PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha EMX5000 ili Dinacord PS 2000?


Milan$
10.01.2011, 13:54
pozdrav svima...Planiram ovih dana uzeti neki mixer sa snagom,do 500 eura...razmisljam izmedju emx 5000 i Ps2000,ili eventualno novog martin wismana pmf1200...Po vama najbolja varijanta?inace sada imam 4 kutije,a uskoro stizu jos 2,sve su pravljene (ali dobro rade:D)...Dakle,bice 4 kutije 15" od 400 wati-tropojasne,i 2 kutije isto 15",dvopojasne po 250 wati,svih 6 su na 8 oma..kazite mi moze li neki od ovih mixera,da gura sam svih ovih 6 kutija?ja iskreno nisam svirao ni na jednom od njih tako da nemam ni pribliznu predstavu kako koji radi...sad imam PMP2000 i gurao je 4 kutije super bez problema(2x400w,i 2x250w),mada mogu ove kutije i jos bolje,pa zato i hocu jaci mixer,i ako je moguce da tera jos 2 odozgo kutije:D..Recite mi moze li neki?..i kazite mi jel neki od ovih mixera stereo?tj. ima odvojeno podesavanja izlaza?hvala i pozdrav

Dusko
10.01.2011, 22:49
Koristim Yamahu EMX 5000 vec izvesno vreme i ubedjen sam da je posle Dynacorda ona najbolje resenje. Ima dva odvojena efekta, a uz to se dileju moze podesiti kasnjenje. Moze da "gura" najvise 4 kutije i onda je priblizno 2x500W. Mana joj je sto nema dva odvojena master potenciometra, vec je to jedan stereo.Lepo zvuci i moze se uraditi veoma dobar ton. Licno ne bih nista drugo uzimao sem nje i Dynacorda. U tehnickom i tehnoloskom smislu Yamaha je odlicno uradjena sa svim mogucim zastitama a ima i coper napajanje. Pozz

skoricnik
11.01.2011, 16:09
Mogao sam je kupiti, ali nisam bas zbog toga jer ima coper napajanje.
Coper napajanje znaci sledece: Koliko guras master, toliko vuce struje.
A posto je kod nas struja jako poznata po stabilnosti, to je velik rizik.
Jednom kad crknu, kostaju otprilike kao pola miksera, i onda kuku lele.
Ne ruzim mikser, nimalo, ali, ja licno nisam hteo rizikovati da mi crkne, pa sam se odlucio za PM1000. Trafo je ipak trafo.
A sto se tice PS2000, velik je to mikser, bolje pokusaj naci 1250 ili 1202, to je vec mnogo prihvatljivije.

Pozdrav

Milan$
11.01.2011, 16:23
a ps 1250 ima istu snagu kao ps 2000,i samo manji broj kanala?ili ima i manju snagu?

skoricnik
11.01.2011, 17:05
PS2000 ima 16 kanala, snage 2x400 ili 4x200W. Moze da gura 8 kutija. Teska je izmedju 35-40KG,

PSX1250 je opet manja, ima 12 kanala. Ima manje snage, na 4 oma ima 2x250W, a na 8 oma 2x180W. Ima 26KG.

Milan$
11.01.2011, 18:41
Ok hvala puno..Mozes li mi reci samo jos par stvari...Kada su pravljeni ovi mixeri?koliko su stari?jel to prethodna serija od PM serije?I da li je ovaj PS2000 stereo mixer,tj. jel ima odvojene potinciometre za izlaze,da ih zasebno pojacavas?hvala i pozz

skoricnik
11.01.2011, 19:43
Da, posebno leva posebno desna strana. Oni su prethodnici PM serije, a ja sam do pre dve nedelje imao PSX802, i bio sam sasvim zadovoljan, kako sa snagom, tako i sa kvalitetom zvuka.

