PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa Behringer Xenix 1202 FX


sladjans
28.11.2010, 23:15
Kupio sam Behringer Xenix 1202 FX i imam jedno pitanje... u nju ukljucujem mikrofon Shure SM58, preko onog tropolnog kenona, znaci u mikrofon sa jedne strane i miksetu sa druge ide tropolni kenon, i jos dva kabla iz Roland-a VA7, prvi iz OUT L/MONO, a drugi iz OUT R u miksetu. U Roland VA7 idu dve mono banane, a drugi kraj je tropolni, i njega ukljucujem u ulaze za mikrofon! Ovo radim jer mikseta ima 4 kanala za stelovanje visokih, srednjih i basa, tako da mogu jos malo da izostrim bas i visoke! E sad, zasto na mikseti "svickaju" samo one desne diode? Mislim na one sto daju signal za jacinu po kanalima! Cim se ne idikuju keve diode,tj. levi kanal, jel to znaci da je problem sa miksetom?

danijel011
28.11.2010, 23:50
Proveri PAN potenciometre, da nisu okrenuti na jednu stranu...

albin korg
29.11.2010, 01:14
Imam slicnu mixetu 1222 i na njoj dva mono ulaza.Utakni 1 bananu u klavijaturu na mono i drugu stranu u mixer na mono .Znaci samo jedan kabl.Trebalo bi da rade oba kanala.

tranzit
29.11.2010, 01:22
I onda ima mono zvuk sa klavijature. Sto li je Roland pravio taj drugi izlaz da mi je znati.
@Sladjans
Nista te ja nisam razumio. Daj napisi to jos jednom al gledaj da ne ispustas slova kad pises, pa cu ti mozda i moci pomoci.

albin korg
29.11.2010, 01:32
jedino sam tako uspio potjerati oba dva kanala.

tranzit
29.11.2010, 01:36
Ako si bas sve probao i nikako ne ide, nosis na popravku ili klavijaturu ili mikser, jedno od ta dva sigurno ne valja, a mozda i oboje, ama ja mislim da ti ipak nesto tu pogresno radis.

albin korg
29.11.2010, 01:40
klavijature su u redu jer sam do neki dan koristio yamahin mixer,a ovaj je stigao u petak postom .Nemogu nikako da ga podesim.Ako netko zna u cemu je problem ,molio bih za pomoc.

tranzit
29.11.2010, 01:41
Hajde polako napisi tacnu oznaku miksera.
Dodato:
Ubodi banana dzekove u kanal 5/6 u Line In R i Line In R (jedan ispod drugoga), postavi PAN potenciometar na sredinu, kraj price.

albin korg
29.11.2010, 01:48
XENYX 1222 FX Behringer

tranzit
29.11.2010, 01:58
Dao sam ti odgovor gore ali sa greskom u pisanju, pa da ispravim:
Ubodi banana dzekove u kanal 5/6 u Line In L i Line In R (jedan ispod drugoga), postavi PAN potenciometar na sredinu, kraj price.

albin korg
29.11.2010, 02:00
Probat cu danas pa ti se javim na pp ,ako bude nekih nejasnoca.Pozdrav.

sladjans
30.11.2010, 15:22
Probao sam sve sto je u postu do sad napisano, ali nikakvog pomaka! Mikseta je potpuno nova, i ocigledno je da postoji neka fora, jer nisam jedini, a klavijatura je radila na drugim miksetama! Kablovi su takodje novi, ali banane mono! Postavio sam sve PAN-ove na sredinu, ali i dalje svetle samo one lampice za desni kanal! Jedino se cuje na dve kutije, kad pored ona dva kanala iz klavijature, koji su mono, dovucem jos dva mono u mikser iz izlaza za slusalice na klavijaturi! Ali na mikseru i dalje ne "svickaju" lampice za oba kanala, vec samo kao da radi desni! Da pojasnim, na klavijaturi su ostavljena dva izlaza za slusalice, pa je moguce ukljuciti dve bananice! Kad ukljucim samo mikrofon, bez klavijature, ili cd takodje "svickaju" one lampice za desni kanal! Ne znam u cemu je fora...

