PDA

Pokaži Full Verziju : Korg pa800 pitanje


Mile011
11.11.2010, 14:51
pozdrav drugari :)

Prelistao sam forum i procitao to sto ste pricali za njega, vidim da su misljenja podeljena i da ga jedni hvale a drugi kude. E sad zapao mi za oko jedan komentar da onaj problem sa ram memmorijom je popravljen na nekoj seriji, e sad me interesuje dal neko zna kako se gleda to? Msm kako se gleda koja je serija itd? Jer sam zainteresovan da ga kupim a ne bih da rizikujem nije mali kes :/ Ako moze neko da mi pomogne?

Razer
11.11.2010, 14:54
hmm meni je pa 800 mrak klavijatura i nisam čua da ima više serija... Jesi razmišljao o pa 500?

gnovako8
11.11.2010, 14:55
pozz,ako ikako mozes izbjeci ga,ja ga nebi kupovao,imao sam ga i fala bogu nije se pokvario, ali kad sam vidio sta se desava drugima, ja ga odma prodo,jer to za novu kljavu je previse dosta para ,a kvari se,e sad mozes kupit i da radi godinama kako treba, sve ovisi kako naletis,e sad to koja serija ma nevjerujem se moze znati koja moze bit najnovija serija pa rikne display ili flash, ako imas para radje od korga onda pa2x pro ili nesto drugo.pozzz to je moje misljenje. nadam se da nece nitko zamjerit.

Mile011
11.11.2010, 15:09
Nemam para za pa2x. Razmisljao sam o pa1x i pa800 pa sam pokrenuo temu za savete za kupovinu i uplasili me sa dirkama :) Kazu da su kao klavirske i da su teske za nasu muziku kola itd. Zato sam se zalepio za pa800 pa me interesuje ako neko zna kako to da izbegnem?

@Razer ne nisam razmisljao o pa500, hocu da uzmem kvalitetnu i dobru klav. msm sa funkcijama da ne moram da je menjam posle god dana! Jer is50 koji sada imam koristim vec 5-6godina.
Dodato:
@Razer druze nisam otvorio temu za sakupljanje postova i za savet za kupovinu nego da mi neko da konkretan odg. Molim te nemoj to raditi.

lagunabend
11.11.2010, 21:24
Druze sve zavisi od sprave do sprave,ja moj imam god dana i radi ko doksa,nemoj ga puniti do kraja i trebalo bi da bude ok,ja sam za sad zadovoljan
Postovano sa mobilnog uređaja

Mile011
11.11.2010, 21:34
Znam,nego sam video bas ovde na forumu da moze da se vidi valjda po seriskom broju koja je verzija. I tu je popravljena ta greska sa ramom, e sad me zanima kako se gleda ako neko moze da mi pomogne?

mijat
11.11.2010, 21:54
druze ja planiram da kupim pa800 uskoro,, zvao sam sky music u beograd ,, oni su kao sto znas zastupnici korga za srbiju i oni daju dve godine garancije na klavijaturu,, kazu da je ispravljena greska sa ramom,, i da sve sto se desi nakon dve godine tj. posle isteka garancije bice popravljeno po bukvalno fabrickoj ceni u servisima sky musica,, naime ram memorija ce kostati i kosta 30 eura,, tako da je to sasvim prihvatljivo..... e sad....... to mi je rekao radnik sky-ja.....i to moze da bude mac sa dve ostrice,, ali garancija od dve godine meni za sada deluje u redu.....
Dodato:
i jos nesto da dodam ,, svi ovde znaju da je pa800 paklena masina,, tj. njene mogucnosti su zaista ogromne,, ja imam par drugara koji je imaju ,, koji zaradjuju pare sa njom,, i kada malo klavijatura ostari i pohaba se, oni planiraju da menjaju iskljucivo samo za pa800,, a pricam o ozbiljnim muzicarima ciji rad odavno prevazilazi kafane i satore (ne pocenjujem niciji rad),, tako da je to jos jedna stvar koju treba uzeti u obzir........

Mile011
11.11.2010, 22:03
Napokon konkretan odgovor! Hvala druze! E sad samo jos nesto da te pitam dok je klavijatura pod garancijom i crkne nesto ( ne nasilnim i namernim putem npr kao sto je ram displej itd) da li popravku naplacuju msm delove ili je besplatno? Mozda jeste glupo pitanje ali me vise nista ne moze iznenaditi kod nas!

gega
11.11.2010, 22:08
Mile..
Garancija je garancija.....ukoliko je fabricka greska tj. kvar koji nije prouzrokovan pogresnim rukovanje,skladistenjem transportom itd..spada pod garanciju. To ce ti reci u svakom normalnom servisu....a dokazivanje dolazi posle...to je slag na tortu :lol:
I sada uspori sa pisanjem postova jer ce da pomisle da ih nabijas radi skupljanja poena. Pozzzz.

