PDA

Pokaži Full Verziju : Digitech VL3D-Problem sa povezivanjem sa aranzerom


dekiciric
11.11.2010, 17:10
Juce mi je stigao Digitech vocalist VL3D i odmah se javio problem-ne mogu da realizujem MIDI konekciju sa aranzerom (Korg Pa80).Povezao sam kako pise u uputstvu,podesio kanal na vokalistu,podesio kanal u Globalu na klavijaturi,ali ne daje znake zivota!Da li bi neko mogao da mi kaze da li postoji jos neka funkcija kojom se aktivira MIDI veza (osim Local-a,koji je podesen na 'On'),mozda sam nesto prevideo..unapred hvala.

branimir 123
20.07.2011, 00:39
zanima me sta treba podesit jos na vocalistu i aranzeru da radi midi veza,zasad sam povezao samo na klavijaturu out i vocalist in,nema ucinka na pratece glasove,pa sta treba uradit na klavijaturi i vokalistu,hvala

dejantb15
20.07.2011, 09:24
Na vl3d midi kanal se namijesta tako sto pritisnes taster MIDI i prva opcija koja ti se pojavi je CH (kanali) potom imas dva tastera pomocu kojih stelujes kanal + i -.Taj kanal ti odredjuje sa cega ces da ti vuce signal (lower,bas,..).Da bi znao koji ces da podesis moras da pogledas u podesavanjima klavijature sta je na kom kanalu.

branimir 123
20.07.2011, 15:47
na klavijaturi nisam nasao na klojem kanalu mi je lower a bass sam nasao,znaci nece bit lose ako stavim kanal od basa u vocalist?

dejantb15
20.07.2011, 18:31
Probaj u kanalima da podesis na ALL i vidi sta ce se desavati.
Koja je klavijatura u pitanju?

dekiciric
21.07.2011, 11:33
Kanal na kome si odredio da ti bude Lower (kod mene je npr. Ch 4) moras namestiti da ti bude i na vokalistu,najbolje je da stavis u Globalu na klavijaturi na Chord jer ce ti vokalist tada raditi i kad ne sviras akorde levom rukom,na Bass nemoj da namestas.Pogledaj da li trepce ona lampica,tj. led dioda iznad natpisa Midi na vokalistu kada hvatas akorde,ako ne trepce problem je u midi kablu a ako trepce a i dalje se ne javlja harmonija,onda nisi dobro povezao...

branimir 123
21.07.2011, 15:06
roland em2000 je u pitanju,trepce lampica na vocalistu midi,znaci dobro je povezan,nemogu naci gdje mi je na klavijaturi taj lower na kojem kanalu,a chord mi je upaljen na klavijaturi,mislim da je dobro povezano,

dekiciric
21.07.2011, 21:03
Chord i Lower se nalaze u Globalu (barem se kod Korg-a tako zovu ta globalna podesavanja),znaci u Globalu trazis opciju Midi Channel ili tako nesto i onda izaberes bilo koji kanal i tockicem ili tasterima namestis da na tom kanalu pise Lower ili Chord i onda isti takav kanal namestis i na vokalistu..
Proveri na vokalistu da li je pozadi dat Volume,proveri na mikseru da nije mutiran kanal ili tome slicno..ako povezujes preko Aux-a proveri da li je pojacan volume aux-u..ako ides jednim kablom iz vokalista u mikser pokusaj sa dva (L i R)..pogledaj na vokalistu koji je odnos izmedju glavnog vokala i pratecih,..moguce da si nesto prevideo..

gnovako8
21.07.2011, 23:04
pozzz,hm a gle sad ovo,ja sam imao davno rolanda Exr-e2 i imao sam vokalist,na rolandu uopce nije bilo za podesit za lower da prati preko harmen vokalista,,cudno malo,pa sam se sjetio ako nenadjes tu opciju u globalu onda je nemaš ni ti ....to sam se sjetio sad pa provjeri.

branimir 123
22.07.2011, 00:39
hm,sta onda ako ne bude ta opcija na rolandu lower,kao sto kolega kaze,koji kanal onda da odaberem,ili da idem na vocalistu na ALL?

dejantb15
22.07.2011, 00:52
Ja koristim ALL koji kupi signale sa cijele klavijature (sa lowera i solo dijela).Mozda je to najbolja opcija.

tranzit
22.07.2011, 02:40
Sta li ce da odpjeva taj vokalist ako pokupi notne informacije sa svih midi kanala aranzera. Boze sacuvaj. Lower mora da bude ili neka od Acc traka koja sadrzi trajne akorde (Pad traka).