Zlatek
30.11.2010, 18:05
@sladjans
Ako je tome tako kao što pišeš u zadnjem postu tada je problem u mixeru.Ili ne radi uopšte jedna strana ili ne rade samo lampice za tu stranu.Traži novi mikser!

aleksandar72
30.11.2010, 20:31
U Roland VA7 idu dve mono banane, a drugi kraj je tropolni, i njega ukljucujem u ulaze za mikrofon!

Jer koristis dva zasebna kabla 2xJACK-XLR ili koristis Y-vezu, gde dva JACKa idu u jedan XLR?
Nisam ovo dobro razumeo?

Zbog oseljivost predpojacala(i jos neke druge stvari,da ne ulazim sad u problematiku), trebalo bi da uvek koristis STEREO-JACK ulaze na mikseru!Nikad u mikrofonska predpojacala!..a parametarski EQ na miskeru se najcesce podesi na 12h(FLAT)
Ostalo sve podesis na "general settings" na samoj klavijaturi...bar se tako profesionalno radi.

Sokannp
30.11.2010, 22:54
Sladjane proveri ipak i kablove omski, jer sam jednom imao nesto slicno i bio mi je kabal neispravan.Pozz

albin korg
01.12.2010, 01:40
probaj ovako mozda ti pomognehttp://lh3.ggpht.com/_mI6W6O01fqE/Sbp7zVjn0kI/AAAAAAAAM9c/ohmf85AUobs/s288/IMG_1615.JPG

gagan
01.12.2010, 03:11
Pozdrav , ja imam istu takvu miksetu i konektujem na sledeci nacin . mik normalno u xlr uticnicu a sin sa dva kabla u dva kanala, znaci lkanal recimo u 3 a r kanal u 4 ulaz u miksetu. pan potenciometri stoje na sredinu extra radi kao pojacalo koristim genius 2.1 zvucnike za komp snage 60 w ukupno . to bi bilo to

sladjans
02.12.2010, 00:57
Koristim dva zasebna kabla 2xJACK-XLR! Jack mi je mono, a XLR ukljucujem tamo gde idu mikrofoni! To radim jer na stereo ulazima nemam mogucnost finog stelovanja visokih, srednjih i basa! (Zajednicki kanali imaju samo PAN i FX!) Tu malo pojacam bas negde na 2 h! Ako bih koristio 2xJACK-JACK, koji su mono, da li bi trebalo da oba ubodem u zajednicki kanal, npr 5/6 u L i R, ili jedan kabal iz VA7 u 5/6, a drugi Jack 7/8??
Dodato:
probaj ovako mozda ti pomognehttp://lh3.ggpht.com/_mI6W6O01fqE/Sbp7zVjn0kI/AAAAAAAAM9c/ohmf85AUobs/s288/IMG_1615.JPG




Interesuje me kad ukljucis samo mikrofon u xlr, bez klavijature, da li ti svickaju one lampice i za levi i desni kanal, ili samo one za desni??

albin korg
02.12.2010, 09:55
Pa ako koristis jednu klavijaturu spajas se na jedan kanal .Recimo kanal 5/6 L je mono,a L i R je stereo.Znaci trebas dva kabla s bananama.Sto se tice mikrofona sve radi normalno,tj oba kanala svijetle.

sstipa
02.12.2010, 13:02
Pozdrav
Hajde prvo ponovo proveri ispravnost kablova i lemova na njima
Onda proveri polove kako su povezani i uporedi sa polovima na mikseru jer i ja sam na nekim berindzerima nailazio da su polovi drugaciji i sve ispravno a nece da radi
Znaci proveri na ulazim u mikseru polove- vezu i uporedi dali su isti na kablovima !!!

sladjans
10.12.2010, 00:46
Proverio sam sve kablove i sve lemove! Sve je na svom mestu, ali sam uporedjivajuci ga sa drugim mikserom dosao do zakljucka da su mi pregorele one lampice za levi kanal! Klavijatura se cuje na oba kanala, ali ne svetle one leve lampice! Da li neko zna da li je komplikovana popravka, da li vazi ono pravilo ako jedna pregori ostale ne rade (kao kod redne veze, ako se ne varam), ko to radi i koliko se krecu popravke???

pedjajazz
19.12.2010, 02:41
mislim da nemas potrebe to popravljati, sta to smeta generalno zvuku, nista,
tako da sviraj pevaj zaradi pa kupi bolji mixer