PDA

Pokaži Full Verziju : Stelovanje harmonike na mikseti!!!


ristiv
14.12.2010, 19:32
Pozdrav svima, ajde malo nekih saveta o stelovanju harmonike evo uzecu primer imam mikrofon beta 58a i na mikseti dinacord2 kako stelujete...? Ja cesto imam problema posto mi je harmonika samo po sebi ostra(u pitanju je Guerrini professional 3)...?

Beethoven
14.12.2010, 22:02
Moje misljenje:

Dobra harmonika, dobar mikrofon, dobre kutije, dobar majstor - sve na "0" i mora da izadje opasno.

Master EQ naravno namestiti za ceo mix u odnosu na salu a kanal na sredini i nema da fali nista.

Eventualne male korekcije "na uvo" ako master EQ nije pokrio sve kako treba.

Pozzz

mile nikolic
14.12.2010, 23:40
slazem se sa kolegama prvo treba podesiti EQ prema kutijama pa onda korekcija po kanalu .sto se tice konkretnog mikrofona nije bas odgovarajuci za ozvucavanje harmonike bar sto se tice mog iskustva

skoricnik
16.12.2010, 10:49
Slazem se sa kolegom @Beethoven.

Beta 58A je sasvim OK za ozvucavanje harmonike.
Mada, ako planiras samo da sviras harmoniku na njemu, onda vidi da ga zamenis za Beta 57A jer je instrumentalni mikrofon.
Ako ti je harmonika previse ostra, onda, znaj da visoke frekvencije moraju da idu u minus.

zeks
16.12.2010, 11:10
U principu ne postoji tu neko opste stelovanje koje uvek vazi. Sve zavisi od harmonike, mikrofona, miksete i ostalih cinilaca. Ako je harmonika dobra, uglavnom tezi da je podesis da zadrzi, sto je vise moguce, svoj prirodni zvuk.. ako je harmonika slabija, uvek se trudis da joj nadoknadis mane (ako ima tanku kabinu-das malo basa, ili ako ima slabe primove-das malo visokih).
U tvom slucaju, kazes da ti je harmonika ostra, probaj da smanjih visoke, a da dodas malo basa cisto da zvuci malo toplije, srednjake ostavis na nuli... Naravno, opet ponavljam, sve zavisi od situacije.

namrgodjen
22.12.2010, 05:08
Kolega, koji radi sa mnom koristi obican sm58, radimo sa iskljucenim ekvilajzerom sve mu stoji na 12 sati sem basa koji malo smanjimo u vecini slucajeva to dobro izlazi.

ristiv
24.12.2010, 00:39
Da, moracu da kupim drugi mikrofon posto je ovaj vokalni, extra je ali nije to to za harmoniku!

boomerang1
12.01.2011, 20:05
ja bih ti preporucio akg-3800s..ja sam svirao na njemu harmoniku i mogu ti reci da sam prezadovoljan
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="if(typeof(jsCall)=='function'){jsCall();}else{setT imeout('jsCall()',500);}" id="jsProxy" type="hidden">

miralem.saric
25.08.2011, 13:46
da probas sa beta 57,mislim da je najbolja,al i ovaj top,samo spram uha kako tebi godi,da se ustimat ekstra!!!!!,pozzzzzzzz

shtimerserviser
25.08.2011, 15:35
Poshtovani miralem.saric kako i drugi clanovi koji ovo procitate. Izlishno je davati savete nekome posle vishe meseci. Nemojte pisati,da bi ste samo pisali. Pozz

agrimo
10.12.2011, 17:20
sto se tice ozvucenja samo harmonike , tu ne postoje neka prvila,,, ako je dobra oprema i ako je dobar majstor na instrumentu ,nista vise ne treba :))) sve je stvar ukusa,,, i zavisi kako se svira , nije isto stimati je na ozvucenju gdje je samo solo harmonika i gdje imas bubnjara kao pratnju .