PDA

Pokaži Full Verziju : Piskovi(reeds) harmonika...pomoc!


miki_0501
29.11.2010, 17:05
imam jedan problem na harmonici......ton a i h mi ne rade dakle na prvom registru mi ne proizvode ton samo se cuje zrak....sto trebam uraditi da to napravim...jel to neki ozbiljni problem ili ga mogu sam napravit s time da ocistim prasinu ili tako nesto jednostavnije....

shtimerserviser
29.11.2010, 17:45
Bez razlike na kom je registru, kada se cuje samo zrak toje 100 % slomljeni ton/ perce/. Teshko da ti sam to mozesh da uradish/ da promenish perce/.Ukoliko imash neku drugu manju harmonicicu, mozesh da promenish celu plocicu/kako bi si se snashao/, ali ipak u zavisnosti od kojeg ce fasena biti izvadjeni glas, treba mozda da se nashtimuje/zavisi od shtima/. Pretezno glasovi se lome na otvaranje meha.Pozz.

icko
29.11.2010, 18:53
Pazi ovako,moj komsija je imao isti problem s tim percima tj polomilo mu se njih 6-7 i on je to resio sam.Otvorio je harmoniku i zamenio ih listicima koje je sekao od plasticne fascikle.u principu koliko sam ja video razlikuju se tonovi po velicini listica e sad mora da pogodis posto je njegova posle toga zvucala ok.E sad sve zavisi koliko si spretan s rukama i da li je tvoja harmonika neka pocetnicka kao sto je bila njegova (royal standard 120 basova) il je neka skuplja.U slucaju da je skuplja varijanta bolje ti to daj nekom strucnom da odradi,nema da te boli glava....

nikolakg
29.11.2010, 23:00
Xa,xa,xa.....na mnoge stvari sam nailazio u zivotu ali na ovo sa percima (tonovima)od plasitike jos uvek nisam.=))
E,svasta ce covek da se seti....:)

toni pecic
30.11.2010, 11:24
Pozdrav. Najjednostavnija i najjeftinija opcija odnjet harmoniku serviseru, sam možeš ako si nestručan napravit veću štetu, promjena po tonu ti je 10-15 KM bar sam ja tako plaćao.

miki_0501
01.12.2010, 19:42
dali mozda neko zna gdje ima servis u blizini Mostara ili Splita?

fjakovlj
01.12.2010, 22:05
pa nemora da znači da je pisak pokvaren možda je samo ispao iz sifona i onda ti se čuje zrak. Otvori harmoniku Pa ćeš vidjet štaje na stvari ako je samo ispala glasilka onda je vratiš nazad i zalijepi voskom samo nemoj da topiš vosak u neku posudu pa da ga zaliješ jer ćeš vjerovatno zalit i druge glasove pa ćeš sve zaj. a onda ćeš još teže to očistit nego uzmi lemilivu kao što koriste radio servisi ako je nemaš kupi je nije skupa pa snjom lijepo zalijepi taj glas a ako je pukla glasilka onda ti jedino preostaje da nađeš glas u drugoj staroj harmonici ili na sevis pa da ti oni poprave.nemoj da se bojiš otvorit harmoniku to nije ništa strašno povadiš čavle i otvoriš mjeh i pogledaš šta je
Dodato:
Izvini zbog greške u pisanju nije (lemiliva)nego lemilica za lotanje pa sa njenim vrhom kad je vruć možeš da zalijepiš pisak