PDA

Pokaži Full Verziju : trebam savjet u vezi harmonike


toma
04.02.2007, 00:58
jedan dan sa slucajno okrznuo harmoniku i oljustio malo boje
pa me zanima kako bi to mogao srediti

sa cim bi to mogao obojati da se ne vidi, mislim nije to veliko ali me uzasno smeta,
a kad smo vec kod toga zanima me sa cim bi se moglo harmoniku ispolirati da dobije sjaj jer moja ga je s godinama pomalo izgubila

pozdrav

Alix
04.02.2007, 01:08
Tomo ja sam svoju harmoniciju dobio u jako lošem stanju (stara preko 20godina) i odnio u radnju...Čiči sam platio 70eura da je komplet ispoliro i one ogrebotine uklonio..Dakle kako je to uradio ne znam samo znam da je opravio-svaka mu čast...Po mom mišljenju harmonike se farbaju bojom za drvo a preko nje ide nekakav lak da joj doda sijaj ali to sad špekuliram...Prva radnja za armunicije i na popravak :wink: :lol: ...Pozdrav!

toma
04.02.2007, 01:14
alix koju harmoniku imas?

bilo bi ju najbolje dat majstoru,pa mislim da bi ti bilo najbolje,
ja imam dallape iz 74 godine pa bi joj trebalo malo sjaja

pozdrav

toma
04.02.2007, 19:08
ja bi trebao zamjeniti tri crne tipke i dobro ispolirati harmoniku iz vana jer ima ogrebotina i na jednom djelu kod basova malo mi se oljustila boja i to bi trebalo sanirati.

pa me zanima koliko bi to doslo novaca,
ako neko zna i nekog dobrog majstora u zagrebu i okolici
pa nek mi kaze

pozdrav

Alix
04.02.2007, 22:39
"Tomo"
Ja imam harmoniku Weltmeister Supitta i stara je ko zemlja i stvarno zvuči ubitačno...Nema nijednog aluminijastog djela unutra (kao neke Guerrinke,Hohnerice,itd)već 100% lakirano drvo...Komplet popravak (par piskova,poliranje lakiranje,itd...) me izašlo oko 70eura ali je bilo vredno...Doduše sad ne liči na staru ragu već na neki noviji model...Pozdrav!

toma
04.02.2007, 22:56
i moja je cisto drvo, nema plastike i ostalih gluposti
nije bas ni lagana, skoro 15 kila
napravljena je 74 ili 75,godine (nisam siguran)
ali zvuk je ubitacan, probao sam neke dallape iz 90,godina ali puno mi losije zvuce,
mislim unutrasnjost joj je zdrava,pa bi samo trebao sredit vanjski izgled,
nebi je mjenjao za tri nove dallape

nadam se da me ovo nece doci vise od 100-200 eura

pozdrav

fico
04.02.2007, 23:39
Harmonika ti je kao zena koliko dugo je pazis i milujes i kindjuris ona je super .Izmedju 20 i 30 godina je razradjena kako mora biti a posle toga konta kako bi ili sta smanjila ili sta povecala na servisu kod doktora.Tako i ti odnesi harmoniku na neki dobar servis i nemoras zaliti za sto eura vise jer sa tim joj povecajes trajanje i lepotu.Kad sam bio kod Envera u Austriji pa kad je zena donela njegovu Guerinku od miline samo da ju gledas kao da je izasla iz trgovine.Zato i ti kad kazes da si probavao novije modele i nemaju taj zvuk to je normalno.Meni je bila prva harmonika Hess 120 basa 1957 godiste ali kad su mi ju u firmi sredili dobivao sam novu Melodiju za nju .