PDA

Pokaži Full Verziju : VEZA T3 - PC INTEGRISANA ZVUCNA


spale
02.02.2007, 14:59
MUZIKA MI JE SPOREDNO ZANIMANJE.JAKO MALO VREMENA IMAM ZA UČENJE O STVARIMA KOJE ME INAČE JAKO INTERESUJU.
ČITAO SAM POSTOVE ALI NISAM NAŠAO KONKRETAN ODGOVOR NA MOJE PITANJE.MOLIM VAS DA MI POMOGNETE

IMAM T3.
IMAM NEKU DEMO VERZIJU SOUND QUEST-A
IMAM PC PENTIUM IV I NA NJEMU INTEGRISANU MUZIČKU KARTICU.
DA LI I KAKO MOGU POVEZATI T3 I PC DA BIH MOGAO BOJE ZA T3 SA PC UBACITI U SINT (I EVENTUALNO OBRNUTO SA T3 U PC)

UNAPRED HVALA SVIMA !

elvir
02.02.2007, 15:27
Druže zavisi ako tvoj pc posjeduje midi port ako nemaš midi port na pc onda sebi kupi usb midi kabl ili neku od jeftinijih sound karti koje imaju midi port jer uz njih ti dođu treiberi koji su jako potrebni da bi radilo kako treba,software za ubacivanje boja ja mislim da već ima na download upload centru. :)

spale
02.02.2007, 17:02
Elvire,nemam MIDI PORT NA PC-u.Na njemu imam USB priključke.
Mogu li boje prebaciti u sint sa USB kablom.Na sintu IN je petopolni pin-džek.Postoje li gotovi kablovi USB-petopolni pin džek ili imaju neki adapteri?
Uh baš bi voleo da ovo uspem !!!

Alix
02.02.2007, 17:06
"spale"-Druže najbolja ti je varianta FLOPPY DISK...Dakle disketa sa bojama ti je najbolje rešenje...E sad ako imaš želju preko midija,onda ti je drugar dobro reko...Doduše ja koliko imam iskustva s tim na nekim malo boljim OnBoard zvučnim karticama na izlaz "GAMEPORT" priklopiš Midi kabal (In,Out) i isto možaš da šalješ sa pc-ja na sinth...pozdrav!

elvir
02.02.2007, 17:22
DRUŽE JA KOLIKO ZNAM DA T3 NEMA PLOPPY DISK NEKO SAMO 8MB ROM CARD :wink:

Alix
02.02.2007, 17:35
Ja sam imo i M1 i T3...Dakle M1 samo ima proširenje za karticu a T3 za karticu i Floppy disk...Znam i tvrdim 100% zato što sam kupovo neke stvari od jednog cige-tad su diskete bile majka za sintisajzer...Pozdrav!

elvir
02.02.2007, 17:51
ONDA SAM JA DRUŽE IZGLEDA ZALJUBLJEN PA SAM POBRKO :lol: :lol: MORAŠ ME RAZUMITI ZNAŠ KAKO JE KAD SE ČOVJEK ZALJUBI A POGOTOVO KAD JE U PITANJU PA800 :lol:

Alix
02.02.2007, 20:25
Onda smo obojica blentavi zbog zaljubljenosti...Evo ja sad čačkajući PA50 tek sad ustanovio kako moćna je ova mašinerija samo kad se uzme poso u ruke...Ali moja prva ljubav ostaje moj PA1X...Pozdrav!

DinO74
03.02.2007, 02:33
Sve sto sam radio u vezi prabacivanja sa PC u M1 je to da imam kabal koji ide na GAMEPORT na PC a sa druge strane su dva 5-polna MIDI kabla (out i in).Taj kabal sam dobio uz svoju sound card "EMU Audio production studio". Na netu ima masa freeware programa za arhiviranje i prebacivanje sounda u M i T seriju preko MIDI... To mi je pomoglo puno puta iz razloga sto je moj M1 gubio podatke iz memorije iz nekih cudnih razloga a nije bilo do baterije pa sam skoro svaki puta poslije svirke morao raditi backup PROG I COMBI...ne mogu se sada sjetiti koji je program ali ga imam sigurno negdje u PC..umoran sam od svirke pa cu ti "spale" pokusati naci to ujutro. Inace taj kabal kosta oko 20 EUR a ako nemas GAMEPORT na maticnoj ploci...skoro svaka PCI sound kartica sa EMU 10K1 chip-om ili obicna C-media CMI8738 (ovo su ti najjeftinije opcije) ima GAMEPORT..Pozdrav!

fico
03.02.2007, 04:53
Da prebacis boje imas dve opcije ili da kupis neku zvucnu kartu koja ima game port ili kupis adapter sa usb na midi u oba slucaja ti je cjena oko 50 eura.Svaka malo bolja muzicka ili kompjuterska radja ima oboje .

