PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanje na sve koji imasju klavijature sa semplom osim pa80


blatusan
09.02.2007, 16:27
Sinoc mi je dobar jaran objasnio nesto o klavijaturama kao sto je: KOrg pa1x pa1xpro, Yamaha(psr9000 i 9000pro) takodze tyros II, Korg triton( extreme, le, tr) Uglavnom sa semplom i memorijom od 32mb.
Dakle na tim klavijaturama radi se, da svaki put kada se klavijatura uplai, moraju se svi semplovi na novo lodirat i postavit na mjesta, svaki put kad se god klavijatura uplai. Ehhh, kao sto mi je reko nestane struje na svirci ili neko zakaci kabal i nestane struje, treba se sve ponovo postavit.
Kao prvo interesuje me dali sam ja to dobro razumio?
A reko mi je isto da novi korg pa800 ima neki vrag koji sam sve loadira u klavijaturu ili ostaje vecina, uglavnom lakse je nego na ostalim klavijaturama koje sam gore nabrojo.
Dali je to tako i zasto i ako jest zasto proizvodzaci nepoduzimaju nista da taj problem nerijese jer je to sranje u boji onda. Da kazem pa50,60,za njih je ok. Ali pa80 on sve sa kartice vuce tako svejedno sve ostaje namjesteno nista se nemora lodirat extra ili ponovo. to znaci da je memorija u pitanju ili dodatna memorija koja bi mogla sluzit kao "osugurac" ili tako nesto. Molim vas razjasnite mi jer jos malo i uzimam nesto veliko napokon.
Pozdrav, Alen.

blusa
09.02.2007, 16:47
I kod mene u pa1xpro sam automatski loadira naravno
necu se muciti svaki put kad upalim da trazim tamo haha
ali da, svaki put kad palis moras sacekati da se loadira

Alix
09.02.2007, 17:10
Alene prijatelju kod svih semplova je stvar ovakva...
Semplovi su fajlovi veliki par MB i ti fajlovi se nalaze ili na disku ili drugom memory mediju...
Sempler vuče Semplove iz RAM memorije,dakle od te memorije je ovisno koliko semplova ćeš moći da naložiš u njega...E sad da bi sempler mogo da izvuče semplove iz RAM-a mora najprije da taj RAM napuni...ZAŠTO?E pa RAM (Random Acces Memory) ima tu mogućnost (isto kao kod PC-ja) da dok ima napona (dok je naprava upaljena) memoriše trenutne binarne zapise i vrjednosti parametara kodnog zapisa (različite informacije sastavljene iz "1" i "0")...To znači da dok ga napajamo on sačuva podatke a čim izgubi napon sve se izbriše i ponovo mora da se "napuni" kad mu dodamo ponovo napon...Dakle Za primjer upališ PA1X i sačekaš AUTOLOAD da završi svoj poso (tad se sa diska semplovi pune u RAM)...I ti veselo sviraš i nestane ti struje 8O ...S tim se svi semplovi izbrišu iz semplera i kad ponovo upališ PA1X on započne AUTOLOAD (ponovo puni memoriju)...Eto to ti je jednostavno razloženo,nadam se da će ti pomoći,Pozdrav!

blatusan
09.02.2007, 17:28
´Jest svaka cast jaro. Jer ja sam mislio kad se upali klavijatura da sve sam moram da radim (stavljat semplove). Ali evo ima "autoload" to znaci malo duze traje i sve mi je onako kako je bilo kad sam ugasio klaviajturu.
Dobro je vec sam poceo da se opredjeljujem za pa800 :lol:
Ostajem na pa1x. I Almire, jesi zavrsio ono za pa50 ako jesi haj posalji da yoystik napravim znas da je jeban.
Pozdrav, Alen.

