PDA

Pokaži Full Verziju : Zeck Pas 15/3 ,400W ,


nikolatucha
14.12.2010, 00:41
dal neko ima nekakvo misljenje o ti kutijama?? ..kako rade itd ..posto se dvoumim da ih kupim a niko u kraju ih nema ..:D..ja bi ih koristio u konbinaciji sa bas binovima..sta vi mislite kako bi to radelo ?? unapred hvala pozzz..

Sokannp
14.12.2010, 00:47
Najbolje zaobidji ih u sirokom luku.Ocajan zvuk.Pozz

hrci
14.12.2010, 09:17
Ja ih Koristim, za mene nema Boljih Kutija, Vidi dali imaju oznaku Proline i Salter za vece i manje prostorije...
Ja Komotno sviram sa njim do 250.- Ljudi, naravno sve zavisi od prostorije....

Ove Kutije imaju sve i Bassa, Visokih i Srednji Tonova...
Ako Sviras Narodnjake i ako su Kutije Ispravne resio si Poso, neznam sta je drugi kolega mislio u kojem smislu nevaljaju, mozda se on bavi Azijatskom Muzikom, Sala...

Poz!
Hrci

mojjmbg
14.12.2010, 09:25
ovo da nevaljaju ja fakat ne kuzim... ili sam ja gluh ili...

kutije su mrak unutra imas midl 8 bas 15 i to electrovoice i relativno kvalitetne trube... sve u svemu ja na njima radim vec 6 godina i ne planiram ih mjenjat u skorije vrijeme, jedini minus istih po mom sudu su velicina kutije i tezina istih...

Zlatek
14.12.2010, 12:38
@nikolatucha
Ja sam više od deset godina koristio Zeck PA15/3 ProLine 400/800W!Sve to vrijeme nije bilo baš nikakvih problema.Kutije su radile u kombinaciji sa bass binovima-turbosound i uvijek su odlično odrađivale posao!Unutra su svi zvučnici bili original ElektoVoice, i baš nikada nisu otvarane ili je bio potreban bilo kakav zahvat.Jedino što sam ih pretapecirao ali to je samo usljed korištenja, i nikako ne utječe na konačan zvuk!Čak mi se čini i da nisu bile nešto pretjerano teške.Uz normalnu upotrebu su nepoderive!

nikolatucha
14.12.2010, 14:42
hvala puno na savetu..samo nesto da kazem...posto oznake su nekad dosta slicne pa da se uverim da li su to te kutije...naime one su crne..u sredinu ima je bas u levom gornjem uglu je srednji..a u drugom visoki...i naravno koja ima je sada cena ako znate...???koliko se krecu??

Zlatek
14.12.2010, 15:18
@nikolatucha
Moram te razočarati, ali kutije u originalu nisu crne nego nekakve više plavo-sive boje!Postoje dvije vrste tih kutija-obične u kojima je 15" bass zvučnik snage 200/400W i ProLine u kojima je zvučnik 400/800W!Oznaka je lijepo vidljiva na zvučniku-ukoliko je proLine to i piše-EV ProLine na zvučniku.Otraga su na pločici konektori-dva cenona-muški i ženski i dvije banana ulazi.Također postoji i prekidač (gumb) za velike i male prostore.

Sokannp
14.12.2010, 20:17
Ja sam imao priliku nekih mesec dana raditi na tim kutijama pre nekih 7-8 godina.Na otprilike nekih dve trecine snage je dolazilo malo-malo do iskakanja neke nesretne zastite.Samim tim smo ostajali bez visokog i srednjeg tona.E sad zamislite 2-3 puta takvo iskakanje za vece, a gosti se taman "zapalili".Dobro nismo i batina dobili.Eto zato sam rekao kolegi da te kutije zaobidje

Zlatek
14.12.2010, 20:41
@Sokannp
Ja sam kutije imao i koristio i to doslovno svakodnevno, i u zatvorenim prostorima ,ali isto tako i na terasama na moru, i radio sa priličnom snagom, ali nikada i baš nikada se nije desilo da bi se uključila bilo kakva zaštita ili da bi stale!Kod mene su radile sedam punih godina bez ikakve greške.

aleksandar72
14.12.2010, 21:05
Zeck PA15/3 i PAS15.3 su razlicite kutije!
PA je klasicna trositemska kutija u kojem je EV Proline EV15L Proline kao Low Driver, MF driver je firme Audax(CM800),a HF je najcesce bio Celection a znali su i Beyma,kao i Audax da ugrade.Zavisi kad su kutije proizvedene!
PAS serija je kasnije izasla, nisam 100% siguran,ali negde oko 95' ako se ne varam...tako da cisto sumnjam da je u njima Proline!...sedinom 90' je Zeck imao finansiske poteskoce(koje i sam imaju),tako da je moguce da je "svasta" unutra...i naravno ne zvuce kao PA15/3

Pozz

P.S.mozda je kolega Sokannp u pravu ;)

Zlatek
14.12.2010, 21:15
@aleksandar72
Kutije koje sam ja imao imale su oznaku PA 15/3 ProLine i SVI zvučnici su bili EV!Na basu je to pisalo na kaloti, a na ostalima na rubu sa prednje strane!

aleksandar72
15.12.2010, 01:20
Na prednoj strani Zecka Pro-Line stoji:
This Equipment uses the EV EVM Pro-Line Spekaer...ali to se odnosilo na bas drajveru a ne na ostale komponente.Dobar marketinski trik!
Pogledaj prilozenu sliku...
Low: EVM 15l
Mid: Audax CM800
Hi:Celection HR1
Na plocici pozadi stoji 400W,ali se misli na muzicku snagu,sinus je 200W
Jednom su stavljali potenciometar na plocice pozadi,koje su regulirali HF frekfencije,kasnije to uradili sa preklopnikom Large/Small....mitologija ;-)