PDA

Pokaži Full Verziju : Kviz Pitanje No4


Dell
05.01.2011, 05:32
Za koji instrument se smatra da je iz njega potekla harmonika?

nazile
05.01.2011, 08:19
shen (cheng)

mirandess
05.01.2011, 12:08
Harmonika,ovakva kakva danas postoji, nastala je istrazivanjima i razvojem u raznim delovima sveta tokom poslednja dva veka.Razvoj harmonike poceo na bazi tradicionalnog starog muzickog instrumenata poreklom sa dalekog istoka, koji se zove SHEN /eng. CHENG/ Razvijen je niz razlicitih instrumenata po ugledu na SHEN, a harmonika je nastala njihovim stalnim usavrshavanjem, razradom i primenom ideja vishe stotina inventivnih konstruktora, koji su svoj zivot posvetili i ugradili u razvoj ovog instrumenta. Kroz razvoj i usavrshavanje harmonike, razvijale su se i drugi, danas harmonici srodni instrumenti.Osvajana je industrijska proizvodnja shirom sveta, a na osnovi tehnoloshkih postupka zasnovanih ISKLJUCIVO NA RUCNOJ IZRADI DELOVA I SKLOPOVA................................ :D

makso68
05.01.2011, 14:55
Boga mi,mirandes,ti,izgleda imaš odličan(5) iz poznavanja muzičkih(glazbenih) instrumenata,ako se još tako zove taj predmet.Kad sam ja išao u školu tako se zvao,ali to bješe jako davno.:))

mirandess
05.01.2011, 16:43
hahahahahahaha makso ahhahahahahahahahaha :D znas onu ko drugom jamu kopa, trecom slajdra... (nidje veze fora) :D nego bolan sta odlican 5 ma odlicanfenomenalanmaltenefantastican :D hahahahahahahaha sto me nasmija prijatelju XD