Alix
03.02.2007, 10:01
"Fićko"-Ove sve novije matične ploče (ATX FORMAT) u suštini sve imaju GamePort,samo kod nekih se mora u Biosu aktivirati port..."spale" Dakle ako slučajno ne bude radilo kako treba,uđeš u BIOS (pritisneš DEL ili F2,ili F8) i staviš kvakicu GamePort-ENABLED...I to je to...Bez komplikacija,premda ti savjetujem da radije od koga nabaviš Disketu sa KOMPLET urađenim i sređenim bojama pa ih malo daradiš po svom ukusu nego da sam jednu po jednu prebacivaš,ali stvar odluke je na tebi prijatelju....Pozdrav!

spale
03.02.2007, 10:04
Alix,prijatelju.
Moj T3 ima FLOPPY DRIVE.Ali čini i se da je problem oko formata.Prebacim boje sa PC-a na floppy 2HD i T3 to ne čita.
Uzmem novi floppy formatiram ga na T3 i sve sa sinta mogu da prebacim na disketu.Istu stavim u PC i računar ne može da ga otvori i traži formatiranje.Čuo sam da postoje floppy-ju 2DD
koji su šljakali sa starim računarima (486,Atari,Amiga) a koje čita i T3 i noviji operativni sistemi XP,98 itd.Postoji li neka "kvaka" za rešenje.
P.S Ljudi ja bi na bilo koji način da prebacim neka boje koje imam u PC-u u moj T3 !!!!!
I nije kurtoazija:Stvarno sam prijatno iznenađen brojem odgovora na moju temu.Svaka čast svima koji hoće da pomognu.Još jednom veliko HVALA !!!!!!!

Alix
03.02.2007, 11:32
Da isto je kod Yamahe V50,ne čita PC-Format(Fat) a PC ne čita format od klaviature...Ja sam mislio da ti neko da disketu sa bojama...Dakle ako imaš poznanika nek ti svoje boje stavi na disketu a ti ih sebi prebaciš...E sad ako želiš prebaciti sa PC-ja,onda je jedino rešenje MIDI kabal...Samo da znaš da ima posla dok se prebaci,memoriše,itd...tako da ti je lakše Floppy,LOAD i stvar rešena...Pozdrav!

cevap
04.02.2007, 11:59
Nemaju sve ploce gameport.

Najbolje, najbrze i najjeftinije rjesenje je kupiti onaj kabala MIDI to USB, ja sam ga nabavio i probao, radi bez problema.

cevap
04.02.2007, 12:02
Evo ga, ja sam ga kupio ovdje i doslo mi kuci postom u kratkome roku:

http://www.thomann.de/thoiw12_artikel-185425.html

grabovac037
27.03.2007, 17:30
Zna li neko gde se u srbiji moze kupiti taj usb kabal ili obican kabal i koliko kosta

pozdrav

meko
27.03.2007, 18:59
Evo ga, ja sam ga kupio ovdje i doslo mi kuci postom u kratkome roku:

http://www.thomann.de/thoiw12_artikel-185425.html

Cevap-mozes li mi objasniti dali je potreban kakv program da bih mogao da citam stvari sa klavijature ili sta drugo jer ja imam isti kabal i jednom sam probao ali ne pokazuje nista na ekranu.Pa bih te molio da mi pojasnis kako treba da se to izvede kad prikopcam kabal-interface.

meko
27.03.2007, 19:33
Molim sve koji mi mogu pokazati kako da resim taj problem.Pozdrav.

Korgminator
27.03.2007, 20:55
Ja imam ovaj. Veoma jeftin a radi bez ikakvih problema.

http://www.m-audio.com/products/en_us/Uno-main.html

Korgminator
27.03.2007, 20:58
Izvini nisam vidio da ti je cevap isto zakacio MIDI-USB link, samo sto su drugaciji...ovaj sto sam ja zakacio je skuplji koliko vidim.

kreso
28.03.2007, 09:56
Treba ti ovaj kabel, košta oko 10 €
Nemogu insertirat u poruku sliku, ali poslat ću je u upload centar, kao i shemu kako da ga sam napraviš.

[/list]