PDA

Pokaži Full Verziju : PA60HD


DaCappo
30.03.2005, 23:42
Pozdrav. Imam, medju rijetkim, KORG PA 60HD. Nakon mukotrpnog istrazivanja i proucavanja te klavijature, uspio sam uci u njeno srce. Nasao sam metod kako da ucitam KMP i KTS fajlove od TRITONA, no medjutim ne znam sta dalje. Regularno ih loadiram u ROM(a tu ima masa neiskoristenog prostora) i nista se ne desava.
Ima li neko ideju kako da semplove, mjesto sa kartice, vucem sa HD??? Ima li ikakav fazon za prosirenje PA60?

Korgminator
01.04.2005, 22:14
Zdravo

Prije svega nije mi jasno kakav ti je taj metod sa kojim ucitavas KMP i KTS fajlove od TRITONA na Pa60. Jesi li ucitao semplove u FABRICKI hard drive ili u hard drive koji si ti instalisao (optional hard drive) u Pa60? Ja koliko znam njihovi OS su totalno razliciti i ne postoji u menu-u opcija na Pa60 OSu koja ti dozvoljava da ucitas Samplove, naravno ako nisi pokusao od Pa80 OS da ubacis na Pa60 i da ti je to uspjelo (Ovo je jako opasano). Mogu pitati ove jedne Turke, oni prepravljaju Pa klavijature ali sumnjam da to TRENUTNO moze jer nekad bi od nekoga cuo. Ja sam taj problem rijesio tako sto sam prodao Pa60 i kupio Pa80. Pa60 i Pa50 stvarno ne vrijedi kupovati jer kad tad ce vam trebati sampler. A ako je ovo tacno da se mogu ubaciti samplovi na FABRICKI hard drive to bi onda bilo super jer je tacno da ima dosta mjesta ne iskoristenog. Uglavnom javit cu ti

Adrijan

DaCappo
01.04.2005, 23:57
Zdravo!

Nisam rek'o da sam uspio, al' evo sta sam uradio. Uradio sam backup svih podataka na optional hard drive, zatim otvorio foldere, izbrisao njegove fajlove i ubacio tritonove (KMP, KTS), a zatim restore.

Naravno, imam i drugi backup u slucaju problema. Nista posebno se nije desilo jer su ovo samo sabloni po kojima se udruzuju semplovi (koje nemam). Najtuznije je to sto same semplove ne mogu prekopitati niti ucitati jer nisu kompatibilni.

P.S. Probao sam ovaj fazon sa midi kablom (za terce) i jako mi se svidja. Predlazem svima da probaju.