PDA

Pokaži Full Verziju : Soundcraft VS Allen&Heath


matrix_mo
10.11.2010, 20:53
pozdrav,
zanima me vaše mišljenje, koja je bolja mikseta za full bend (gitara, bass, živi bubanj, klavijature, pjevač i pjevačica):
Soundcraft FX16ii ili Allen&Heath Wizzard WZ3 16-2 DX!!!!

hvala!

sijakm
13.12.2010, 10:36
Ako se ja pitam soundcraft bih izabrao kao brend, ali izmedju ove dve mislim da je AH bolji izbor, mada, sve je u principu stvar ukusa i potreba.

Svabo
14.12.2010, 03:23
Imao oba, WZ16 je u ovom slucaju bolji mixer, ujedno je i za trecinu skuplji pa i ne cudi da ima vise svega; 4-band eq sa 2 parametrika ( FX16 3band), 6 auxa (FX16 4 ) ali ono sto prvo primjetis je nacin izrade; A&H je radjen kao tenk, potovi usarafljeni za gornju metalnu plocu, kad ih uzmes cvrsti kao ekser u betonu, kod FX-a potovi leze na glavnoj ploci, kao i kod Behringera i klimavi su. A i unutra su drugaciji; A&H ima za svaki kanal odvojene ploce, koje stoje vertikalno u odnosu na gornju nosecu, a FX jednu generalnu za sve, paralelnu sa gornjom ( kao kod jeftinih mixera). Evntualni udarac na pot kod FX moze znaciti fatalnu havariju jer znaju prsnuti ploce, a kod WZ ce vjerovatno samo ostetiti kapicu pota. Zvucno postoji mala razlika, ali tesko je reci da je A&H bolji, stvar je ukusa. Ako uspijete probati kao bend oba mixera, bilo bi naravno idealno.