PDA

Pokaži Full Verziju : Roland XP-30 Modulation


neutral
16.11.2010, 21:25
poz!

Imam problem sa dzojstikom na Roland XP-30... ne radi mi funkcija za modulation. Bender radi, levo desno kad pomeram radi svoju funkciju, ali modulation kad pomaknem dzojstik na gore... ne daje nikakav rezultat. Sad ne znam dal je problem mehanicke prirode, dal nema kontakt dzojstik, ili se zaprljao... ili postoji neka funkcija u programu za gasenje te funkcije, pa zbog toga ne reaguje. Ako neko zna dal ima neka opcija za takvo nesto u sistemu klavijature neka mi pomogne :) a ako nema onda ce morati da se otvori i da se pogleda kontakt...

Vule
16.11.2010, 21:29
Isti problem imam a i pouzdano znam za jos jednog kolegu. Pokusao sam na sve nacine da otklonim problem i nisam uspeo. Pada mi na pamet samo mehanicki kvar. Mozda neko ima iskustva i zna?

fable
16.11.2010, 23:04
Isti problem imam i ja a kupio sam je novu pre 10-tak god. Pokusao sam sve od citanja manuala, cackanja po opcijama pa cak i otvaranja klavijature (po zanimanju sam elektronicar) ali nisam uspeo resiti problem.Mozda bi trebalo malo googlati i videti da li je nesto pisano o tome ali ja sam se vec navikao i kao alternativu za taj nedostatak kostim aftertac ili jedan 4 programabilna slajdera .

milanceshow
16.11.2010, 23:20
Meni se cini da je set za xp30 isao od ruke na ruku. :)

neutral
17.11.2010, 18:25
Uradio sam fabricki reset klavijature i opet ne radi... tako da ne verujem da je do seta...

Vule
17.11.2010, 21:02
Da nije neki virus...pandemija neka


Treba proveriti mehanicki deo rucice za modulator...moguce da postoji neka slaba tacka i da nam je svima to pocrkalo?

milanche007
19.11.2010, 04:18
imam i ja taj problem,razmiljam da nije do seta.ko zna neka prica

milanceshow
19.11.2010, 04:46
@milanche007
A MI se nadali da je bar tebi ispravan! :)

Ostaje pitanje da li je on uopste nekada funkcionisao.
Ja sam moj XP30 prodao odavno pa nemogu ni da se setim,ali ovoliki broj ljudi da ima isti problem ipak navodi na razmisljanje.

milanche007
19.11.2010, 05:11
ma ja mislio da toka treba:-)
salim se probao sam sve zivo ali nece.digao sam ruke od njega:-)

grandia
19.11.2010, 08:05
momci, tesko vama sa vasim xp30 :D

ja meni kupio jv1010 za 50,- evrica i koristim te vase setove (HVALA VULE :x)
i nemam problem sa tim joystickom - jel nemam nikakav joystick :lol:

mala shala, ne zamerite ... al kad kolega fable kao elektronicar nije mogao resiti problem, tesko da tu ima spasa osim zamene? nadam se za vas da se ipak nekako mehanicki moze resiti :D

pozdrav

fable
19.11.2010, 13:29
Pozdrav kolege.
Rucica za modulation je barem u mom slucaju potpuno ispravna (ispitana instrumentom).Ono sto sam pokusao pre nekoliko god. je da sa xp30 kontrolisem neku boju od rolanda VA7 i modulacija nije funkcionisala dok je pitch up i down radio,zatim sam pokusao obrnuto da sa VA7 kontrolisem boju xp30 i ni u ovom slucaju modulacija nije funkcionisala.Isto ovo sam probao i sa tyrosom ...rezultat isti.Ukoliko se setim jos necega rado cu napisati a bacicu se i na googlanje nebih li slucajno otkrio u cemu je kvaka.
Pozdrav

neutral
19.11.2010, 17:10
E, bas sam "UBO" bitanje :) mozda je fabricka greska, ili imaticaija modulacija :D

Vule
19.11.2010, 18:23
@ fable

Ajde ako si raspolozen da napravimo jedan mali test,cisto da jos jednu mogucnost eliminisemo ako je mozda do toga?

Ako mozes taj set koji imas u XP30 da izvuces...makar patch i Sistem samo i da uploadujes da ga ubacim u svoju klavijaturu (moze i neko drugi od kolega,nije problem),cisto da mogucnost da je do nekog podesavanja eliminisem,a potreban mi je set za koji znam pozdano da je ispravan?

Za uzvrat ti ja mogu dati gomilu setova,to nije nikakav problem,imam ih koliko ti volja,da ne pomislis da mi trebaju boje :). Pozdrav


Mozes me kontaktirati i putem privatnih poruka pa da pokusamo da pronadjemo resenje

grandia
19.11.2010, 23:43
eto ako bas moram ja da budem onaj koji proba taj set na kompatible rolandove sprave .. ajde neka bude :lol:

shalim se momci (opet) ... al nije losha prilika da probam na moj JV1010 ... pa da ve kazem koliko boja iz seta su OK a koliko nisu ... obecavam takodje da cu testovati modulation :D

pozdrav

Vule
03.12.2010, 03:10
Malo sam se raspitivao okolo kod vlasnika XP30 i ipak je izgleda hardverski kvar,lose uradjena ruckica. I kod nove klavijature je hod rucice na gore jako mali i to se vremenom sve teze aktivira,desava se da nekad hoce a nekad ne i na kraju ne radi uopste. Ne znam sta bi bilo resenje problema,servis ili nova rucica ali je ovo otprilike dijagnoza problema koji nas muci.

BeliKS
03.12.2010, 03:50
Pa mogu ja da se javim da sam imao isti problem sa XP30.Ali ta rucica za modulaciju je radila kod mene ali samop na pojedinim bojama .Nemoguce da nece da radi na nijdnoj boji na klavijaturi.

milanceshow
03.12.2010, 11:43
Mozda bi nova rucica resila problem,ali je pitanje do kada ce raditi.Ipak je to starija klavijatura i svi delovi za nju su proizvedeni otprilike u isto vreme i ostavljeni u nekom skladistu.Mislim da svaki pitch-bander ima istu gresku,bilo da je nov ili star!

Mozda bi bilo bolje da to neki majstor nabudzi.

grandia
03.12.2010, 12:10
meni ostalo samo da lupam ...


ja bi reko da je onda greska u global-settingu, pa svi kopirali jedan set od drugoga i tu nema modulacije :confused:

nije logicno da taj pitchbender za modulaciju radi kad ga koristis kao midicontroller- a svoje sopstvene boje nece da modulise ...: :-O

pozdrav

Vule
03.12.2010, 12:32
@ Grandia

Odakle ti ideja da radi kao midikontroler?

grandia
03.12.2010, 22:21
iskreno se izvinjavam vule .. pogresno sam razumeo kolege fabletov zadnji post ... :confused:

neutral
03.12.2010, 23:04
Evo i ja sam se raspitivao kod jednog vlasnika XP-30 i rekao mi je da na nekim bojama radi modulacija, a na nekim ne radi... tako da mi nista vise nije jasno... al najvise mi lici na hardverski problem, pa kad budem u prilici idem u servis ;)