PDA

Pokaži Full Verziju : Zeck PD10-14


skoricnik
10.12.2010, 12:56
Kolege, da li neko ima iskustva sa ovim mikserom? Imam priliku da ga kupim, pa mi treba malo vise informacija. Snaga, efekat masina, kvalitet izrade, sound u odnosu na Dynacord...

Svaka pomoc je dobrodosla ;)

Pozdrav

braun
17.12.2010, 08:50
Imao sam taj Zeck , odličan mikser ,vrhunska izrada, za mene je bolje radio od Dynacorda , jedino nemaš dupli efekat , ali je eho na njemu iskoristljiv , mada je više ne radim na eho već samo hall, nekako je humanije :) Šteta što ga više ne rade. Na kraju (kad je Zeck riknuo) su ih nastavili raditi pod imenom Amptec. Sad ih možeš nove kupiti u Sloveniji u AudioPro pod nazivom Profiler i košta 1190eura a mislim da se trenutno može izvući i dobar popust ...oko 30% za keš...
pozdrav

Minicevac
17.12.2010, 12:52
Mi u bendu imamo ovaj mikser i mogu ti slobodno reci da sam prezadovoljan!Zeck pd 10-14 ima dobro snagu i za njega nema zime,gura 4kom 15'' ko' iz sale(pre ovog miksera smo koristili pa600 koji nije imao snagu maltene ni pola kao ovaj Zeck,jedino sto pm600 ima dupli efekat)...Kvalitet izrade je vrhunski(made in Germany),jedino sto bi rekao da mu je mana je to sto nemozes dva efekta istovremeno ali meni to nije toliko bitno...Ima predobar hall i njega koristimo za pevanje,ali i eho mu je dobar podjednako tako da kome se kako svidja neka koristi...

Evo malo specifikacije ali na Nemackom:

Technische Daten:

19 " Format

Powemischer mit 6 Mono und 4 Stereo Kanälen, XLR & Klinkenbuchsen mit 65 mm Fader

Kanal 1-6 mit Insert Buchse zum Anschluss externer Effekte

Phantomspeisung

3 Band Klangregelung und PAN für jeden Kanal - Kanäle 1-6 mit parametrischen Mitten

5 Band Klangregelung im Masterkanal

3 Band Klangregelung für den Monitorweg mit parametrischen Mitten

Gain LED

1 Monitor- 1 Effekt- und 1 Auxweg pro Kanal

Peak LED

LED Austeuerungsanzeige für Master L/R, sowie für Monitor

Tape IN/OUT

Mono Out

Line-Out

Kopfhörerausgang

Klangverbesserung durch DYLOC-Processing

Effekteinheit mit digitalen Effektgerät: 99 Echo/Hall Programme

2 x 350 / 500 Watt

Speakon Lautsprecherausgänge

Maße: BxHxT: 48,0 cm x 44,0 cm x 18 cm

Gewicht: 17,2 kg

Va-7
02.01.2011, 19:26
Ja imam taj mixer već 10 godina i nisam mu dosad našao alternativu a da je drastično bolja. Kvaliteta izrade je vrhunska, ima dobar efekt, a pomoću onog DYLOC+DTC efekta sviraš i pri najmanjim glasnoćama izuzetno kvalitetno i jasno...Po meni odlična sprava, nema tog objekta u kojem je preslab, s njime tjeram Celestione 18-3 za unutra. Vani samo dodam još jedan slave i jedan par baseva i radi bez problema. U 10 godina nikad kvara nije imao

domino
04.01.2011, 23:41
Preporuka i od mene. Mikser ima MOS-FET izlazni stepen, veoma zilav (prakticno neunistiv), kvalitetne potenciometre i kuciste - ako ti ne smetaju njegovi gabariti, to je zahvalna masina. Poredjenje sa Dynacordom bi bilo subjektivno, pa je najbolje da sam probas...

Pozdrav