Pozdrav

Milan$
11.01.2011, 19:46
Jel ima dva zasebna efekta za pevaca?

tompa
11.01.2011, 19:57
EMX 5000 definitivno

skoricnik
11.01.2011, 20:31
PSX1250 ima dva efekta. Na prvom imas Reverbe, Chorus i Delay a na drugom Stereo Delay, Flanger i Chorus.
PS2000 ima isto dva efekta (ako gresim ispravite me).

riba_72
11.01.2011, 22:51
yamaha po meni

Milan$
12.01.2011, 00:06
mozda yamaha zbog gabarita,i jos nekih sitnica,ali yamaha nema odvojene potinciometre za izlaze,a to mi je jako bitno,i dzabe kad ne moze da gura 6 kutija...a dynacord,kako vidim moze cak 8 da tera...jos se dvoumim ali malo naginjem ps 2000...videcemo..pozz i hvala na odgovorima

Deeda
12.01.2011, 23:16
EMX 5000 ,meni se to čini bolje,pozdrav.

Vule
12.01.2011, 23:43
@ Deeda

A meni se cini da vi pisete tek da bi pisali...ne vidim ni jedan argument u vasim postovima!!!

ELKO
13.01.2011, 11:46
Dinakord je zaista kralj, ali mu je i kraljevska cijena. Imam emx 5000 i nastimao sam ga da radi skoro kao i dinakord. Moze se kupiti za nekih 400 eura.

aleksandar72
14.01.2011, 01:01
@nastimao sam ga da radi skoro kao i dinakord

Kako ste to uspeli? Bas me interesira, u cemu je trik?

Jaki
14.01.2011, 01:27
Ja licno imam Yamahu,poznajem jos neke ljude koji je koriste i uglavnom se misljenja vrte oko toga da Yamaha u donosu na cijenu daje mnogo vise. Na drugoj strani iako je prema misljenju vecine Dinakord kvalitetniji opet ni izbliza ne opravdava tako "masne" cijene.
Yamaha mi potpuno odgovara,kupio sam je uvazavajuci misljenje kolege Milanceta i ni najmanje se nijesam pokajao .Opet, sound zavisi od mnogo cega jos.

Beethoven
14.01.2011, 04:45
Imam emx 5000 i nastimao sam ga da radi skoro kao i dinakord.

:)

ELKO
14.01.2011, 13:27
Emx 5000 nema sirinu tona kao kod dinakorda, malo je vise "nabijen". Efekat mu je tamniji i nema onaj "rezak" ton. Problem sam rijesio dodavanjem male kolicine korusa na efektu po kanalima, a narocito na vokalu i onda sve ispliva. Vokal sam kompresovao u klavijaturi, oduzeo mu sumove, a na mikseti ga samo rasirio. U nekim prostorijama koje su same po sebi bucne i imaju prirodni hall postoji potreba da dodam na ekvilajzeru frekvenciju 320 hz, a da redukujem 80 hz i to je otprilike to. Licno sam prezadovoljan
Dodato:
Dijelimo isto misljenje, yamaha je veoma zahvalan mixer

domino
20.01.2011, 14:47
Ukoliko vec nisi odlucio, moj savet i glas ide Yamahi.Iz vise razloga, izmedju ostalog:
-Bolji efekti
-Coper napajanje (znaci da ti ne treba korektor napona)
-Bolja mixer sekcija
-Manji gabariti (tezina i dimenzije su kod PS2000 veeliki minus)
-Odlican limiter

ako bas mora 6 kutija - kupi dodatno neki snagas.

Pozdrav

aleksandar72
20.01.2011, 23:33
@Domino

odlicno objasnenje! Slazem se...

skoricnik
21.01.2011, 12:41
Ja se licno ne slazem da je coper napajanje Yamahina prednost!
Mnogo su osetljiviji na napon, a ovde, kod mene, znam bar 5 Yamahi koje su crkle zbog toga.
Yamaha jeste mixer novije genracije, i ima dosta poboljsanja, ali ovo je po meni jedan veliki MINUS! Svi znamo kakva je struja kod nas i da napon uzasno varira.
Odes u neko selo, sviras pod satorom i sta onda? Kome se zaliti kad crkne mikser?

Licno sam trebao da kupim jednu EMX5000, ali mi je covek rekao da je crklo napajanje i zamenjeno je. Razmisljao sam jedan dan, ali covek je prodao mikser. Posavetovao sam se sa mojim majstorom sta bi bilo da sam kupio mikser, i sad mi je drago zbog toga sto je otisao.

Necu da zapocnem nikakvu svadju, niti vredjam i omalovazavam vlasnike ovog miksera, ali, ja nisam za Yamahu.

Pozdrav svima!

milanceshow
21.01.2011, 13:56
Yamaha + korektor + stabilizator je lakse nego PS2000!!!!Ali to nije poenta!!!
Ako imas slabu struju,onda znaci da ne treba da sviras klavijature,nego harmoniku?
Mislim da ne treba razmisljati u tom smeru!!!

Ja do sada nisam imao problema sa Yamahom sto se struje tice!!!!!Mozda neko jeste,ali ja ne!Ali sam imao problema sa PS2000!!!!Iskustva su razlicita!!!

Vule
21.01.2011, 13:56
Tamo gde struja ne valja sve moze da crkne,bilo napajanje na mixeti ovakvo ili onakvo...mene konkretno ne bi ovo odbilo od kupovine Yamahe pre nego Dynacorda u ovom slucaju ali ako se pomene rec "sator","splav","agregat" ili slicno tu se podrazumeva korektor napona kao zastita za instrumente. To je investicija od stotinak eura i dalje price o crkavanju nema a jos je vaznije napomenuti da uz njega sprava radi u svom normalnom rezimu i tonski i termicki itd...

VUNIMRAV
22.01.2011, 12:11
Neznam da li je kolega resio problem kupovine,ako nije mogu mu i ja sugerirati ne toliko iz tehnickih stvari koliko iz iskustva.
U vreme kad se pojavio taj Dinakord (bijeli cuveni) i jos dugo posle toga mu nije bilo premca,ali prosle su godine tako da kad bi taj mix imao km sat...auuu,sto se taj nagruvao!Jamaha je sama po sebi mikser novije generacije,samim tim i sa nekim boljim teh resenjima,tu su kolege vec o tome pisale.Moj drugar ima tu jamahu kupljenu u M...su zajedno sa 'njenim' kutijama,zivi u vojvodjanskom selu gde su uglavnom struje niskog napona,ali boze moj zato i postoji korektornapona.Nije mu jos bila kod majstora!!!Covek zivi od muzike,znaci,nije da mu lezi kod kuce,pored toga laganija je,modernijeg izgleda,a ako ti je problem 6 kutija??!!!Pa,postavlja se pitanje gde i koliko puta ti treba toliko kutija.
Moj glas dakle definitivno ide za Yamahu!
Proporucio bih mladjim kolegama da ne "obole" od poznatog sindroma od koga oboljeva vecina muzicara u mladosti,a to je kupovina i menjanje opreme,tu nema kraja, verujte mi.
I jos samo jednu stvar cu da 'kaze' a isto je vezana za ovu dilemu u kojo se nalazi nas kolega:Zalosno je to sto na ovim nasim prostorima mnoge "gazde"(a to smo im mi napunili usi) i mnogi muzicari ocenjuju naravno subjektivno kvalitet benda ili muzicara po tome na koji instrument svira.Muka mi dodje kad mi jedan totalni muzicki anafabeta kaze: u je...te,kako svira super,strava ima Pa...ili Tajrosa,ili imaju 6kutija!!!????... i tako dalje, i tako dalje.Imali smo slucaj i sa autima;ako ne vozis golfa dvojku tdi,onda neznas sta je auto!!???
Odoh ja daleko...ali sve u cilju resavanja dileme!
Svima veliki pozdrav!

aleksandar72
25.01.2011, 17:09
Mislim da su Vule i Milanceshow finalizirali temu..ostalo je stvar "ukusa".

Milan$
27.01.2011, 01:56
Drugari hvala svima na savetima..najverovatnije ce biti EMX 5000..ALI..imam problem..ne mogu nikako da prodam svoju kockicu tj PMP 2000,vec neko vreme pokusavam i ne ide,ama bas nikako...U medjuvremenu sam dobio ponudu da zamenim svoj PMP2000 za PMP 5000 uz doplatu manju od 100 eura..isplati li se menjati za ovaj mixer uz ovu doplatu?pozz...

savo puric
27.01.2011, 22:39
Imao sam emx 5000, nisam bas bio zadovaoljan na tu mixetu pri malo jacoj svirki uvek je bacala u pik i izbacivala. ok je za neke tise svirke ali po mom iskustvu nije za neki zahtevniji ton gde se ocekuje malo vise. ali sve u svemu za te pare koliko kosta mixerta je ok.

milanceshow
28.01.2011, 07:57
Cudi me da ti niko nije predlozio da skines limiter!Prve serije EMX5000 su imale problem sa zastitom koja se ranije pali!!!!

Milan$
29.01.2011, 00:19
Drugari sutra je dan odluke...Znaci evo ovako izbor se sve na-Nov Martin Wisman PMF1200,ili Dinacord PS 1202..Dinakorda sam nasao u Ok stanju,a Martin wisman iz prodavnice:D..Prodao sam moj mixer,i sutra definitivno nesto uzimam..Obe mixete kostaju isto,oko 450 eura...E sad za dinakord ne znam koju snagu ima?moze li neko da mi kaze koliko je snage ovog PS 1202 na 4 oma,kolioko na 8 oma? Martin wisman provereno ima 2x350w...Aj pomagajte..Ne mogu da prelomim nikako izmedju ova dva mixera.....Pozdrav

nesaband
29.01.2011, 00:30
prijatelju,da ne bi gubio vreme mozis da izadjes na bilo koji pretrazivac,ukucas ime miksete i odes na neki sajt i pogledas specifikaciju svakog od njih i informises se za par minuta.
Meni se cini da si ti jako neodlucan i da ti je to najveci problem.
Mooras sam da odlucis sta ces da kupis,veruj mi.

ako sviras narodnjake onda je Dinakord odlicno resenje a ako sviras neku drugu vrstu muzike onda je to mnogo kompleksnije pitanje.

Milan$
29.01.2011, 16:51
Evo drugari da vam javim dassam danas narucio,i platio novog martin wismana Pmf 1200..Mislim da je to ipak najbolje resenje za mene..imam 4 kutije pa bi problemi bili:Sa yamahom emh5000,sto ima samo jedan master klizac,nema odvojene klizace za izlaze,a meni su jedne kutije od 400 wati,a druge 2 od 250w,pa mi trebaju odvojeni klizaci za izlaze,da pojacim posebno ove dve jace,a posebno ove dve slabije kutije..opet s druge strane dinakord,dosta star mixer,kako sam ja vido,cak 15,20 godina,ali ajd i to da zanemarimo,ali on ima samo jedan graficki EQ,sto mi opet ne odgovara,jer su 2 kutije tropojasne druge 2 dvopojasne,pa im treba drugacije stelovanje grafickog EQ (za divno cudo ,moj sad vec bivsi beringer PMP 2000 je imao 2 graficka EQ-a:D)..drugo dinakord je slabiji od martin wismana..konretno ovaj 1202 je 2x250wati na 4 oma...Wisman ima 2x350 na 8 oma,na 4 je sigurno bar 2x400-450 wati,mada jos ne znam tacno dok ne stigne,da vidim u uputstvu..Pmf1200,ima odvojene klizace za oba izlaza,ima 2 EQ,ima 2 efekta..bas sve sto meni treba,tako da ce ovo 99% da vrsi posao kako treba,bar se nadam...Stize u ponedeljak ili utorak,pa cemo o utiscima naknadno...hvala svima koji su pomogli u ovoj temi..Pozdrav za sve...

domino
30.01.2011, 01:02
Eee, ovo je bilo kao u filmu... Izmedju snicle i pljeskavice ti izaberes boraniju :) Pa gde nadje Martin wizman...??? To sa "omima" i "watima" nema veze, jer ne sviraju etikete...
Al' ajde sad, gotovo, vec si pazario pa neka je sa srecom.

