PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa snimanje...


koja
06.01.2011, 18:40
Pozdrav.Izvinjavam se moderatorima ako ovakva tema vec postoji(znam da ima puno tema o raznim snimanjima zive svirke)ali nisam mogao da nadjem nista sto meni treba.
Kada hocu da snimim povezem klavijaturu sa kompom preko LINE IN ulaza.Sve lepo uradim i kada hocu da snimim preko npr. Sound Forget nista se ne desava(kao da klavijatura nije uopste ni povezana).Da li moze da bude problem do kabla,do bananice ili mozda do zvucne.
I da li postoji nesto kvalitetnije(mislim na taj kabal i bananicu).

korg18
06.01.2011, 19:26
Pogledaj dal ti je 100% kabel ispravan a i može da bude do zvučne,i meni je bio slučaj da povežem,ima signala ali kada pustim nema ničega...
Meni je bio problem do bananice,a sad ti vidi... Moguče da je zvučna,a i može bit do banane..
Pozzz

koja
06.01.2011, 19:47
OK.Hvala.Pozdrav.
A dali ima neki kvalitetniji kabal i kvalitetnija bananica,jer mislim da je do toga.I koliko bi to kostalo???

korg18
06.01.2011, 21:07
Ja sam kabel i bananicu kupio u misic shopu,a sad neznam koja je marka,izašlo me oko 3$

koja
06.01.2011, 22:03
A mozes postaviti slike da vidim kako izgleda.Ja sam ovaj kabal i bananicu sto imam kupio u jednoj kompjuterskoj radnji.

korg18
07.01.2011, 01:18
http://www.musicmax.hr/media/artikli/882.jpg
To je pro-el ov tocno taj sam kupio i tocno ovaj kabel
Pozzzz
http://www.musicmax.hr/media/artikli/2789.jpg
Dodato:
Gledam ovakav kabel,cini mi se puno boljim,bez ikakvih bananica ili sl.
Sutra cu da ga kupi pa ca napisat jel ima razlike
Pozzzz
http://www.musicmax.hr/media/artikli/2922.jpg

koja
07.01.2011, 01:35
I meni se cini da je bolji.Nema nikakvih nastavaka(bananica).
A gde bih to moglo da se kupi?Da li mozda ima u nekoj kompijuterskoj radnji?

korg18
07.01.2011, 01:37
Neznam,ja mislim da bi morali biti u nekom od Music Shopova.. Marka kabla je KOLZ
Pozzzz

sstipa
07.01.2011, 01:41
Pozdrav
Prije nego sto odustanes od snimanja pogledaj u volumen kontrol dali ti je ukljucen- line-in i dali je pojacan u mixeru

koja
07.01.2011, 01:50
Ma sve je to u redu.Ja sam i ranije snimao,ali sada nesto nece.Ili je do kabla ili do bananice.Potrazicu taj kabl,pa cemo videti.Kolega kad nabavis taj kabl napisi ovde nesto o tome,da li ima nekakve razlike ili ne.Unapred zahvalan.Pozdrav.

sstipa
07.01.2011, 01:52
Mislim na volumen kontrol u kompu ali sad vidim da si vec probao - malo kasne poruka OK
poozzzzzzzz svima

koja
07.01.2011, 01:54
Razumeo sam,ali mislim da je sve to u redu.:)

gega
07.01.2011, 04:59
@koja
Ne razumem nesto bas....
Ako kolega korg18 i kupi ovaj drugi ,,kvalitetniji,,kabal i proba preko njega da snima....to ne resava TVOJ problem....kod njega je i do sada funkcionisalo snimanje pa cak i sa ,,starim ,,kablom. Ti si taj koji treba da eventualno proba sa drugim kablom .....ili se varam?:confused:

koja
07.01.2011, 13:20
Pa ako kolega(korg 18) hoce vec da kupi taj kabl(sto je i napisao),hteo sam da mi kaze kakvog je kvaliteta.Ja znam da necu resiti problem ako on za sebe kupi kabl:lol:(to je valjda ocigledno).Kao sto sam napisao hteo sam samo da vidim da li je boljeg ,,kvaliteta'' od dosadasnjeg kojeg imam,pa ako jeste da kupim i sebi jedan(nadam se da ce to resiti moj problem):">.pozzz

Ace
07.01.2011, 17:06
Pre svega ta marka KOLZ ne zvuci mi bas nesto ozbiljno. Zvuci mi kao greska u pisanja :)
Valjda je KLOTZ hteo napisati. Klotz su vec poznati kao odlicni kabli, tu nema sumnje. Mada opet u amatersko snimanje kako najcesce snimamo svi kod kuce razlika ti nece biti primetliva. I ovo sa nastavke ili bez nastavke kable nece ti igrati neka posebna uloga. Ja kad snimam direktno iz klavijaturu u kompjuter uvjek moram da nastavim kablove jer su mi na oba kraja velike 6.3mm banane pa snimci su mi opet cisti (iako i nastavka mi nije nesto narocito, sredjena je samo za kucno snimanje).

Nego sve mi ide da je do Volume control.
Udji u Volume Control (onaj zvucnik do saata dole desno na ekrana). Idi Options pa properties. Mixer Device odaberi Audio Rear input. Stikliraj Line in i stisni OK. Sad stikliraj u novi prozor Line in, podesi volume, ostavi prozorcic tako, nemoj ga gasiti i probaj snimati.

koja
07.01.2011, 17:30
Ja nisam rekao da mi to treba za snimanje u studiu vec cisto amaterski.Ne trazim ja neki poseban kvalitet snimka,nego neki uobicajan kvalitet koji imaju vecina snimaka koji se nalaze u demo snimcima.(nadam se da ste me razumeli).

Uradio sam tako kao sto si napisao ali nece.

PS.Ipak misli da je do tog kabla.Moracu da kupim jedan.Da li neko zna koliko kosta taj KLOTZ kabl?

Ace
08.01.2011, 01:08
U Skopje cene su manje od 10tak eura za 1.5m kabal sa dve 6.3mm mono banane. Tu su negde i malo duzi, jedan euric razlika. A kombinovani su jeftiniji vidim (Jedna strana Stereo, druga strana dve Mono).
Toliko negde cu da budu i gore.

koja
08.01.2011, 02:14
Hvala na odgovoru.Sigurno su i ovde cene slicne.Pozdrav. . .