PDA

Pokaži Full Verziju : Pakovanje semplova na FANTOM X6


BeliKS
01.12.2010, 13:55
Zanima me koliko Multisemplova mogu da spakujem na Fantom X6?Kako se ubacuje sempl to zanm .Kako se pravi multisempl i to zanm . Zanima me dali mogu da spakujem vise od 127 Multisemplova i kako ako je moguce?

mojkarma
01.12.2010, 22:57
Ne može više od 128 multisamplova. Ne može noviji Fantom G, onda sigurno ne može niti stariji X.

BeliKS
01.12.2010, 23:00
Dali je neko mozda probao da ubaci semplove na user memoriju

mojkarma
01.12.2010, 23:07
Koju user memoriju? Samplovi se učitavaju u Ram. Jedino ako misliš na onu internu flash memoriju. To ne znam kako ide na Fantomu X, ali u tom slučaju si ograničen na svega 30 Mb ili tako nešto.

BeliKS
02.12.2010, 00:10
Hvala u svakom slucaju probacu da ubacim u internu memoriju pa cu napisati ovde za sve da znaju

Zlatek
02.12.2010, 16:33
@BekiKS
Imam Fantom G, ali pretpostavljam da je ista situacija i sa Fantomom X!Kada još nisam ubacio u Fantom dodatnu memoriju koristio je samo internu i u nju upisivao samplove koliko je bilo mjesta.Od kada je proširen i sa dodatnom memorijom vidi i jednu i drugu i koristi obe-pogledaj pod info-!Kapacitet multisemplova mu je 128 bez obzira koliko god memorije zauzimali!
Pozdrav!

blackman
10.02.2011, 12:43
Kada ubacis dodatnu memoriju mozes pakovati semplove i na user 128 a i na karticu 128 ja sam isprobo i sve radi znaci ukupno 256 ms nisam ni na Tritonu koristio vise

Zlatek
10.02.2011, 15:56
@blackman
Govorimo o multisemplovima, a ne o semplovima!Jedan multisempl može biti sastavljen i od dva sempla, a isto tako ih može imati i dvadeset (naravno i više)!

vingula
10.02.2011, 16:08
hm...sad sam nešto provjerio, mislim da ipak može bit 256 multisemplova ukupno, jel 128 ih ide na karticu, a 128 može i u user....negovorim o Patchevima, nego o multisemplovima da nebude zabune, e sad je pitanje dali če ih on spremati na karticu, recimo radimo neki PATCH i hočemo multisempl spremit u USER, dali če on wav semplove spremit na karticu ili u internu memoriju...to je sad več drugo pitanje?

blackman
10.02.2011, 18:33
Probat cu to izvest pa cu javit jel moze il nemoze

blackman
20.04.2011, 17:37
isprobano radi
Dodato:
dali se moze na Fantomu X6 preko fabrickih Preseta snimat .Jer 64 perfomance je malo a fabrickih ima dovoljno ali su bez veze neiskoristivi hvala

mojkarma
25.04.2011, 21:12
Ne može. Zato se i zove PRESET.
Ono što mislim da se može jest koristiti karticu na koju se može pohraniti dodatnih 64 performansi i koristiti zajedno s onima u internoj memoriji. Dakle, 128 ukupno.

blackman
26.04.2011, 06:39
e to je mana velika na rolandu vidim da nema opcije samo user i card kad hocu da snimim hvala druze na odgovoru

nikadvisekorg
06.10.2011, 12:11
Kako da vidim jel prepoznao X6 ram memoriju, probao sam da ubacim 1gb sd ram-a koji sam našao, i učitao mi je set, ali nisam siguran dal prepoznaje 1gb il možda manje??? Gde se to gleda, nemam nikakvo uputstvo.

Vule
06.10.2011, 20:11
Ne moze u X 1gb...max 512

nikadvisekorg
07.10.2011, 19:12
Ja sam ubacio 1gb nekog sd rama koji sam našao, i učita mi ceo set od oko 230 mb, ali nemam neki veći da probam, jer memorija funkcioniše kao i ove manje, ali ne znam kako da pogledam koliko od toga klavijatura prepoznaje.

Vule
07.10.2011, 22:59
Meni/sistem pa listaj skroz dole,imas opciju 'info"...ako me pamcenje dobro sluzi tu sve pise

popi88
08.10.2011, 01:45
Da li mogu vec neku sredjenu boju da ubacim ili sve moram sam da pakujem slaganjem semplova u multisample??? totalno sam zbunjen...

milanceshow
08.10.2011, 05:45
Postoje boje koje koje su pravljene od multismplova (semplova) i one koje su pravljene od zvukava iz interne memorije!Postoje i one koje su mesavina zvukova semplova i internih zvukova!
Nadam se da si upoznat sta je to sempl,a sta multisempl?

Da bi ti razjasnio stvari,moramo od pocetka da krenemo!

Boja koju ti dobijes na klavijaturi je ustvari jedan kontejner.Taj kontejner sadrzi vise informacija (odredjen zvuk ili vise zvukova,MFX-efekat.......i jos mnogo toga....)

U toj jednoj boji mozes da stavis 4 zvuka.
1.multisempl harmonike
2.multisempl saksofona
3.iz interne memorije - neku saw boju
4.recimo gitaru

Ovo je samo primer...... ;)

Svaka od tih boja se edituje,dok se ne dobije zeljeni zvuk.Svaku boju posebno editujes!
Stavis hall,eho......
Stavis MFX- enhajzer,wah-wah.....
I jos mnogo stvari mozes da editujes

Kada zavrsis sa editovanjem i ako dobijes to sto zelis,onda to i sacuvas.
To sto sacuvas ,to je PATCH,ili boja!!!!

--------------------------------------------------------------------
Moj ti je savet da napravis sto vise boja od zvukova iz interne memorije.Zvukove koje nemozes da dobijes iz interne memorije,njih zameni semplovima (multisemplovima).

Time ces skratiti veme operativnosti kavijature.Brze ce ucitati set!

popi88
08.10.2011, 14:38
uf...heavy... :( uzeo sam juce fantom x6...i 1/4 je sredjena, onako...nije bas po mom ukusu. ZNaci nema nista da ucitam i sviram, nego sve sam moram da podesavam, pravim itd ?

deki
08.01.2012, 14:48
Mozes da skines neki set, pa da ga malo doradis, ili mozes multisempl po multisempl no to zahteva dosta vremena...preporuka: ako imas porodicu nipost se ne primaj toga jer ce ti zena posle trece mutisemplovane noci razbiti fantoma na glavi. :)