nije baš tako objašnjeno ko što je objasnio Marco nego negdje okolo.
Pa zato svaka čast onome ko je stvorio ovaj forum i svima njima koji sudjeluju na njemu.
Pozdrav svima na forumu isto tako i svima hvala.

flosarka
20.02.2007, 03:14
Marco opet me počelo z.....ti ono sa basom i podešenjima ali sam kod njemaca pročitao jedan članak i provjerio i baš je tako bilo i sad sve radi super te kako treba.Naime onaj prije kad je stavljao OS nije posle uradio sve po redu.
Tamo sam pročitao kad naložiš os opet mora da ugasiš klaviaturu zatim držiš pritisnuto dugme Demo i onda je upališ.
Posle ponovo ugasiš držiš pritisnuto dugme Directt Acess i upališ je.Onda ona na ekranu ispiše sve fajlove koji su se ubacili sa OS i da li je sve uredu ustvari svi dobro učitani.Prije nego što sam opet naložio na novu OS ovu zadnju funkciju sam probao i nije sve pisalo OK i nisu stojale one zvijezde.Sad kad je upalim odmah mi radi i mijenja se bas u svim akordima,sadrži ono što sahranim i čak zvukovi swe čuju jako bolje jer su sad sa efektima a prije bili su nekako prazni.
Ti sigurno ovo znaš ali sam napisao ako slučajno neko nezna pa da se ne zajebava bez veze i traži kao ja pa nikako da nađem griješku mada preturio sve živo.
Nego sam hteo da pitam šta je sa onim več pripremljenim ritmovima kao koji su več tovarnički stavljeni i unaprijed pripremljeni kad ideš u MUSIC BASE tako mi rekao taj što mi prodao klaviaturu.
Interesira me da li su ti ritmovi i performance več bili tako naloženi na novoj klavijaturi ili ih ovaj sam naložio jer mi neki baš ne sliče skoro ničemu ili je ime neke pjesme a ritam je sasvim treči pa bih mogao tvrditi da to kod yamahe nisu tako napravili i ako nisam sam onda je več onaj nešto sjebao.Pa ako su bili tovarnički gdje se mogu dobiti originalni i kako da se opet nalože.
Zahvaljujem za objašnjenje več unaprijed te pozdrav svima :) :lol: