PDA

Pokaži Full Verziju : Koji bezicni mikrofon kupiti?


Milan150
12.12.2010, 15:16
Pozdrav svima....trenutno koristim shure betu 58a(zicanu), medjutim postaje mi potreban bezican mikrofon.....koji bih po vama trebao da kupim?....hvala unapred...;)

Sokannp
12.12.2010, 16:06
Imao sam na pozajmici par dana Shure SM58 i odusevio me je , takodje kolege su mi hvalile Shure Beta87A a ako si zadovoljan tim modelom koji imas mislim da postoji i u bezicnoj varijanti

cico_89
12.12.2010, 16:40
Meni je dobar ovaj bezicni mikrofon Audio-Technica ATW3141
ja ga koristim ali je skup cijena mu je oko sad trenutno 552.5 €

svrakan
13.12.2010, 00:45
Sve zavisi koliki ti je budzet,ovako mozemo da ti nabrojimo dosta modela,za male pare Akg wms 40 radi posao kosta oko 135e,a ako ces nesto ozbiljnije onda su tu shure,Senheisser,i da ne nabrajam.

Minicevac
13.12.2010, 02:47
Jos jedan glas za Akg wms 40 flexx pro...super radi cena mu je oko 200eura!

sijakm
13.12.2010, 11:00
Ako imas para, Beta 87a sa ulx bazom je fenomenalan mikrofon.
Ako nemas para, uzmi gore spomenuti akg i zaradi za betu 87 :)

Burli
13.12.2010, 12:09
Uzmi AKG SO40 nastavak i zakači na tu svoju Betu i imaćeš po potrebi i daljinski i klasičan(kablovski) mikrofon.

A ako ti treba ozbiljan daljinski mikrofon ja prodajem AKG C5900 sa TM40...

skoricnik
14.12.2010, 10:42
Najvise se slazem sa @Burlijem.
SO40 je fenomenalna stvar, od zicnog mikrofona napravis bezicni.
A od bezicnog nikad neces napraviti zicni :D
Moze da se nadje za nekih 130e.

A da kupujes mikrofon na mikrofon, ne isplati ti se.

Pozdrav!

exoticband
10.02.2011, 18:48
Vec 2 meseca koristim AKG wms 40 pro i odlican je za novac od oko 170 eura...

mimiki
10.02.2011, 18:58
brate pre mesec i po i ja sam postao vlasnik AKG WMS 40 i veruj mi da radi sto posto bolje od SM58 ,i to smo ja i moj drug (zajedno pevamo) za 250 eura kupili u mitrosu AK WMS 40 pro dual set znaci dobijes dva mikrofona i bazu i to radi kao ludo mi smo oduševljeni i još nismo promenili baterije koje smo dobili uz njih ,inače idu od 1.5v baterije u njega ,a u shure idu one velike koje su i skuplje i moraš obavezno svaku svirku da menjaš bateriju ,a ove naše traju već 7 svirki još i kući po malo pevušim,tako da su mikrofoni pravi pogodak.....zvuk je super.....

dominik
10.02.2011, 23:04
Ja bih dodao ako se i odlučiš za shure-a, recimo 58 običnu, da je nemoguće izdržljiv mikrofon. Nećeš vjerovati pjevaču mom udje voda u kofer, da kiša je padala, i sav je mikrofon i baza bila pod vodom, pred samu svirku otvorimo mikrofon malo posušimo i ostavimo na radijator da se posuši, a bazu smo krpom čistom očistili, nakon nekog vremena sastavimo mikrofon i počnemo raditi kao da se ništa nije dogodilo! Evo iz osobnog iskustva ti govorim. Mi nismo mogli vjerovati.
Ovo nije naravno nagovaranje na shure, zato sam i napisao "ako se odlučiš" pa da imaš i to na pameti.
Lijep pozdrav

pedjajazz
11.02.2011, 03:30
I ja se slazem sa onim sto ti je predlozio burli, tj. da kupis AKG SO40, i tvoju betu sa kojom si verovatnp zadovoljan, pretvaras u bezicni po potrebi i stedis ogromnu lovu!!!! Jedino sto ti je mikrofon malo duzi i cudno izgleda, ali sad se postavlja pitanje i kako to sljaka, taj AKG SO40 i shure, da li ima razlike u gainu i u odnosu na shurovu bazu! A mene interesuje da li AKG SO40 moze i sa kondezatorskim mikrofonom da radi. Upitao sam ovo jer mislim i da ce Milanu koji je postavio temu koristiti ovi odgovori.

neconix
11.02.2011, 14:24
@pedjajazz

Nema baze na Shuru ako je zicni mikrofon jel tako?
Uz taj SO40 predajnik ide i AKG baza,zavisi koja,single,flexx,dual,nebitno.
Tako da jacinu signala podesavas na samoj bazi i predajniku,i naravno radi i sa kondezatorskim mikrofonima jer ne ide direkt u mikser i nije potrebno fantom napajanje.

Burli
11.02.2011, 15:01
Mislim da je kolega @neconix pogriješio te da SO40 ne može raditi sa kondenzatorskim mikrofonima!
Mislim da sam prije par godina to probao sa Betom 87 i da nije funkcionisalo.
Za AKG kondenzatorske mikrofone i to ne za sve, već za samo par modela se koristi TM40 koji je takođe odlična sprava!

aleksandar72
11.02.2011, 16:32
@Burli

Aboslutno tacno kolega!
SO40 za dinamicke mikrofone, a TM40(ulozak) za kompletnu AKG "modular" Emotion/Tripod seriju: C5900M, C900M,C3700M, C3800M...

neconix
11.02.2011, 19:36
Ja se izvinjavam na pogresnoj informaciji,posto ja koristim PT40 sa C520,zato sam mislio da moze i na konderzatorski.
Postovano sa mobilnog uređaja

milos1
11.02.2011, 19:55
Moj tata koristi sennheiser ew 500! jeste da je skupa sprava ali neces se pokajati!

aleksandar72
12.02.2011, 04:13
a koji model Milose?...EW500-935, -945, -965??

doktor87
14.02.2011, 16:03
Dragi kolega, po mom misljenju ovako stoje stvari:

Ti hoces bezicni mic da se vise ne bi petljao sa kablovima i to te razumem...
Imas Beta58 koji je kabal.
Ono sto jos nisi rekao (cini mi se) je koliko ti para imas da das za ovaj sport?

Bezicni nastavak nikad nisam imao prilike da vidim niti isprobam ali mislim da je to dobra varijanta ako nemas vise od 200eur.

AKG WMS 40 ili bilo koji dinamicki (D880 ili D5 ili D7)ti ne preporucujem ako radis u malim prostorima sa vecom snagom...neka ambijentalna muzikica moze ali da odvrnes aranzer i da zapevas a zvucnik od 700W na 1m od tebe...mnogo je gadno...inace ovi mikrofoni mnogo lepo rade sa PM II, ali u takvim situacijama 58 je bolji izbor...

Ako imas 500eur a radis vec na kabal beti58 kupi PGX BETA58, nista ti se ne menja...a svoj kabal utopi negde ili ga ostavi za ne daj Boze...veruj mi uvek je dobro da imas malo rezervne opreme...

casi
14.02.2011, 21:26
Po meni je dobar Shure PGX2 BETA ali sto se tice cene spada u malo skuplje 400-500 eura.Ja sam sasvim zadovoljan kako radi.

pedjajazz
15.02.2011, 03:29
Slazem se sa doktorom,.... dao ti je po meni dosad najprecizniji savet,... neznam samo zasto beze ljudi ili uopste ne spominju beyer dynamic, koji je klasa iznad shure, akg, a nije nesto ni skuplji, kada bi probali i uporedili, osetili bi razliku, nadam se!

aleksandar72
15.02.2011, 17:37
@pedjajazz
Sta bi reako maestro J.Stulic: Balkane balkane moj :)

pedjajazz
15.02.2011, 20:41
@aleksandar72
Da znas da je tako,... oj balkane pun si dinakorda, tvojim rekama plovi elektrovojs, a sa drveta se beru šurkice!!!

