PDA

Pokaži Full Verziju : G800 Tasteri


neno_vz
07.11.2010, 23:55
pozdrav.
da li neko zna kako se mogu i dali se uopće mogu popraviti tasteri na g800.
npr. tipka START/STOP ponekad ne prihvati i sva je "pomicliva".

mdelectronic
08.11.2010, 23:57
Pozzz..
Mogu se menjati tasteri,i to nije neki problem bar sam se tih tastera namenjao dosta.Ti mikro prekidaci su isti kao npr.DVD urdjajima,samo safciger u ruke i navali.

gega
09.11.2010, 00:06
Ako je samo plasticna ,,opruga,, na dugmetu (bolest kog G800-1000) onda jos dzene dzene...ako je stvarno mikroprekidac...bolje malo pripaziti kod lemljenja
;)

neno_vz
09.11.2010, 00:50
@mdelectronic (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=16662), dali mi mozes malo pojasniti kako se to mjenja?
dali trebam kupiti novi prekidac?

mdelectronic
09.11.2010, 09:36
Da moras kupiti novi mikro prekidac ili skinuti iz nekog DVD,zasto navodim DVD,jer ih ima najvise pokvarenih,mada cena mikro prekidaca je oko 0,50eura.Jednostavno ga je zameniti ukoliko si drzao lemilo u ruke,najgora stvar kod menjanja prekidaca su ti sarafi da dodjes do njega,ali ako ti bude problema pokusacu da ti objasnim malo vise,jednostavno pocnes polako da skidas sarafe i kad dodjes do prekidaca videces da je lako..

rolandg800
09.11.2010, 14:27
Samo vodi racuna prilikom lemljenja da ne okrenes taj mikroprekidac kontra,tj.da ga ne zaokrenes sto ide dole da stavis gore(mislim na nogice koje stavljas u plocu)promenice ti funkciju tog tastera,ja sam imao taj problem pa umesto da ubrzavam na tockic ja sam ubrzavao na onaj okrugli potenciometart na displeju na kome regulises bass a bass sam regulisao na tockic za brzinu(strasno)pa dok sam provalio o cemu se radi bas sam imao problema.Moj ti je savet odnesi sint kod nekog malo boljeg elektronicara nemoj da pekljas ako nisi dosad...

GoranG800
09.11.2010, 16:28
I meni je to stradalo, a da li je sigurno da ga sam otvaram ? Nisam nikad prije to radio, da li mogu nešto zeznit?

gega
09.11.2010, 16:41
Naravno da mozes zeznuti...
Prvo .... Roland tezak kao tuc pa se posebno mora paziti na kablove unutar kljave kao i spojke...sve dok ne razdvojis gornji i donji deo. Osim toga su tasteri smesteni ispod stampane ploce koja je isto pricvrscena vijcima raznih duzina. PolozajTestera obelezi pre odlemljivanja pa ispitaj od 4 ,,nogica,,koja spaja koji kontakt pri pritisku na taster ( tasteri imaju funkciju zatvaraca..znaci kada pritisnes taster-zatvara se kolo) Ovo ti pisem zbog toga jer su ti predlozili tastere koji nisu originali vec od DVD a itd. Neke tastere mozemo zameniti i sa onima koji imaju samo dve nozice jer treca i cetrvrta nemaju uvek funkciju ali je najsigurnije kupiti ih sve iste u radnji ako je moguce orginal jer ne kostaju bogatstvo. Pa puno uspeha :)

neno_vz
09.11.2010, 20:44
Na tipkama je ono crveno svjetlo, dali i to ima veze sa tim prekidacem, ili je ta led dioda odvojena? Jer na tipki START/STOP to svjetlo ne radi.

mdelectronic
09.11.2010, 20:49
Led dioda je potpuno odvojena i nezavisna sa prekidacem.