Najbolje je da ucite iz sopstvenog iskustva, kroz praksu i godine rada.Uzalud saveti iskusnih kad na kraju napravite potpuno cudan i suprotan (pogresan) izbor :(

Sve vas pozdravljam i nadam se da nisam bio previse ostar.

Milan$
30.01.2011, 01:28
Hvala kolega :D..pa iskreno po,nasao sam ga po savetima par kolega sa foruma(naci ces teme o martin wismanu u arhivi),i po savetu par majstora koji se razumeju malo vise od mene u sve to...po njima je to ok mixer za te pare...ne razumem se mnogo,ali znam sta mi trbea,a ovaj mixer ima sve to...samo da je jos ok snaga,i ja sam na konju..Javljam u ponedeljak,utorak..pozdrav

milanceshow
30.01.2011, 05:55
@Milan$
Nek ti je sa srecom!!!

@domino
Mudro zboris!!! :)

Milan$
02.02.2011, 15:40
Milanche hvala...
Evo drugari stigo je mixer,i cackam ga vec neko vreme..ZNACI MILINA...ubi dusu drugari kako radi...povezan na 4 kutije,do kraja odvrnuto sve,ma radi kao zmaj,odusevljen sam..nisam ocekivao toliko od ovog mixera,ali radi ko zmaj,pu pu da ga ne ureknem:D..Znaci nijednog momenta nije terao u crveno,nepa pikovanja ni ich,a zvuk i dalje cist,korektan,sa minimalno izoblicnjea,mozda malo metalan,ali ne previse,za mog bivseg behringera pmp2000 je pravi studio:D...moje kutije nisu bas bog zna sta,ali i pored toga,znaci zvuk je vise nego dobar..512 efekata...8 mozete da memorisete,ima da se bira za izvoz...i ko rece da ima previse ponavljanja na edelay..:-O..pa imate da birate eho sa manje ,vise,cesce,sporije i sl. ponavljanja,znaci ima sve moguce vrste i verzije,i ako ne nadjete nijedan ok za vas^:)^...hall vec radi kao zmaj...12 kanala,parametrika po kanalu,2 EQ-a,odvojeni klizaci za izlaze..pozadi ima 4 izlaza za kutije,2 banana,i 2 spikona...tezak ko tuc...znaci za 400 i nesto evrica,vise nego zadovoljan...jos 2 malo kvalitetnije kutije i BINGO..pozz za sve,pa se javim uskoro sa noim utiscima...

Milan$
12.09.2011, 16:08
samo da malo ozivim temu...ovaj mixer sam kupio pre 7,8 meseci i prodao ga pre neki dan..a juce ga uporedjivao sa pm1000...sad mi krivo sto sam ga prodao:mad:...sem efekata za glas,ja neku vecu zvucnu razliku nisam mogao da primetim...ima tu necega,ali minimalno,i to nesto totalno zanemarljivo da mi uopste nije ni bilo bitno...jos jednom,iako sam prodao gore navedeni mixer,sve preporuke za njega...za te pare vise nego odlican mixer,nov,nema greske,ima sve sto treba da ima jedan dobar mixer,pa i dobar zvuk..ako ste zadovoljni dinakordom,bicete i ovim wismanom...meni su ok,mada bih nesto jos malo "vise",cisce,tako da odoh na soundcrafta...ipak je klasa za dynacorda..ustvari dve klase:D...pozdrav