PDA

Pokaži Full Verziju : zx3 ili Sx300


nikolatucha
23.12.2010, 23:57
zanimam me koja je bolja kutija koja se bolje pokazala jer se dvoumim izmedju njih..znam da sx 300 dobro rade u konbinaciji sa bas binovima ...ja bi ih koristio sa bas binovima ...pa koje bi bolje radile kao sateliti ..pozzz unapred hvala;)

aleksandar72
24.12.2010, 00:10
ZX3 je bolji izbor,ali ne uz Powermate!
Ako koristis neku powermisketu, onda bolje SX300...posto neces izvuci ni minimum iz ZX3ke...koja ubija uz pojacalo!

Beethoven
24.12.2010, 02:58
I da dodam, ako koristis PowerMate 1000/2 onda Sx 300 nemoj. Na ravnom master EQ-u, na ravnim kanalima i ravnom klavijaturom, u fullrange-u, oce 12" da iskoci i menja totalno zvuk niskih frekvencija. Bass pedala je kida. :)

Za uz woofere bi i moglo, da joj odseces niske frekvencije ili pak i u fullrangeu ali 4 komada na PowerMate 2, i to pije vodu.

U protivnom, Zx3. :)

Pozdrav.

sinisa kg
24.12.2010, 12:35
Pre par dana sam bio kod prijatelja koji je zvanicni serviser za EV i Dynacord(da ga neimenujem zbog odredjenih persona i pravila ovde)i u radnji ima ZX3 nove,dopada mi se dizajn i zvucno je dobra,a postavio sam pitanje u vezi drivera koji je unutra(jer se cesto desavaju kvarovi na ZX5-isti je driver)i on mi je rekao da nijedna do sada nije dosla na servis-kod ZX5 je problem sto je driver nize odrezan na pasivnoj skretnici nego na ZX3-sto je i logicno zbog razlike u bas komponentama-i da kod ZX5 u bukvalu eksplodira titanijumska membrana kada se (slobodno mogu reci)divlja sa pojacalom i eq...Dopada mi se ta kutija a SX 300 ima neki svoj smek ali do 5 metara od kutije,posle toga je nema...Ali je decija igracka u odnosu na ZX3-kada bi ja kupovao takav neki razglas-ZX3+RX 118+Crown CTS 1200x2+dbx drive rack Pa+ ili 260+(ostavljam otvorenu opciju mixera)Midas venice 240....:)

aleksandar72
25.12.2010, 01:54
odlican izbor Sinisa :)...i Vencie 160 bi odradio posao za manje bendove B-)

sinisa kg
26.12.2010, 00:34
Licno tu seriju Midasa nisam nikada voleo preterano-isuvise me podseca na Powermate-zvuk solidno dobar ali bih pre koristio soundcraft gb seriju ili Presonus studio live....Hvala na pohvali prijatelju...:)