PDA

Pokaži Full Verziju : SAE privatna skolo audio obrade


MT775
13.11.2010, 12:25
interesu je me dali je neko pohadjao ovu skolu u inostranstvu u svim vecim gradovima postoji ova skola i kursevi se krecu o 900evra pa 20000 evra od asistenta tonca pa do tonskog inzinjera takodje postoje odjeli za live muziku i multimedia audio znaci raklame jinglovi filmska audio obrada iskreno sam interesuje ziva svirka i rad sa miksetom na zivoj svirci taj kurs je vecernji i traje tri meseca uz koji se dobije i certifikat 100 sati teorije i 50 sati prakticnog rada e sada je pitanje dali je neko vec tako nesto zavrsio......

Enzzo32
31.12.2010, 14:02
Imas u Sloveniji,moj basista je zavrsio,i cim se vratio u Sarajevo zaposlio se kao ton majstor u jednom finom studiju(da ne reklamiram,radi se o jednom od najbolje opremljenih u gradu).Nadam se da nisam okasnio,tek sam naletio na ovaj post

bogy
31.12.2010, 15:40
Ja sam u Berlinu preko jednog privatnog studia ucio bilisu docenti sa SAEa a i bio sam par puta tamo

hammers
31.12.2010, 16:06
Preskupo za nase uslove. Mislim da je pametnije biti ''segrt'' u nekom jacem studiju za mnogo manje pare...Malo je suludo da ce neko postati vrhunski ton majstor (ili dizajner zvuka) za godinu ili dve (kao sto oni navode), jer za takvo zanimanje treba mnooogo godina iskustva i prakse.;)

xHaRex
31.12.2010, 16:32
ima kod mene je buraz to zavrsio i ako ides za tonskog inzinjera traje 3 godine a ne 150 casova ukupno to ga je izaslo 27000 eura plus sto je nastavio dalje da magistrira dodatnih 5000 eura to je trajalo jos dodatnih godinu ipo znaci sve u svemu iso je 5 godina ukupno. imas ti kurseva koji se krecu oko 1000 eura al to je samo assistent od assistenta naucis neke sitnice .ako treba vise informacija reci sta treba pa cu ga pitati . pozdrav

hammers
31.12.2010, 17:24
i ukupno to ga je izaslo 27000 eura

Za te pare kupis opremu, opremis studio i plus ti ostanu pare da ides kod nekog ko ce stvarno da te uvede u posao....Sve u svemu, SAE je za nekog ko ima visak para za bacanje...

EmirTotic
01.01.2011, 23:54
Uopste nesto oko umetnosti (konkretno muzike) studira neko ko je u boljoj materijalnoj situaciji. Evo ja sada upisujem fakultet i dugo sam razmisljao sta bi to bilo, preko produkcije, akademije i sto cuda, sve je to ovde jako, jako tanko ako iza ledja nemas puno para. Opet, u inostranstvu imas mnogo vece sanse ali sve je to pod velikim znakom pitanja.

xHaRex
02.01.2011, 02:21
hammers jarane nemoj me pogresno shvatit al samo jedna mixeta profesionalna za malo bolji studio kosta oko 50 000 eura a naj jeftinija stvar je zvucnik on je oko 3000 eura . to pisem za vrhunske studie a ne ove made in kucna produkcija .svaka cast pojedincima oni i sa malo para uspiju da naprave dobre stvari al ako mislis sa tim profesionalno da se bavis onda se neradi samo pjesme i kola nego i filmska muzika a i simfoniski orkestri a da usnimis jedan simfoniski orkestar treba ti punooooooooooooooo kanala a jos vise znanja oko ozvucivanja tih istih .

emire to si u pravu ako nemas zaledzinu tesko je pogotovo dole al ima nekih koji imaju brdo para i prosli su sve zive skole i kurseve al opet nista od njih,
ako neko nije kreativan moze da uci 100 godina od njega nema nista

pozdrav

MT775
03.01.2011, 02:53
svi mi tezgarosi koji se bavimo aktivno sviranje po kaficima i kafanama radimo to godinama i sticemo tako neko iskustvo ali ipak mislim da je dobro znati i nauciti od profesionalaca kako se to radi svi kupujemo dobru opremu dynacorda mackie jbl bose itd ali niko to ne koristi maksimalno nego samo onoliko da usi nase zadovolji mislim da je to pogresno lijepo bi bilo znati kada od oka ocijenis velicinu prostorije i broj ljudi na svirci gde sviras da znas tacno koji eho ide kako da ti ekvilajzer stoji kako vokal da se cuje jasno i na kraju sale a da to ne probija zvucni zid,,,, sve je to visa matematika i tek nako 10 godina rada dolazi na povrsinu mnogo bi lakse to bilo i brze nauciti od svetskih ucitelja koji su bash tu tehniku i proizveli i usavrsili....mnogo kod nas ima radio studija pa televizija i dosta zaposlenih tu ali cini mi se da niko nije profesionalac nego mozda po neki inzinjer elektrotehnike ili po koji dobar muzicar pa eto radi na radiju ili u tv studiju mozda sam lose upucen ali jedino pink tv moze da se mjeri sa stranim tv stanicama ovo sve ostalo lici na gole amatere u poredjenju sa RTL ili BBC ili MTV televizijom ....zato bi tako nesto kao SAE bili dobro i u zemljama balkana gledajuci na gustinu i broj stanovnika koji prati muziku najmuzikalniji smo narod cak i ispred afrike...malo koji dom ili prodica na nema nekoga ko se bavi muzikom i velika je glad za dobrom i kvalitetnom muzikom uvjek bila na balkanu...ali malo strucnjaka u tom pogledu imamo strucnih za obradu zvuka....ipak mislim da je muzicka skola jedno.... elektrotehnicka skola drugo ...a rada na mikseti sasvim nesto trece......pozdrav kolegama