PDA

Pokaži Full Verziju : Problemi pri konvertovanju - i30


PA3XPro
08.12.2010, 01:48
Pozdrav kolege, skinuo sam par namjenskih ritmova za PA1X i koristio program Style Works XT za konvertovanje, kada sam sve zavrsio loadam .sty fajl na User C11, recimo ritam Kraljice moga srca.

Eh sada slijedi par konstruktivnih pitanja:

Posto vidim da Acc1, 2 i 3 nemaju veze s vezom sto se tice pratnje, iskljucim ih, zatim Bass ne prepoznaje razliku izmedju dura i mola. Kada sviram akord Ais dur, bass se ponasa kako treba, C dur takodje, ali kada sviram D mol, on nastavlja po svome, svira D mol kao D dur, sto jako nervira. Kako se to moze napraviti ili u klavijaturi ili u Style Worksu prije konvertovanja?

- Zanima me do cega je to, ti kovertovani ritmovi mogu da rade ikako samo kada konvertujem sa PA1X, ostali Korgovi aranzeri, koliko sam ja shvatio i probao, ne dolaze u obzir, jer uopste ne reagiraju ni na odsvirani akord niti pritiska na Start.

Da li to moze da bude to ucitanog seta, kojeg ne znam kako da unloadam, pa da probam ispocetka sve, sa tvornickim postavkama?

Zasto svaki novoucitani style automatski ide na C11, umjesto C12, C13, itd.?

Citao sam temu kolege Milanceta o resetu klavijatura, i pratio sam uputstva, treba da se drzi Arr. Play + Global + Power on, i pocne da ispisuje neke brojke i statuse, ali nigdje nema opcije da se obrisu ili unloadaju svi ucitani setovi/boje itd.

- Nadam se da tema nece zavrsiti pod kljucem, ne bih da mijenjam ovu klavijaturu za ono smece od PA50, bez obzira na njene mogucnosti, meni su bitnije dirke, ali i i30 ima dosta velike mogucnosti + touchscreen.

Hvala unaprijed. ;)

baltik79
08.12.2010, 09:17
Za pocetak, imas prosireno uputstvo za Style Works negdje u Download sekciji.Ima i objasnjeno ono sto ti treba vezano za rad basa u duru i molu i jos toga korisnog.Sad idem na posao, pa ako se nesnadjes do veceras rjesicemo nesto.

PA3XPro
08.12.2010, 13:28
Ja cu to potraziti tu pa probati, ako mozes da mi posaljes svoj kontakt tipa skype ili msn pa veceras kad dodjes da se cujemo.