PDA

Pokaži Full Verziju : Binovi selection kako?


ristiv
23.11.2010, 23:29
Potrebna mi je pomoc oko kacenja binova.... Naime imam dva bina pravljena, sa skretnicom stavio sam nove zvucnike selection 400w probao sam ih do sada jednom uz kutije Sx300 na dinacord2 ali nekako nemaju neku snagu ili ja ne umem da povezem. Da li bin da radi bolje kad se kaci na miksetu(dinacord2) ili na snagas???pozz

ella 85
26.11.2010, 11:55
ako je sve ok sa binom,bin od 400w bi trebao radit uredno uz te kutije na taj mixer valjda si mislio na powermate 2,ali pravljenje bina nije za svakoga,ne radi se samo o watima,to je posao za inzinjere,o tome se mogu pisat knjige
Dodato:
a na pitanje koje bolje radi mixeta ili snagas NO COMENT,to je ko da pitas jel brzi opel ili wv,pa koji pobogu

pa1x pro elite
27.11.2010, 14:28
najveću razliku između woofera i satelita pravi ulazna osjetljivost zvučnika .
odnosno sx 300 ima vise db u odnosu na selectiona .

riba_72
28.11.2010, 20:14
probaj prvo između miksete i pojačala da staviš aktivnu skretnicu jer ta u njemu nikad neće odrađivati ni 50 posto sto bi ti on mogao dati a na te kutije bi treba imati bino najmanje 500w da bi to bilo otprilike ono kako trebe da zvuči a sve to zavisi i od snage snagaša koju nisi naveo

nesaband
28.11.2010, 21:45
@riba 72
"uz kutije Sx300 na dinacord2"
nisi procitao pazljivo prvi post.

obrati paznju sledeci put i mogao bi da das neki konkretan predlog kolegi a ne da dajes komentar samo radi komentara

srky
30.11.2010, 17:00
Uradi ovako. Kutije vezi na L izlaz a Binove na R izlaz. EQ za kutije postavi ravno a za Binove podigni na EQ 63hz na 3db i onaj do njega od 128hz malo ispod te vrednosti, a ostali svi na sredini postavljeni. Probaj ovako, imace efekta, pa javi.
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
I jos jedno, kutije ce ti bolje i rasterecenije raditi na snagasu nego na mikseti DINAKORD PM2,trpece vecu snagu i glasnije ce svirati. A basovi ce ti bolje raditi na mikseti nego na snagasu. Ovo vazi samo za DINAKORD PM2.
Postovano sa mobilnog uređaja

ristiv
14.12.2010, 19:12
Hvala svim kolegama na savetima puno znace!!! Sad mi rade vise nego extra :) pozzzz