PDA

Pokaži Full Verziju : Izbor kabla


Milan150
11.11.2010, 23:03
Pozdrav....treba da kupim kabl za Shure Betu 58a...ako mozete, preporucite mi neke proizvodjace kablova....i da.....da li utice duzina kabla na kvalitet zvuka??? ja bih naprimemr uzeo 10m...

Beethoven
12.11.2010, 00:01
Uzeces sigurno mikrofonski tj. balansirani tako da ne moras uopste brinuti za duzinu, mozes i 50m... :)

10m je ok, nikakav problem. Balansiran uzimas, (mikrofonski) sa tri zice. Sve tri se leme na konektore (kenone pretpostavljam), 1 na 1, 2 na 2, 3 na 3... Masa ide na jedinice, druge dve zice na dvojke i trojke. Masa se po pravilu vezuje i za oklop konektora ali je to vec u danasnje vreme uradjeno na samom konektoru.

Preporucujem Klotz, baci pogled, kablovi su strava. Posedujem dva Klotz mikrofonska stara 10-tak godina, ko juce da su kupljeni, i dan danas su fleksibilni, mekani... Milina...

Sto nije slucaj sa Cordial-om ali je to sledece sto ti preporucujem. Nije losa kabal ali ni prici Klotz-u.

Nemoj stedeti tu, uzmi Klotz i nema da brines.

Pozzz

P.S. Proel ne razmatraj. ;) :)

Milan150
12.11.2010, 14:49
Ali njega ne mogu da nadjem gotovog, ima samo na metar, pa mora da se pravi.....jel to mogu sam da pravim ili mora da radi majstor???...:D
I koja velicina kabla da bude, msm precnik?

Beethoven
13.11.2010, 19:43
Mozes da nadjes i napravljen ali ako ne, ja sam ti vec napisao kako treba, procitaj moj predhodni post.

Pozzz

P.S. Postoje deblji i tanji ali u tvom slucaju to nije vazno, trazis mikrofonski i to je sve (od ovih firmi koje sam napisao). Cordial uzmes CMK 222 a ako ides na Klotz onda MY206 ili MC2000.