BasariStudios
09.02.2007, 19:12
To ti je na svaki sint tako, jer loadira se u RAM ili RANDOM ACCESS MEMORY a
nije to FLASH MEMORY pa da ostane unutra dok ne obrises.
Znaci svaki put kad upalis klavijaturu moras cekat 5 minuta il 15 il i pola sada,
zavisi koliko RAM sint ima.
Sad neki sintovi imaju funckiju AUTOLOAD, nemoj da te isto to buni, AUTOLOAD
nije nista osim da automatski to loadira a ne znaci da je unutra nego samo
loadira i opet trebas cekati.
Sad to nije slucaj kod PA80 i PA800, kod PA80 samplove leze na FLASH karticu
gde posle svakog upaljivanja samplovi su spremni za svirku.
Na PA800 imas AUTOLOAD koji nije isti kao na PA1XPRO, jer na PA1XPRO i dalje
trebas cekati 10 minuta da se LOADIRA set dok to vise nije slucaj sa PA800, na
PA800 sve to je spremno za svirku za manje od 90 secunda a ne 15 minuta.

Pozdrav

blatusan
09.02.2007, 19:20
Ehhhhh to me je interesovalo!!! Jer ipak malo je sranje da se toliko dugo ceka dok se to sve napuni a pogotovo ako nema autoload onda je zafrkano. A dakle tako pa800 ima jaku memoriju i pali se od prilike isto kao i pa50 60 80 (relativno brzo) ima portamento i sve sto i pa1x samo sto je ton generator oasys. A kolko sam cuo da taj oasys nije bas za nasu muziku. Ali evo bio sam protiv pa800 vecina to zna ali evo razmisljam da si narucim pa800. Neznam ni sam. Uglavnom to me je interesovalo. Hvala za objasnjenja,
pozdrav, Alen!

blatusan
09.02.2007, 19:51
Nedime vidim imas pa800, de mi ga malo opisi sta je kako al da razumijem :lol: I proso si kroz vise klavijatura i ako moze licno misljenje o klavijaturi mi daj majke ti.
Pozdrav, Alen.

BasariStudios
09.02.2007, 20:28
Sad jedno je moje misljenje a drugo je fakti, za mene i dalje I30 je najbolji i
pored toga sto nije al shtash. Momentalno PA800 je KORGov najveci ili najjaci
arranger koji postoji dok ne izadje drugi. Po prvi put u sve jednog arrangera sad
ti vise nije potrebno posebna solo mashina kao sto ranije je to bilo slucaj bas
zbog tog SAMPLING RAM i to PORTAMENTO koje sad nije nikaki problem kod
PA800. PA800 je sint koji je MNOGO kompleksniji od sve TRITONE i PA serije sto
postoje sto znaci da kazem na prosto za boje PA800 je mnogo bolji i od EXTREME
i od CLASSIC i od STUDIO i od LE il TR il bilo sta od te sintove.
Kao prvo zato sto je njegov ROM veci, kao drugo kod njega ti vise ne nedostaje
PORTAMENTO, kao trece to sto PA800 svira boje na 16 oscilatora dok KORGov
kralj EXTREME na samo 2 oscilatora a digitron ti moze pokazat razliku ako to
neko nezna da na pamet izracuna. Sad tu dolazi i DILEMA koja glasi:
Kako PA800 bolji kad EXTREME i STUDIO imaju po 5 INSERT EFEKATA dok PA800
samo2...to je skroz istina i ispravno, tako i jest, znaci kod PA800 nedostaju te
efekte i te boje koje su radjene na EXTREME na bazi 5 IFX nece bit isti na PA800
al to momentalno ne znaci da ce bit GORI. Cilj sa ovime mi je da dokazem da
sa PA800 sad LE moze se slobodno prodai, jer cuvati ga ne pomaze vam nista
nego samo vise vam odmaze, jer LE il TR je daleko daleko godinama unazad
od PA800. Kod STUDIO i EXTREME stvar je sto kod njih postoji MOSS za kojeg
PA800 jos nije ni dorasto, tu oni vode, za mene licno imam ih oba u kombinaciji
i pored drugih sintova jer i sami EXTREME za mene licno je obicna igracka ako
nema MOSS u sebe, jer 2 oscilatora u takvu masinu zvuce ko igracke, tu TRITON
vodi znaci jedino zbog taj MOSS BOARD u njemu.
To su FAKTI i CINJENICE koje mi ne mozemo ih menjati, svidjale nam se il ne.
Licni ukus je druga stvar, i po licnom ukusu taj sint za mene je najbolji, a takav
jest bas zbog tih FAKTA, zbog nista drugo, dirke su mu bolje no na PA80, slicne su kao kod EXTREME, PORTAMENTO je skroz isto, izlazi su mu najjaci od
sve sintove, RAM od 64 MB za mene je PREVISE, ne samo dovoljno, jer ja ipak
znam sta radim, ne koristim jedan bubanj od 50mb koji zvuci kao sranje a nije
pravilno posecen i doteran da ne uzima toikog mesta sto znaci ja i sa 64 mb
RAM mogu cuda raditi. U generali sint je izgradjen dosta bolje od bilo koji PA,
njegovi USB portovi odma ga izbacuju bar 3 godina unapred od svaki PA1X.
To je to o TOME.
Sto se tice tog AUTOLOAD nekim ljudima je MOZAK skroz opran sa time da su
oni ocoraveli i uopste i ne znaju sta znaci AUTOLOAD:
AUTOLOAD znaci umesto da ti rucno loadiras samplove, sint ce ih sam
loadirati bez da se mucis, vreme se uopste ne skrati nego ima sanse da se
produzi a to mogu da dokazem bas zbog toga sto dok klavijatura startira isto
ko i comp loadira sve drivere i sve to ima uticaj na samog starta gde ce se
odjednom ukljucit OS load i SAMPLE load i vasta load.
Znaci AUTOLOAD ne pomaze ti nista uopste sto se tice vremena, jedino je to
sto ti ne moras uci posebno unutra i da LOADIRAS.
Sad na PA800 je slucaj drugaciji, kad loadiras jedan set onaj ostaje unutra i kad ugasis, sve dok ne loadiras isti set, svaki put kad upalis klavijaturu set je tu
sve dok ne promenis i stavis drugi set, kad stavis drugi onda opet prvi put
cekas 5-10 minuta i posle toga uvek ce biti tu dok opet ne promenis.
Toliko o tome i nadam se da je neko bar nesto razumeo i da neki ne skacu
ama PA1X ama TRITON, tu nema AMA, fakti govore a ne JA.
A kao sto sam rekao za mene licno I30 je najbolji od sve al to ne znaci da on
stvarno jest sto znaci ne mesajte FAKTE i LICNE UKUSE.

