PDA

Pokaži Full Verziju : PA50 - osigurac na maticnoj ploci.?


ibro22
23.11.2010, 11:36
Pozdrav ljudi

bila je temu u vezi korga vec ali sad sam otkrio da nije do adaptera nego do korga!
adapter je izpravan.

sliko sam board od korga mene interessuje gdje je ovde osigurac?

mislim da je on otiso.

EDIT:
narode polahko nemojte previse odgovarati nemogu da stignem da procitam zve=))

Vule
23.11.2010, 20:32
Polahko i ti prijatelju...imas u pravilniku tacku koja govori o strpljenju pa je procitaj!!!

vladimir68
23.11.2010, 21:05
Očekuješ kao na PA80 recimo?Ne ,tu na tim pločama-nigde.Čini mi se da PA50 nema takav osigurač kakav ti očekuješ (kao recimo klavijature,powermixeri,..... koje imaju u sebi trafo) zbog toga što PA50 ima spoljni adapter (trafo),i pošto već u njega ulazi jednosmerna struja,.....obično ti ˝cevasti˝ osigurači prate 220v napon (pre bi ga našao u adapteru- trafou) i.....Otišlo je tamo nešto drugo.Idi ti lepo u servis i reši problem.;)

ibro22
23.11.2010, 23:06
ja servis je lahko reci. garancija je iztekla. ja sam nazalost iz austrije a ovde service kosta gotov kao sint

to je sranje kao nemogu sam napraviti

nesaband
23.11.2010, 23:15
Da si Pirocanac pa da te razumem/Ovako,ne znam,mislim da neces sam moci da popravis svoju klavijaturu,jedino ako si elektronicar i imas sve seme za svoju klavijaturu.
sto ne doneses klavijaturu u neku od nasih balkanskih zemalja pa potrazis pomoc od nekog kvalitetnog majstora.

dejong
23.11.2010, 23:43
a sta se tacno desava sa klavijaturom kad je prikljucis na napon i probas da upalis ?

ibro22
23.11.2010, 23:44
dejong : nista :(
nesa nista mi drugo neostaje kako izgleda
Dodato:
danas je majstor provjerio sinth. platin(boardkarta) je otisla.

znadeli neko gdje mogu platin da kupim?
dali se to jos izplati opraviti?

moguli tu sta reklamirati gdje sam kupio. imam jos racun a garanciju nazalost nemam vise!

vladimir68
28.11.2010, 11:33
Nemožeš ti to prijatelju sam menjati.Lepo tamo nađi Korgovo zastupništvo-servis (u BG je to Skymusic) i sredi stvar pa kolko košta nek košta:D
Još će biti gore ako klavijaturu ne popraviš.Kome ćeš je takvu i po kojoj ceni prodati ?(više gubiš) ;)

ibro22
28.11.2010, 12:17
to jeste.korg pa50 mozes za 500 euro da kupis. ja neznam kolko se taj board krece niti nisam nikad vidio da se to moze kupiti. ja sam iz austrije cuo sam da na balkanu to narod zna opraviti.

znades gdje mogu board kupiti?

KORGX5D
01.12.2010, 12:05
Necu sad opet da se neko uvrijedi, ali kad procitam ovako nesto, ne mogu da ne odreagujem.
Ovako ibro22, taj majstor ne znam koji je, ili ne zna da rijesi problem pa ti je rekao board platin (koji?) ili mozda nema shemu pa nije u mogucnosti da ti to odradi.
Ako mu je problem shema, javi se na PP i poslacu ti.
Ali kao prvo nisi nam dao ni dovoljno informacija o nastanku kvara, zatim nam nisi rekao ko i kako ti je provjerio napajanje i da li si isprobao klavijaturu sa drugim napajanjem.
Jer iz ovoga sto ti je majstor rekao ja vidim da ili hoce da te "oguli" ili ne zna da rijesi problem.
Za meinboard je neko ovdje u forumu pisao da kosta oko 250 eura i jos njegov rad, ima da te kosta vise nego da sebi kupis drugu klavijaturu.
Ja licno ne volim da uzimam da radim bilo koji uredjaj koji je neko vec prije mene "cackao", ali iz ovoga vidim da na ovaj nacin neces rijesiti svoj problem, pa s tim u vezi sam spreman da ukoliko ne nadjes nekoga ko je u stanju da ti to rijesi, onda da me kontaktiras na PP, pa mozda posaljes klavijaturu do mene, buduci da sam ja u Njemackoj putem DHL-a, pa ti to pogledam i istim putem vratim, iako sam ja cesto u stisci sa vremenom.

rboki
16.01.2011, 20:34
Platin board ne postoji na Korgu pa 50.Jedino ako si mislio na Panel board.