aleksandar72
16.02.2011, 03:31
U sustini nemam problem sa Dynacordom!
Imam problem sa njihovim $,EUR...itd :)
Kad pricam o Dynacordu, sam uvek neutralan...imam prijatelja koji rade direktno kod Dynacorda,koje jako cenim i imam permanentno kontakt...i kad treba rado ih pitam za savet.
Imaju svoju filozofiju,svoj marketing i vidim da im jako dobro ide...bar na nasem kontinentu.Imaju dobru suradnju sa sestrinskom kompanijom EV...biju boj na razlicitim terenom...
Ima puno boljih brendova iz Nemacke, koji su tehnicki iznad Dynacorda(KME,KS Systems,Acoustic Line,AER,Meyer Sound,Fohhn,D&B...da ih ne nabrajam sad)
...ali ko je uspeo do sad da proda vise od 100000 POWERMATEa??? B-)
Forum Line serija se moze videti u svaki drugi sator u Nemackoj...itd...da ne davim :)
Cak koristim (silom prilike) njihove proizvode :)
V-System i CMS miksere
Ja sam vise puta na forumu dileme resavao prostom matematikom:
Dynacord PM vs. X RACK(mix,fx,comp,amp)..uvek pobedjuje ova druga kombinacija,ali...
sta kaze moj prijatelj Burli,svaka roba ima svog kupca :)
Dynacord i EV su svetske kompanije,visokog kvaliteta srednje kategorije.
HighEnd klasa ostaje brendovima kao sto je NEXO, JBL, L-Acoustics, Acoustic Line, Meyer Sound, Martin Audio...)

Pozdrav

P.S.klasifikacija brendova je moje licno misljenje,koja nije "pisana formula",nego nacin mog razmisljanja...otisli smo off topic,dobicu bananu :-))

doktor87
17.02.2011, 12:57
Slazem se sa aleksandrom, ali realno za te tezgice koje se prevashodno rade po balkanu sem velikih koncerata, to je pristojna tehnologija...ali ta ekonomska strana jeste strasna...

Mada pogledajte samo prosek plata i zarade u Srbiji i recimo u Hrvackoj...o Nemackoj da ne pricam...pa recite ko lakse moze da od pocetnog nivoa sitnog tezgarosa ili da radi negde van muzike ( na viljuskaru, recimo ) da skupi pare za PM 1000 ???ili da kupi TYROS... Zar ne... Svi vi znate koliko se uzima po coveku u Nemackoj, a koliko u Srbiji i koliko je tesko naci posao i probiti se...koliko tezgi moras da uradis da bi skupio 500eur i odvojio na stranu za neki delic opreme...a o amortizaciji da ne pricam...slazem se da je standard vislji i da u principu nije bas zivot jeftin ali za kupiti TYROS-a u srbiji trebaju 6-10 prosecnih plata...ako cemo da idemo van Beograda...tek onda...a kolika je prosecna plata u Berlinu ili Minhenu...i nije cudo sto se ljudi dovijaju kako znaju...svi bi voleli da odmah ili posle 2 meseca rada kupe mic od 1000eur is sl...ali to nije realno...

Odoh i ja van teme ali sam morao da se nadovezem...aleksandre, podelicu tvoju bananu...jedino ako nisi sebican... :)

Dexmusicarilje
27.04.2011, 23:55
AKG wms 450 Headset Set za one kojima odgovara pilot... Imam tu stvarcicu i super radi.

Sokan junior
15.01.2012, 20:13
Uzmi AKG SO40 nastavak i zakači na tu svoju Betu i imaćeš po potrebi i daljinski i klasičan(kablovski) mikrofon.

A ako ti treba ozbiljan daljinski mikrofon ja prodajem AKG C5900 sa TM40...

Kolega Burli, koja je cena tog nastavka AKG SO40 i gde se moze kupiti?

enis
15.01.2012, 20:19
Moj savet Shure PGX2 odlican mikrofon,moj koega koristi to i priem signala je mnogo dobar a za kvalitet da ne pricam.Pozdrav

Burli
16.01.2012, 05:11
@Sokan junior pogledaj na kupujemprodajem, oko 130 evra se kreće SO40...

Btw, AKG C5900M i TM40 više nisu na prodaju...:D