GoranG800
10.11.2010, 00:09
Naravno da mozes zeznuti...
Prvo .... Roland tezak kao tuc pa se posebno mora paziti na kablove unutar kljave kao i spojke...sve dok ne razdvojis gornji i donji deo. Osim toga su tasteri smesteni ispod stampane ploce koja je isto pricvrscena vijcima raznih duzina. PolozajTestera obelezi pre odlemljivanja pa ispitaj od 4 ,,nogica,,koja spaja koji kontakt pri pritisku na taster ( tasteri imaju funkciju zatvaraca..znaci kada pritisnes taster-zatvara se kolo) Ovo ti pisem zbog toga jer su ti predlozili tastere koji nisu originali vec od DVD a itd. Neke tastere mozemo zameniti i sa onima koji imaju samo dve nozice jer treca i cetrvrta nemaju uvek funkciju ali je najsigurnije kupiti ih sve iste u radnji ako je moguce orginal jer ne kostaju bogatstvo. Pa puno uspeha :)

Onda smatram da je najbolje da se to nosi u servis, a koliko košta opravak tako tih tipki ?

rolandg800
10.11.2010, 00:22
Zamena tih mikroprekidaca nije skupa u zavisnosti koliko su ti stradali na klavijaturi ali kad vec otvaras klavijaturu(ti sam ili u servisu)promeni jos koji taster vise bar one koje koristis najcesce(prelaze,varijacije,sinhro start-stop,itd)mislim da se cena po komadu krece od 0.2-0.5 eura u zavisnosti gde ih kupis ali to je sve podnosljivo sto se cene tice njih samih,e sad koliko ce sam rad tog elektronicara da iznese(sama zamena)-ja mislim ne vise od 15-20 eura...

milanceshow
10.11.2010, 03:58
Sve tastere na G600/800 sam sam menjao.To mozes i sam uraditi,ako imas malo iskustva sa lemilicom.

Taster se sastoji od plasticnog dela i mikro prekidaca.
Do kvara dolazi sledecim redom:
1.Mikro prekidac pocinje da zeza
2.Mi nesvesno pritiskamo taster sve jace i jace,jer zelimo da proradi.
3.Lomimo plasticni deo
Na kraju menjamo i mikro prekidac i plastiku!!!!! :)

Mislim da ti majstor nece naplatiti mnogo ako ti sam otvoris klavijaturu,izcupas stampane ploce i odneses ih njemu!U celoj prici se naplacuje odsrafljivanje veliki broj srafova!!!!

Napomena:Menjanje mikro prekidaca na stampanoj ploci koja ima 2 i vise layera nije posao za pocetnika sa klasicnom lemilicom!Idite kod majstora!!!!
Mislim da G600/800 nemaju ploce sa vise layera!Samo napred

neno_vz
10.11.2010, 11:54
Da, ovo bi uradio, jer znam donekle lemiti. Pa prije nego otvaram klavijaturu da pitam, za ove led-diode, dali i njih trebam kupiti i stavit, ili samo popravit ove stare?

qwerty
24.11.2010, 17:03
otisla su mi dva dugmeta od performansa.....Moze li mi neko reci gde se to nabavlja,ili ako neko ima da proda???~O)

tyros-trinity
24.11.2010, 18:24
Ako zelis proveriti sta sve funkcionise,a sta ne na G-800,samo drzi WRITE i F2 zajedno i upali klavijaturu,i kreni na testove.A za datum i vreme proizvodnje WRITE i F1 zajedno i upali je.Veliki pozdrav :)

namrgodjen
22.12.2010, 04:59
Ako ti je slomljena samo plastika takodje povedi racuna kad vracas plocu preko tastera imaju srafofi nemoj ih stezati do kraja nego onako cisto da drzi pa onda polako rukom pritiskaj taster po taster i dotezi koliko treba ako previse stegnes opet ti nece raditi, da ne govorim ako ostavis previse labavo.

anicic
22.12.2010, 16:15
LED diode se moraju menjati, ne mogu se popraviti, samo pazi opet kad budes lemio jer su nogice diode razlicite, tj nece funkcionisati ako je zalemis pogresno!
Po meni ti je najbolja solucija da izvadis stampanu plocu kao sto je kolega Milanceshow rekao, kupis te komponente koje su otisle i das nekom ko ima iskustva sa lemljenjem da ti to lepo odradi...
Srecno!

qwerty
12.05.2011, 02:27
e hvala vam g 800 sam prestao da koristim,vec sutra cu probati da odlemim plocice...pa cu i nju ponovo da koristim,..pozdrav

milos511
15.12.2011, 04:06
dali neko zna mogu li se negde kupiti ti plasticni delovi, tj. tasteri, ili se moraju nekako lepiti ovi stari?

gega
15.12.2011, 16:01
Lepiti se ne mogu jer je dugme i ,,opruga,, jedan te isti deo.

Vremenom izgube elasticnoct i pucaju.

Tesko ih je naci jer su modeli prestari . mozda preko oglasa, alo neko

prodaje svoju u delovima.

pozz