PDA

Pokaži Full Verziju : Spajanje dvije miksete


spreco
06.12.2010, 23:24
Vec neko vrijeme radim s midi fajlovima i softverskim sintisajzerom u laptopu. Od pocetka ovoga nacina rada imam problem s nejednako snimljenim fajlovima. Iako svaki od midi fajlova prije nastupa prodje detaljni remont, nikada ih u cijelosti nisam uspio ispeglati da imaju istu snagu. Bio sam stoga prisiljen kupiti malu pasivnu Behringerovu miksetu koja mi je uvijek pri ruci i mogu na vrijeme pojacati ili smanjiti .
Radim na Dynacord PM 600 i 4 HK Audio kutije.
Zanima me kako je bolje spojiti ove dvije miksete.
Da li da s Main otput i Beringera, idem jednostavno na stereo kanal, ili da ta dva kabela uključim u Power Amp Inputs na Dynacordu. U ovom drugom slucaju zbunjuje me sto na led diodama nemam indikaciju, a zvuk cujem i ako su master faderi smanjeni i stendbaj pritisnut.
Hvala.

Beethoven
07.12.2010, 14:14
U drugom slucaju koristis samo ppojacalo iz PowerMatea pa je to i normalno sto ne rade diode i cuje se zvuk kad je standby ukljucen.

I jedan i drugi nacin su ispravni, po meni, ako vec imas Behringer mixetu, najbolje je ici u PowerAmp input u Dynacordu i pratiti samo LIMIT indikator kad ono, teras do kraja. A na Behringeru ces pratiti na diodama gde si sa signalom.

E sad, mozes i u stereo kanal, nije greska ali onda imas i vise posla oko stelovanja. Trebas da nastelujes gain na kanalu, da podignes klizac... Nije neki posao ali brines i o tome.

U ovom slucaju imas niz prednosti a to su: EQ po kanalu, balance, master EQ... Sto nije za bacanje. :)

Idi u stereo kanal, namesto jednom GAIN i ne diraj vise nista. Pojacaj sve sto treba, baci PowerMatea u cosak i radi posao. cak i da preteras negde, limiter radi svoj posao ali uvek baci oko na njega.

Pozzz

spreco
07.12.2010, 16:14
Hvala lijepa. Svako dobro zelim :D