Pozdrav

blatusan
09.02.2007, 21:09
Ehhhhhhhh, svaka ti cast to me je interesovalo, jer kad pogleas citav sint (pa800) i njegovu unutarnju gradzu je stvarno haos boli glava i cak covjeka dovodi malo do skeptike pogotovo neiskusnog cojveka kao sto sam ja. Hvala ti puno na misljenju i na jako jednostvanom objasnjenju tako da sam ga i ja shvatio. Nadam se samo da nece biti belaja o ovme jer ja sam covjeka pito samo za VLASTITO MISLJENJE!!!!
I covjek je potvrdio da pa800 ima sve sto je obecano i da olaksava rad muzicara za neznam kolko %
Nedime, hvala ti za vrijeme dok si napisao ovo i da znas puno mi je pomoglo. A ne samo meni jer ima nas jos koji su u dilemi kupovine nove klvijature. Opet kazem i ja sam bio ispran da je pa800 nula a neznam zasto ali bas kako sto kaze FAKTI govore sve!!!
Hvala i pozdrav, Alen!!

BasariStudios
09.02.2007, 21:28
A naravno, ako nisi MUZICAR pa u njemu hoces MP3 BOARD i neki CD DRIVE onda
to za tebe nije, jer to na PA800 ne moze, PA800 je namenjen za zivu svirku a ne
za PUSTANJE MP3a, igranje igrica i ostalo.
Zato u njemu postoje 3 USB portova koji moze otvoriti i SANDISK od po nekoliko
GIGABYTA dok jedan CD ne moze vise od 750 mb.