dekiciric
22.07.2011, 10:44
Mora postojati Lower,ne moze da ne postoji,ja sam cak na Gem-u Cd3+ '90-ih godina proslog veka imao to da podesim :D Mozda se na tvojoj klavijaturi ne zove Lower nego ima neki drugi naziv ali funkcija mora biti ista...

branimir 123
22.07.2011, 13:46
nisam siguran ali mislim da mi je na kanalu 4,adr je na10,bas na 2 i acc na ostalo ,samo nisu na 4 pa po tome mislim,

dejantb15
22.07.2011, 14:41
I kod mene je na pa800 lower na kanalu 4,ali to nema veze bitno je da zasvijetli midi kada pritisnes neki akord.Ako se to desava na kanalu br.4 onda je to to :)

sstipa
12.01.2012, 20:03
Pozdrav
Ako je na midi izlazu lover na kanalu 4 dali to znaci da je u ritmovima i midi fajlovima svejedno sta je na tom mestu i da ce sve raditi ok.
Dodato:
Preciznije dali imaju veze oni 16 traka sa midi kanalom

Zlatek
12.01.2012, 21:23
@sstipa
Ukratko-nije svejedno.Neznam šta si mislio da je na midi izlazu lover na kanalu 4?Vjerojatno na klavijaturi?!Tada i vocalist treba biti podešen na 4 midi kanal.Kod ritmova je to tada isto tako OK , ali bi ti se problem mogao javiti ako koristiš midi fileove.Na midi fileu bi tada isto na četvrtom kanalu trebao biti snimljen track za vocalist ako želiš da ti i kod midi filea uredno prepozna harmoniju i da sve normalno radi!

gnovako8
12.01.2012, 21:29
sto se tice ritmova kad sviras kad stisnes ljevu ruku mora ti na vokalistu svjetlit lampica blinkat,znaci onda radi,a za song midi moras za song podesit s kojeg kanala ti vuce pogledas gdje ti je prateci na midi strings,,,na 10 je vecinom bubanj i tak dalje... znac to podesi i bit ce ok,mora blinkat lampica na vokalistu znaci onda radi kanal je odabran .i tocno ce da prati.ako si me skuzio.... imam ga ja ,ali neradim sa midi songom,pa nisam to riktao ali isto je...

sstipa
12.01.2012, 23:14
Ok hvala svima - tako sam i mislio da ide ali valja se proveriti i cuti od nekog ko ima vise iskustva - hvala !

Chadjo
19.12.2012, 14:13
Ja sam koristio VL3d i na pa500 i na pa800, na VL3D namesti ALL chanels, a na klavijaturi u midi output podesavanjima pogasi sve i na kanal broj 1 stavi lower ili chord. U principu isto radi, nekad malo pogresi, ali ne cuje se toliko.

sale_band
19.12.2012, 16:28
Proveri da li ti je 'Lower" mutiran u odredjenom ritmu???

Ako ti je lower MIDI out podesen na klavijaturi na npr. CH4, a na VL3D isto tako, mora da radi 100%

Proveri VL3D "mode" da ti bude na "MIDI" i da ti je harmony upaljen....

Kod mene vec vise od godinu radi bez problema

branimir 123
05.01.2013, 18:20
snasao sam se,nasao sam na njemu na kojem mi kanalu zasvijetli lampica kad promjenim akord i to je to,,

nesa2511
04.02.2013, 11:53
Druze ja sam ga imao i nisam ga uopste povezivao midijem, radi je super u onom modu gde sam prepoznaje intonacije, tako da bih i tebi preporucio.

Elvesko
20.06.2013, 08:42
Juce mi je stigao Digitech vocalist VL3D i odmah se javio problem-ne mogu da realizujem MIDI konekciju sa aranzerom (Korg Pa80).Povezao sam kako pise u uputstvu,podesio kanal na vokalistu,podesio kanal u Globalu na klavijaturi,ali ne daje znake zivota!Da li bi neko mogao da mi kaze da li postoji jos neka funkcija kojom se aktivira MIDI veza (osim Local-a,koji je podesen na 'On'),mozda sam nesto prevideo..unapred hvala.


Postovani Dejane ,

Da li imas mozda prevod uputsta za podesavanje

Poz

Marko

dekiciric
20.06.2013, 15:41
Pozdrav!

Nazalost nemam uputstvo na srpskom, ali pitaj sve sto te zanima, stojim na raspolaganju.

jmikulc5
21.06.2014, 19:53
koliko su samo uštedili na power off/on ....

acakasper
21.06.2014, 19:54
vala bas,glupa stvar,da nema prekidac.