PDA

Pokaži Full Verziju : Menjanje Delova Varijacija


sale0230
06.01.2011, 16:15
Interesuje me kako da svaku varijaciju posebno izmenjam. Napravio sam Rumba ritam, od 4 raznih rumba varijacija. E sad u svakoj varijaciji mi je razlicit kickdes, snaredes, pa nije isti dobos, a tako i basovi. Na jednoj varijaciji je oktava manje, a na drugoj oktava vise. Pa kad ja generalno promenim, on menja sve, a ne posebno varijaciju.
Kako da izmenjam delove varijacija posebno, pa da ih ujednacim da se na svakoj isto cuje bas, i kick, i dobos.
Jel moze to na klavijaturi, ili Styleworks, KAT. Probao sam, ali ne znam.

Ace
06.01.2011, 16:38
Moze na klavijaturu. Nisi napisao koja klavijatura je u pitanju ali koliko znam imas pa50.

Ako je Korg,u Record/edit mozes korak po korak u Event edit (MENU pa Event edit), da menjas svaki udar. Okreces udare na listu i imas da podesis na koji ton da udara. Recimo dobos po standard je E2, ako je otkucan na neka druga dirka ti u Event edit ga vratis na E2. Isto i sa Kick koj po standard treba biti na C2.
Sto se tice oktavu, imas u klavijaturu u Record/edit imas Trasnpose opcija (MENU pa Transpose/velocity. Namestis Value na +12 ili -12 i tako podignes ili spustis za oktavu neki element.
Glasnocu mozes podesiti tako sto ides MENU pa Style element track controls i ides na stranu Keyboard Expression, i tu za svaki elemenat, na svaka varijacija mozes podesiti sa kiliki intenzitet da svira.

Pored meni najlakse je ovako, direktno u klavijaturu.

sale0230
06.01.2011, 17:12
Cackao sam ja po tim opcijama, ali nisam se snasao bas za sve. HVALA! PoZZ;)