Pozdrav

DinO74
10.02.2007, 02:25
Jojj dao bih komentar na ovo sve al ne mogu...odnosno necu...imam PA1XPRO, Roland G-800,Korg Trinity...al necu dat komentar u vezi PA800 vs. Pa1XPRO. Kupio sam ga prije 2 mjeseca a kad sam ga kupovao prvo sam pregledao, cuo i odsvirao par gluposti na jednom i na drugom..opipao ih kao sto opipas kad upoznas novu trebu...Ipak sam dao par stotina EUR-a vise i ni dan danas ne zalim zbog toga. (i onako prije svake svirke niko od nas ne pocinje odmah da svira..ko da je bitno koliko se ucitavaju samplovi,5 - 10 ili 20 minuta ili 90 secundi...Izgleda sam na kraju dao komentar! :?

BasariStudios
10.02.2007, 02:53
:D...pametno si to rekao, samo sto nije ispravno to je to.
Pitaj sad pitanje odnovo:
Ko bi voleo da ceka samplove 15-20 minuta?
Al da na to dodam tvojih STOTINA EURA...il HILJADARKA
neslomljena je u pitanju?
Ne stidi se, reci slobodno... :D

DinO74
10.02.2007, 03:13
Djesi Nedime..sta ima..sta se radi..kako zivot :)

blusa
10.02.2007, 03:19
Opet rasprava neka heh..

Da samplove cekam kao sto Nedim rece po 20 minuta odma bi
prodo PA1XPRO ali cekam mozda neke 2-3 min najvise za 31 MB.

Sto se tice PA800, i dalje je taj sint samo za Turke, Albance,
Afgance, Indijance i tako dalje.. Sto se tice nase muzike ne
varaj se to nije za nas.. A sa PA1XPRO ma sta imo on u sebi
PA800 nemoze da se poredi sa njim, ma da djaba ovo pricamo opet
jer onaj ko nije imo oba sinta bar na mjesec ce opet krenuti
da pametuje bolji PA800 jer je tek izaso..
Stajemo ovde dok je sigurno..
vozdra

BasariStudios
10.02.2007, 03:27
Koliko se ja secam siguran sam da sam PA1XPRO imao bar 3 godine prije
Dino a mozda i nekoliko prije tebe Blusa.
Al tu izjavu sto si sad rekao citavu sliku koju sam o tebi imao skinuo si mi
sa ociju...ja nesto sto je vise AMATERSKI od ovoga:

Sto se tice PA800, i dalje je taj sint samo za Turke, Albance,
Afgance, Indijance i tako dalje.. Sto se tice nase muzike ne
varaj se to nije za nas..

nisam jos video. Da je neko drugi rekao hladnokrvno bi to ignorisao al od
tebe to kad sam cuo stvarno sam razocaran...ne zaboravite, balkanci smo,
kad bi BOG bio ispred nas obeshen za JAJA mi bi opet rekli to nije BOG.

Pozdrav i zakljucam ovu temu

elvir
10.02.2007, 03:30
JA BI SEBI ISTO KUPIO ILI PA 800 ILI PA1x jer su oba i previše (PREDOBRA)ZA NAŠU MUZIKU POD USLOVOM DA JE I SVIRAČ DOBAR ,ALI SE BOJIM ŠTA AKO KUPIM NEKE OD NAVEDENIH ,AROLAND IZBACI NEŠTO SA SAMPLEROM I ONDA SE POKAJEM :?

blatusan
10.02.2007, 03:37
HEhehee, da je tako nikad nebi uzeo drugu klavijaturu. MOzes se informisat "ja mislim" dali ce roland izbacivat nesto i kad. Pozdrav, Alen.

Nemoj te belajit.

blusa
10.02.2007, 03:42
Protumacio si pogresno samo navodim afganci bosanci indijanci (Indija) kako drugo da se kaze heh..
:wink:

elvir
10.02.2007, 06:40
HEhehee, da je tako nikad nebi uzeo drugu klavijaturu. MOzes se informisat "ja mislim" dali ce roland izbacivat nesto i kad. Pozdrav, Alen.

Nemoj te belajit.

