PDA

Pokaži Full Verziju : Samo jednom u zivotu - original verzija?


aleksandar031
23.12.2010, 17:20
Narode,treba mi pomoc oko ove stare pesme.Imam par snimaka uzivo gde pevaju razni pevaci po ovoj verziji

http://www.youtube.com/watch?v=RPKupSJ3n9c

ova verzija pocinje sa recima ,, zaboravljam svoje misli na stranu da stavim,, tako nesto,nije bitno,tu je i link da cujete.




E a sad sam nasao i jednu staru verziju pesme pod istim nazivom

http://www.youtube.com/watch?v=u-OdZOFop_M

ali ova pocinje sa recima,, ti ne pitas majko gde sam nocas bio...,,
U ove dve pesme je refren isti,strofe su razlicite.Zna li neko od starijih kolega sta je u ovom slucaju original?

Refren u obe verzije je ,, Samo jednom u zivotu moze srce da se voli,a kad sreca nekud ode ostaju ti samo boli,,

rale
24.12.2010, 02:43
Original je Pavle Stefanovic, ali je pesma kroz vreme, nekad u kafanama o nastupima dozivela "preradu" strofa, kao i npr. "Jova Caruga" , "Zvoni zvonce"-org. Dusko Petrovic, "Sam od sebe bezim" org. Nedeljko Bilkic a ne Vida Pavlovic, "Pjevala je Semsa mala" org.Nedeljko Bilkic a ne Sinan S. ili Ibro Selmanovic, "Case lomim" Mustafa Redzic a ne Nezir Eminovski, "Oci su moje mutne od dima" org. Milos Milosevic a ne Nino , "Vrati se Neno"orig. Mustafa Redzic a ne Milance Sou "Oci pune suza(Matia Vurkomena)" orig. Aco Simonovski a ne Dusko Lokin, "U dusi njenoj drugi se krio" orig. Mensur Mrehic a ne Hoki, "Volim majko jednu zenu vise od zivota" orig. Zivko Mica Mitrovic itd..

Dobra tema,cisto da se podsetimo, ko je prvi snimio neku pesmu.

Da samo napomenem, da dosta novijih pesma u zadnje vreme dozivi obradu ritma, teksta i melodije, radi prilagodjavanja auditorijumu i trendu, voleli mi to ili ne.

aleksandar031
24.12.2010, 10:12
hvala na odgovoru rale,zanimalo me je zbog toga sto je refren isti u obe pesme.
i,koja je sad u stvari ova prva pesma,zna li se njen izvodjac?

rale
25.12.2010, 04:46
Nisam siguran, ali mislim da je Boskic ili Stevica Jovanovic. Ja licno radim tu verziju a ne originalnu, jer mi je lepsa.