Mile011
11.11.2010, 22:11
Uredu, hvala an upozorenju jer mi to stvarno nije cilj. Samo zelim da resim ne doumice. Ide mi prijatelj u Austriju za vikend pa sam mu rekao da pogleda cene tamo, mozda je jeftiniji nego ovde! :) Pozdrav! Gego moze lock :)

bokivelik
11.11.2010, 22:24
Nebih sa kudim zastupnike svih elektronskih sprava u Srbiji:mad: ali za kvar uvek nadju izgovor a to su: Losa struja, lose ophodjenje prema spravi (iz hladno u toplo), raditi update na svoju odgovornost a fabricki update imas na zvanicnom sajtu da se skine i tako niz stavki.
Moj ti je savet da neslusas nikoga nego pogledaj na zvanicnom korg-ovom sajtu specifikaciju masine i uporedi sa drugim firmama spravu u klasi i ceni pa onda donesi pravu odluku. Ovako neces dobiti ni jedan pravi savet za kupovinu jer smo o tome raspravljali milion puta.

PS: Kad bi ljudi napisali ili rekli sve sto 100% znaju mnogo bi velika tisina nestala i nebi pisali ovo.;)
Veliki Pozz

EngyKorg
11.11.2010, 22:42
Ja bih se slozio sa kolegom bokivelki u potpunosti i nije to samo slucaj u Srbiji vec i kod nas u BiH , u mene je masina jos bila pod garancijom kada mi se desio kvar kao prvo treba navest da iznos od 2000 Eura nije ni malo sitan i pritom vam ode sprava kao prvo se razocarate jos kada dodete kod prodavaoca drzi vam predavanje te treba pazit ovo treba pazit ono struja losa itd ja se samo pitam sto me nije upozorio pri kupovini jer sam medu prvim u svom mjestu uzeo masinu vec me je noso po radnji :D eh sad dali je to slucaj do tih serija jer sam ja zahvatio valjda ove neke prve serije dok kod mog priatelja koji je kasnije kupio nije bilo problema , medutim treba mozda vodit racuna da se klavijatrua ne predtrpava .

EngyKorg
11.11.2010, 23:37
Care ipak pored svega toga ipak je nebi zamjenio ni za koju drugu sada me sluzi bez problema a o njenim karakteristikama i da nepisemo , ti ipak odlucujes u konacnici , a sto se tice toga iznosa nebri reko da sada toliki ipak sam ja svoju uzeo podavno

Millan
11.11.2010, 23:44
Kupi je kod nas, sta ako ti nesto rikne pod garancijom, treba da je nosis u Austriju...:D
Pa800 imam vec skoro 4 godine, radi bez ikakvih problema, da treba ponovo da kupujem opet bih kupio pa800...;)

gagy
12.11.2010, 00:06
Hm,ti treba da razmislis i odlucis.Nekim kolegama PA800 radi bezprjekorno i oni su zadovoljni,dok neki ga ne vole vidjeti ni na slici zbog iskustva koje su dozivjeli kvarom ram memorije i ploce koja nije niti malo jeftina.Cinjenica je i statistika da pa800 ima mnoooogo kvarova po tom pitanju i ja bih ga koristio samo u periodu garancije.Niti dana vise!E sad o poredjenju pa1x i pa 800 ne bih trosio rijeci,pisano je o tome mnogo a prednost pa800 je samo u vise ram memorije i nista vise (i to kakve).O kvalitetu izrade,dirkama,soundu,prekidacima,oklopu isto ne bih pravio poredjenje,besmisleno je.A to sto ti je neko rekao da pa1x ima tvrdu dirku nije tacno,ima je pa1x pro.Uostalom,strpi se,ako imas priliku probaj obe klavijature,donesi sam zakljucak i tek onda izvadi pare.Sretno!;)

Mile011
14.11.2010, 14:18
Hvala prijatelju, takav odgovor sam ceka. Uspeo sam da odlucim :) Sad samo jos da sacekam isplatu i uzimam pa1x :) Pozdrav!

baltik79
21.11.2010, 19:34
Upravo sam prodao Korg pa 80,pa sad trazim pa 800.Ima li neko kakav koristan savjet,na sta da obratim paznju?Znam za ove vidljive stvari,ali jedan mi je drug rekao da se moze uci na neku opciju i vidjeti nesto vezano za RAM (nesto vezano za multisemplove i semplove) posto im je to boljka.Ako ima jos nekih stvari napisite.

Mile011
21.11.2010, 19:48
Nedavno sma bio pokrenuo slicnu temu, http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16035 pogledaj. Uglavnom mu je ram problem. Ja mislim da ti je bolje resenje pa1x :)

x3meSRB
21.11.2010, 20:11
Ne mozes da vidis nistha, sve je to macka u dzaku, ako ti je bash pa800 opcija, onda kupuj kod onog ko ti daje sto duzu garanciju.Polovnu nikako. Tako sam se i ja pravio pametan, i mislio ma nece meni da se pokvari, pa me taj izlet sa pa1x na pa800 kostao 400e... i onda sam se vratio na pa1x... ugradio usb, povecao ram, sredio ritmove i pichim...