PDA

Pokaži Full Verziju : Korg PA800 izgoreno napajanje


ardzan
05.01.2011, 11:58
Mome frendu na svirci pri udar groma u blizini kafane izgorelo napajanje na pa800, iako imao dopunsku zastitu ipak ploca je bukvalno stopljena. E sad ovde u skoplju u prestavnistvo korga kazu da moze da se sredi ali traze mu puno para. Trazili smo u grcku ali kazu da treba da se naruci i nece da iskoce u susret. Moze li neko da mi kaze dali se isplati da se to sredi i ako hocete da mi date neki kontakt?

nesaband
05.01.2011, 12:33
na pretrazivacu pogledaj koji ti je servis najblizi pa odnesi kod majstora.
imas ovde na forumu temu gde su kolege napisale adrese i telefone svih servisa u regionu.
pozdrav

mojjmbg
05.01.2011, 15:39
sto se tice popravka neso ti je sve reko a za ubuduce postoji jedna spravica tkzv... stabilizator napona ja osobno koristim jedan od 2 kw kosto me 100e i od tad nemam problema s strujom i naponom imao sam ranije iskustvo u kojem mi je izgorjela mikseta o od tad neidem na gazu bez transformatora-stabilizatora napona....

gagan
05.01.2011, 16:41
Hm, sta da vam kazem , posto se bavim elektronikom i ynam posledice od udara groma , moze biti da je puko tranzistor u choperu , a nije na odmet da je mozda i nesto drugo stradalo .Ne do bog nikome pa ni nama ovde da se nekome desi sto se desilo tvome drugu.
Al opet kazem daj boze da je samo napajanje ....

Beethoven
05.01.2011, 17:03
Mozda je i van teme ali meni nije jasno odakle grom sada, mislim,u sred zime? :)

Pretpostavljam da se to dogodilo ranije...

Ace
05.01.2011, 17:25
A ja koliko znam u Skopje nije grmelo vec neko vreme :lol:


O ovome je Nesa pricao
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12440
Nadji neki serviser koji ti odgovara. ;)

ardzan
13.01.2011, 20:55
siguren si????? desilo se august
Dodato:
stvar je da moze da se nadje taj deo ali ovde kosta mnogo oko 500eur. javili smo se u beograd i imamo taj deo za upola cene samo treba da se naruci i normalno da se plati unapred. BTW crko i ispravljac napona.

Stiglo napajanje, namontirano radi sve kao treba, bar do sada e sad samo ostaje da se formatira hard, upgrade i sve to sto ide hvala svima za informacije