PDA

Pokaži Full Verziju : DinO74 - Demo snimci


DinO74
25.12.2010, 19:16
Pozdrav kolege! Ovaj demo ne postavljam kako bi pokazao kako sviram nego mi treba pomoc. Zamolio bih kolege koji se malo vise razumiju i koji se bave profi snimanjem i obradom zvuka, da malo preslusaju ovaj moj da ga nazovem demo i da mi daju savjet sta da radim po pitanju stimanja EQ u samoj klavijaturi. Radi se o tome da ja ljudi "izvrnem naopako" svaki zvucnik na kojem radim a ne sviram nista glasnije od kolega koji sviraju u istom objektu samo drugim danima. Na samom mikseru mi je master EQ nuliran osim Hi freq koja ide na 11 Khz i ide samo jedan podiok u plus. Isti slucaj je i na kanalu od klavijature, nesto malo visokih, srednji visoki, i srednji niski su na nuli a bass je za podiok u minusu. Obracam paznju na gain...PFL ne ide dalje od 0 do +3. Bez obzira na sve...nakon 15 minuta svirke dobijam izoblicenje na samim kutijama i non stop ukljucivanje protekcije (RCF 325i) i cini mi se da bukvalno silim zvucnike a ne dajem im iz pojacala vise od cca 250 W svakoj (radim sa 4 x RCF 325i, Zeck PT-9 (2x920W na 4 oma) i Allen&Heath PA12). Probao sam i varijantu sa bas binovima (2x1400W), sve je bilo super ali prvih par svirki. Sada vec ...nije dobro :( RCF vise ne radi ni blizu kako je radio prije 2 mjeseca visoki se rasipaju sa kutije na kutiju kao da je u klavijaturi ukljucena "automatska panorama"....Inace ovo je snimljeno direktno iz klavijature u PC bez ikakvog dodatnog EQ samo sam uradio normalizaciju na +0. Pomagajte dok sam bolestan pa imam vremena da sredim i aranzer a i ostalo :) Ovo sve mozda nema smisla ali nakon detaljnog pregleda kablova, miksete , pojacala...sve sumnje idu na ove freqvencije koje izlaze iz mog aranzera. <embed src="http://www.*******.com/embed/462124308/ea9ac84b" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

mladenkom
25.12.2010, 23:07
svaka cast,meni se svidja

zeljko
25.12.2010, 23:10
Komsija ovo je bas super i snimak i svirka svaka cast...Poooz

DinO74
26.12.2010, 18:51
Hvala kolege mladenkom i zeljko. Ovako ulazi u mix a sta se dalje desava ko ce ga znati vise , uglavnom ...prodajem opremu i prelazim u DJ-eve ;)

mile nikolic
26.12.2010, 20:14
meni se ovaj saund i ton svidja i mislim da bez bas binova tesko mozes da dobijes ovakav ton na razglasu jer bubanj i bas sto bi se reklo u zargonu rade veoma masno

daca91
27.12.2010, 11:15
I meni se svidja..... Dobro si odradio ovo..... Svaka cast i sve naj u daljem radu ;)

mojjmbg
27.12.2010, 15:38
samim tim sto kazes da je master eq nuliran i nema funkcije neke od njega to bi odprilike trebalo izgledat ovako....

-------------------------------------10+

-- --
-- --
-- -- 00
-- --


-------------------------------------10-









a kanali na mikseru sve na podne a gain po potrebi
Dodato:
u obliku slova V s tim sto je ljevi kraj tj vrh nizi od desnog za nekih 15tak%

oskar
27.12.2010, 16:14
Dobro je...Punoooo srece u daljem radu!!pozdrav

DinO74
27.12.2010, 18:12
@ mile nikolic ...to si u pravu 100% i svjestan sam toga. Imam i bass binove i dbx skretnicu i posebno pojacalo za njih ali u ovom objektu je nemoguce ubaciti bass binove zbog velicine samog objekta a u njega se "ukrca" masa ljudi tako da moram raditi samo na 4 kutije i spustanjem bass freqvencija dobijam "prackast" ton sto je uzas za uho (puno nekih jakih srednjaka , rezak zvuk jednostavno koji prodire u mozak). Slusao sam mnoge sa 10 puta losijim kutijama, losijom opremom generalno ali to sve medenije zvuci za klasu tako da ludim po tom pitanju. @mojjmbg ... ne razumijem ovo sto si nacrtao nikako :) Na Allen&Heath je 4 parametricki master EQ i nisu klizni potenciometri tako da je nemoguce dobiti tu "V" sliku. Master EQ mi je postavljen ovako : LF na 70 Hz -- +2 ... LM na 500Hz -- 0 ... LH na 2,5 KHz -- 0... HF na 11 KHz -- +2. Na kanalu je sve na 12 sati osim osim LF - podiok u minus i HF jedan podiok u +. @daca91 i @oskar...hvala na komplimentu :) Pozz

mojjmbg
27.12.2010, 19:22
nije uspjelo jer kad sam potvrdio slanje onda je ispalo ovo sto vidis.... gledaj ovo sta koristis je odprilike nesto kao v slika a sad za sound to ovisi o vise stvari od velicine sale broja ljudi preferiranog zvuka...recimo ja koristim 4 kanalni kompresor tako da se frljim do mile volje a kutije podnose kao da sviram na pola snage ,a s obziorom da sam inace bubnjar i rocker znas da su mi i sad na kljavi bas i bubanj dominantne u vanjskoj slici.....

DinO74
27.12.2010, 19:37
@mojjmbg.....Sad sam te shvatio ... hvala puno. I ja sam teski zabavnjak u dusi koji voli malo sintetican zvuk (nisam bas ljubitelj akustike) tako da nam je stil otprilike isti...bubanj i bass dominantni. Ako ti nije tesko napisi mi ili u pm koji to 4 kanalni kompresor koristis? Puno pozdrava !!

mojjmbg
27.12.2010, 19:40
nije problem evo i tu...
MULTICOM PRO-XL MDX4600

DinO74
27.12.2010, 19:46
Ovaj Behringer uopste nije skup a izgleda korisna spravica :)

mojjmbg
27.12.2010, 19:49
gle ja ga koristim vec dvije godine kad sam solo tj duo onda za kljavu i vokal a kad je bend onda za bas i bubanj.. i nikakvih problema s njim nisam imo bez obzira kaj je behringer...

hammers
27.12.2010, 21:04
Promeni pojacalo...Videces, sasvim druga prica...;)
Inace ti je klavijatura super, sve upeglano lepo. Respect...;)

EmirTotic
27.12.2010, 21:10
Decko, pojma nemas! :))

Zezam se Dino brate, smekerski je bas. Meni ovo savrseno zvuci, nije sto si ti u pitanju nego iskreno ti pricam. Prva liga. ;)

DinO74
27.12.2010, 21:22
@hammers...hvala na pohvali a imam dva pojacala pa nece mi biti problem uporediti i jedno i drugo jer ako Zeck nije u redu onda je to to...Onda on gusi :( @Emire... barabo jedna ...pst ! ;) Pozz

EmirTotic
27.12.2010, 23:23
Daj bre jos koji snimak, nemoj se stedis. ;)