DRUŽE ROLAND MORA NEŠTO IZBACITI SA SAMPLEROM A AKO TO NE URADE ONDA MOGUU KOMOTNO ZATVORITI FIRMU I FABRIKE.ALI KO ZNA ŠTA SE NALAZI U ZATVORENOM KOFERU PITAJ BOGA ŠTA SVE PROIZVOĐAČI PLANIRAJU KAKO DA NAM VADE LOVU IZ DŽEPA KOJU SMO KRVAVO ZARADILI.E SAMO DA PA80KA IMA 76 TIPKICA KUPIO BI GA I NIKAD NEBI VIŠE MJENJO KLAVIATURE

Alix
10.02.2007, 11:09
Ja mislim da je Korg strugno daleko ispred Rolanda...Koliko sam gledo strategije od obe firme,dok je Roland izbacio G-seriju,korg je "strašio" sa I3 koji je bila prema G-seriji užaš...E tu je bio zadnji Rolandov mrak...Od I30 pa nadalje Korg je jako puno investiro u razvoj aranžera i Workstationa (IS-serija,Triton serija) a roland je puco u prazno (va-serija,exr-serija,e-serija,em-serija,itd)...Sa razvojem PA-serije bazirane na Tritonovom ton generatoru Korg je pokopao Rolanda...Doduše ko kaže da rolandovi aranžeri i workstationi nemaju sempler?...ROLAND FANTOM (FA) IMA SEMPLER,al koji će ti đavo sempler kad je skup ko đavo (cjena malo veća od PA80) i ima i touch screen,aluminijasto kućište i izgleda kao prava MEGA klaviatura ali prema PA80 je Fantom kantica...Kantica zato što one sounde što treba arapima,turcima bosancima,itd (znate što mislim) imo je Korg snimljen kao Real Sound dok je roland svoje muzičke čipove filo sa nekim jeftinim DrumKitovima iz prijašnjih serija a nije investiro u razvoj boljih...Sad pokušava povratiti povjerenje "južnjaka" sa tvorničkim ritmovima ali ja mislim da će ga Korg pokopati sa novim aranžerom...Pozdrav!

blatusan
10.02.2007, 15:45
Pitanje je kad izlazi novi aranger, dali ce biti mladi brat od sadasnji serija ili ce biti nesto sasvim novo.
Ko ga zna, Mozda bude Korg Pa 10 Balkan :lol: :lol: ?
Jer ipak najvise je nas balkanace koji uzimamo Korgove rraznih tipova:
Raduj mo se na Pa10 Balkan :lol: :lol: Imat ce pojacani trubo chip tuning 20 inch touchsreen. Servo joystick, mijenjanje ritmova preko glasa. V10 engine 15 oktava biti ce aerodinamican, ugrvavirana brzina 10.000megaherca. i memorije oko 800gb i moce se gledat Tv na njemu (satelit) imat PS3 ugradzen sa chipom da mogu kopirane igrice biti ce svega. A sve balkanske pjesme sto su ikad bile imat ce ritmove za te pjesme a kamoli boje. Tezina 100g. Netreba mu struja zato sto kupi energiju Solarno.
Ja ga vec imama zato sto sam tester KORGA pa mi ga dali da im dadne profesionalno misljenje posto vi nemate pojma :lol:
Sad se sigurno pitate kolko kosta ta masina. Pa da vam kaze kad je uzmete dojate 10.000 EURA sa njim. Plus sve ilegalno kopirane filmoce igrice i muzicke cd-ove koji su zasticeni visoko autorskim pravima!!!
Raduj te se novom Pa 10 Balakan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

toma
10.02.2007, 18:03
ova ti je dobra :P :P :P

DinO74
11.02.2007, 02:08
E ako si vec imo Pa 3 godine prije mene ...sto bolan nisi uradio malo kvalitetnije ritam sekciju da to zvuci kako treba a ne ko pracka...Nedime, solo zvukovi ne prolaze bas svugdje...u vecini slucajeva prolazi dobro nabijena ritam sekcija jer cure se vrte na to i raja igra a na solo zvuk ne reaguje bas puno toga...Ono sto imas kao DEMO...to je bolan slicna ritam sekcija ko na CASIO CT-650 koji sam svirao prije 16 godina... jesi li ti tada svirao?