PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa snimanjem u Sound Forge 6


calevh
03.01.2011, 22:36
Problem je sledeci, klavijaturu Roland Exr E2 sam vezao sa racunarom USB kablom, i koristim vSmapler, kako bi Roland "vukao" solo boje, dalje sam iz klavijature, iz izlaza za slusalice, klasicnim audio kablom vezao klav. sa komp. na ulaz, tamo gde ide mikrofon. Sve je to radilo ranije super, tj. zvuk klavijature se cuo na mojim zvucnicima, inace koristim Logitech 2.1 sistem, i mogao sam da snimam u Sound Forge-u, cuje se zvuk i sad, i aranzera, i boja koje vucem sa vSamplera, medjutim kad pokrenem vSampler, koji koristim iskljucivo za solo boje, i pokusam da snimim, to sto sviram, nece, snma zvuk aranzera, ali ono sto sviram desnom rukom se ne cuje, tj. ono sto izlazi iz vSamplera. Da li je uopste moguce snimiti ovako, i ako jeste, kako da to uradim.
Da dodam, da imam instalirane ASIO 4 drajvere, kako bi umanjio latenciju.
Hvala na odgovorima.

Ace
04.01.2011, 00:27
Udji dole kod zvucnika na start lentu u "master volume" podesavanja i idi Options pa properties. Mixer Device namesti na HD rear input ili tako nesto je pisalo. Stikliraj Stereo mix i stisni OK. Sad u novi prozorac stikliraj Stereo mix i podesi glasnocu. Tako mislim da ces moci snimati sve zajedno.

calevh
04.01.2011, 01:31
Druze nerazumem, gde da udjem? Jel to na windovs treba da uradim ili u sound forge? Moze li malo detaljnije objasnjenje, molim te?

Ace
04.01.2011, 02:33
Ikona zvucnik ..... odma do saata dole desno na ekrana. To su windows podesavanja za zvuk, valjda znas.

calevh
04.01.2011, 13:52
Ok, ali na mixer device, stoji samo SoundMax, drajveri za moju zvucnu karticu, nema vise nicega.