PDA

Pokaži Full Verziju : Axiom aranžer?


Optimus
19.11.2010, 11:34
Imam axiom 61, koji mi software treba da ga mogu koristiti kao aranžer?

yamahapassion
19.11.2010, 11:45
Ti ustvari imas samo USB MIDI kontroler. Da bi mogao bilo sta raditi sa njim moras si nabaviti neki od softverskih sintova ili semplera... E sada tu je izbor jako veliki. Od softvera (da bi mogao svirati nasu muziku), bi ti preporucio Vsampler, ili kontakt (3 ili 4), posto ti programi imaju mogucnost citanja semplova pa mozes npr. koristiti semplove korga tritona. I naravno tu je i program FM 7 ili 8 koji zamenjuje yamahu dx11, tj. sve njene originalne boje (syx. format) mozes ubacivati i svirati sa tim programom. To se odnosi na solo (boje, desna ruka), a da bi sa tvojim kontrolerom mogao raditi kao sa aranzerom, moras si jos nabaviti i neki softverski aranzer (OneManBand (OMB), Live styler...). Ja sam nekada radio sa OMB i za neke vezbice zadovoljava potrebe.

Optimus
29.11.2010, 16:16
nabavio sam OMB 7.1 i imam nesto ritmova za PSR..takoder sam nabavio i dosta raznih sintova(Vsempler i FM 7 i 8 ali nemam boja za njih)..zanima me kako napravit da na lijevoj strani sviram akorde za ritam OMB-a a na desnoj zvukove sa nekog syntha...mogu li se povezat komande sa OMB-a sa tipkama na axiomu tako da ne koristim tipkovnicu?

fico
29.11.2010, 16:39
Najlakse ces to sve da uradis bas sa tipkovnicom od kompjutra .Ako hoces sve to da menjas preko sinta onda odma gubis jednu oktavu za sviranje jer moras toj oktavi odnosno tipkama da odredis funkciju sta ce koja da pali. Mozes da odredis da ti odredjena tipka menja boju ili deo ritma a sve to mozes da podesis ako ides na meni od OMB na window i tamo imas onda PC keyboard i MIDI keyboard i tu ces videti sta mozes da podesis .